Better Call Saul Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Breaking Bad dizisini özleyenlerin hasretiniz bir nebze dindirmek için çıkarılmış Better Call Saul dizisinin tanıtımı ile karşınızdayız. Breaking Bad hayranlarının kaçırmaması gerekli olduğunu düşündüğümüz Better Call Saul dizisi konusu, oyuncuları ve yorumlarını bulacağınız yazımızı YORUMLARINIZ ile zenginleştirebilirsiniz.

Dizi severlerin hayatına 2008 yılında bir bomba düştü. Bu bombanın adı ise Breaking Bad. Başrollerinde Drama dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü 4 kez ve En İyi Erkek oyuncu ödülünü 1 kez alan Bryan Cranston, en iyi yardımcı yrkek oyuncu ödülünü 5 kez Aaron Paul gibi oyuncuların bulunduğu Breaking Bad, 62 bölüm sonra ekranlara veda etmişti. (Bu arada periyodik tablodaki 62’nci element olan Samarium, kanser tedavisinde kullanılır ki Walter White da kanser hastasıydı). 2009, 2010, 2012, 2013 ve 2014 Emmy Ödülleri ile birlikte onca ödül toplayan bu dizinin bitmesi milyonlarca hayranını üzmüştü. Bunun üzerine yönetmen Vince Gilligan, dizinin yan serisi, yani “spinoff”, olarak dizide 43 bölüm oynamış ünlü avukatımız Saul Goodman beyefendinin ilk zamanlarını konu alan bir dizi yaptı. Bu dizinin adı ise Better Call Saul oldu.

Better Call Saul

8 Şubat 2015 tarihinde perdeyi açan dizide başrolleri Breaking Bad’den gelen Bob Odenkirk (Saul Goodman) ile Jonathan Banks (Mike Ehramntraut) paylaşıyor. Tıpkı Breaking Bad gibi Drama ve Kara Mizah türünde çekilen Better Call Saul dizisinin konusuna bakacak olursak eğer; ünlü avukatımız Jimmy McGill (dizide bu isimle avukatlık yapıyor) Walter White ile tanışmadan önceki avukatlık kariyerinde başına gelenleri izliyoruz. Maddî sıkıntılar içerisinde boğuşan ve -kardeşinin avukatlığını beğenmeyen- abisi ile hayatını geçiren Saul Goodman’ın ara sıra gençlik yılları da dizide yerini alıyor.

Better Call Saul 2

“Peki bu dizi tutacak mı?” sorusunu sorma gereği duyuyor insan. Benim ise buna cevabım evet olur. Çünkü bir tek Jimmy ile geçmiyor film. Breaking Bad dizisinin soğukkanlı ve bi o kadar da içten yanmalı adamı Mike Ehrmantraut da dizide yer alıyor. Oğlunu kaybetmiş yaşlı dedemizin gelini ve torunu ile mutlu bir hayat sürmek için park görevlisi olduğunu görüyoruz. Her bölümde ayrı bir heyecan uyandıran bu dizide eskilerden gelen bir tek bu ikili yok. Breaking Bad ile tanıdığımız ünlü Meksikalı çete lideri Tuco Salamanca, No-Doze ve Gonzo’yu da görüyoruz.

Better Call Saul dizisi

Dizi eski bağlarından kopmayacak şekilde, söylemesi zor ama bi o kadar da keyifli olan, Albuquerque, New Mexico’da çekiliyor. Bir manikür-pedikür dükkânının arka deposunda ekmek parasını kazanmaya çalışan Jimmy, bir yandan da evinden çıkamayan ve Elektromanyetik Hiper Sensitivite hastası olan (bu hastalar Elektromanyetik dalgalara karşı çok hassastırlar, alerjik reaksiyon gösterirler) abisine de bakmak zorunda. İkna yeteneği ve rahatlığı ile büyük işler yapacağını düşünmekte olan Jimmy, bu konuda abisinin hukuk şirketindeki ortağı olan Howard Hamlin ile sürekli sürtüşme içerisinde. Tatlı ve bir o kadar da hurda olan sarı arabası ile kanun için koşturmaya devam ediyor. Tabi burada sevdiği Kim Wexler (Rhea Seehorn) ile de aşk yaşamaya çalışıyor. İlk başlarda abisinin şirketinde depoda çalışan Jimmy, açıktan üniversite ile avukat oluyor. Ancak avukatlık için yıllarını harcayan abisi ise bu durumdan pek hoşnut olmasa da bunu kabullenmeye çalışıyor. Avukatlık hayatını ise şimdilik emeklilerin vasiyetleri ile harcıyor.

Better Call Saul kapak

Dizi genel olarak 45-50 dakika sürmekte ve her bölümde “Acaba şimdi Walter White çıkar mı?” diye bekliyorsunuz. Tabi tek beklenti Mr.White değil. “Bitch” diyerek diğer köşeden Jesse Pinkman çıksın diyerek de umuyorsunuz.

Şu anda sezon tatilinde olan dizi Şubat 2016’da ikinci sezon ile tekrar yayına dönecek. Genel olarak 10 üzerinden 8 puan alan dizinin “gelen gideni aratır” sözünü es geçeceğini düşünüyorum. İyi seyirler.

Better Call Saul Dizisi Fragmanı:

Yorum Yap

Yorum Yapıldı...Yapmak Çok Kolay

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close