En Çok Sevilen Çocuk Filmleri

Çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen, hayal dünyaları için çok zengin içerikler sunan çocuk filmleri arasında, başarısı ile çok konuşulmuş yapımlar yer almaktadır. En çok sevilen çocuk filmleri için yazımıza göz atabilir ve en iyi yapımları keşfederek onlarla birlikte izleyebilirsiniz. Animasyon olarak çekilen yapımlarda seslendirmeler, grafiklerin etkisi ve çocuklar açısından etkileme biçimi gibi faktörler film başarısını ortaya koyar. Çocuk filmlerinde ise animasyon olmasa da, bol miktarda fantastik öğeler kullanılmış, karakter ve tiplemeler çok özgün şekilde yaratılmıştır. Çocuk filmleri için aranan isimler ile çekilmiş filmler de, oyunculukları sayesinde beğeni kazanmıştır. Genellikle fantastik öğeler üzerinden çocuklar için mesaj içerecek ve iyiyi öğretecek şekilde konular işlenmiştir. Sesler ve diğer efektler ile de çocukların heyecanlı saatler geçirmesini sağlayacak yapımlar sinema dünyasında yer almaktadır. Çocuk filmleri olarak geçse de aslında birçok yapımı yetişkinler de severek takip etmiştir. Özellikle çocuk filmleri dendiği zaman akla animasyon olarak çekilen yapımlar gelse de, film olarak da çekilmiş birçok çocuk filmi bilinmektedir. En iyi çocuk filmleri ile hem çocukların daha fazla film izlemesini sağlayabilir hem de yetişkinler olarak onlarla birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Çocuk filmleri listemiz kullanıcı oyları ile belirlenen RANKER sitesinden faydalanılarak derlenmiştir.İyi seyirler..

Çocuk Filmleri

 

40. Garfield – 2004 – IMDb: 5,0

garfield
Şişman kedi Garfield, sahibi ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak bir veteriner sonrası kaybolacak ve sahibini bulmak adına çok zor anlar yaşayacaktır. Şişman kedi kendi hayatı içerisindeyken çok mutluyken, bir anda sokakların zor yaşamı ile tanışacaktır.

39. High School Musical – Yıldızlar Takımı – 2006 – IMDb: 5,2

high-school-musical
Troy, hangi konuda yeteneği olduğunu keşfetmek isteyen bir gençtir. Spor ile arasının iyi olmadığını bilmekte ve yeni şeyler denemek istemektedir. Şarkı söyleme konusundaki yeteneğini keşfeder ve Gabrielle ile tanışır. Birlikte bir müzikal hazırlığına başlamaya karar verirler. Müzikal eşliğinde devam eden bu yapım, müziği seven çocukların çok hoşuna gidecek.

38. The Smurfs – Şirinler – 2011 – IMDb: 5,5

the-smurfs
Yıllarca çizgi dizi olarak devam eden Şirinler, bu kez beyaz perdede çocuklar ile buluştu. Şirinler ve Gargamel’in maceraları bu kez New York şehrinde devam edecek. Şirinler maceraları ile birlikte bu kez onlara ev sahipliği yapan adamın da mücadelesi olacaktır.

37. 101 Dalmatians – 101 Dalmaçyalı – 1996 – IMDb: 5,6

101-dalmatians
Günden güne artan dalmaçya köpeklerinin çalınma olaylarının arkasında büyük bir plan vardır. Bu köpekleri kurtarmak ve planı devre dışı bırakmak için köpek sahipleri bir araya gelecektir. Köpekler bu kez birlik olurken, onlara sahipleri yardım eder.

36. Minions – Minyonlar – 2015 – IMDb: 6,4

minions
Kendilerine kötü bir lider arayışında olan Minyonlar, en sonunda tek başlarına Antarktika’da yaşamaya karar vermiştir. Ancak aralarındaki 3 minyon Amerika’ya doğru yolculuğa başlar ve serüvenleri tamamen değişir. Bu küçük ve sevimli sarı yaratıklar başlarına bir çok bela açacaktır.

35. Happy Feet – Neşeli Ayaklar – 2006 – IMDb: 6,5

happy-feet
Penguenlerin kendi eşlerini bulabilmesi için şarkı söylemesi gerekmektedir ancak Mumble adlı penguenin sesi çok kötüdür ve yalnızdır. Ancak onun başka bir yeteneği vardır ve çok iyi dans etmektedir. Annesi sayesinde bu yeteneğini keşfeder ve hayatı tamamen değişir. Dans ve müzik eşliğinde tüm Antarktika, dans etmeyi keşfedecektir.

34. Charlie and the Chocolate Factory – Charlie’nin Çikolata Fabrikası – 2005 – IMDb: 6,7

charlie-and-the-chocolate-factory
Willy Wonka, şehrin en büyük çikolata fabrikasına sahiptir bütün çocuklar bu fabrikayı görmek ister. Biletleri oldukça pahalı olan fabrikanın bedava bileti ise sadece bir çikolata içerisindedir. Bilet almak için parası olmayan Charlie, bileti kazanır ve bu maceraya o da gitmeye hak kazanır. Çikolata fabrikası içerisinde onu çok daha farklı sürprizler beklemektedir.

33. Surf’s Up – Neşeli Dalgalar – 2007 – IMDb: 6,8

surfs-up
Penguenler arası düzenlenen sörf şampiyonasında yaşanacak maceralar ve penguenlerin verdiği yarış mücadelesi eğlenceli grafikler ile anlatılıyor.

32. Over The Hedge – Orman Çetesi – 2006 – IMDb: 6,8

over-the-hedge
Gezgin olarak hayatını sürdüren rakın RJ, insanların yaşadığı hayatı çok merak eder ve ormandan onların hayatına doğru yol alır. Beraberinde diğer hayvanlar da gelecek ve hayatları bu adımla birlikte tamamen değişecektir. Hayvanların birlik olarak verdiği bu mücadele, çocuklarda hayvan sevgisini büyütecektir.

31. The Chronicles of Narnia : The Lion, the Witch and the Wardrobe – Narnia Günlükleri- Aslan, Cadı ve Dolap – 2005 – IMDb: 6,9

the-chronicles-of-narnia-the-lion-the-witch-and-the-wardrobe
Pevensie ailesi, savaş sonrasında zor bir hayat sürerken, çocuklar bir gün bir elbise dolabı bulur ve içerisine girdiklerinde çok fantastik bir hayata adım atarlar. Kötü bir kraliçe ve aslan arasındaki mücadeleye onlar da dahil olacaktır.

30. Madagascar – Madagaskar – 2005 – IMDb: 6,9

madagascar
Aslan, zürafa, su aygırı ve zebranın hayvanat bahçesinde devam eden dostlukları, şehir hayatına rağmen keyifle sürmekteydi. Ancak bir gün zebra Marty, dışarıdaki hayatı merak eder ve hayvanat bahçesinden kaçar. Arkadaşları da elbette onu yalnız bırakmayacaktır.

29. Rio – 2011 – IMDb: 7,0

rio
Bir türlü uçmayı öğrenemeyen Blu adlı papağan arkadaşı Linda ile hayatını sürdürmektedir. Uçmayı öğrenmesi için bu ikili mücadeleye başlayacak ve çok farklı maceralar da beraberinde gelecektir. Hayvanların birlikte yaşayacağı eğlenceli ve komik olaylar anlatılmaktadır.

28. Cloudy With A Chance Of Meatballs – Köfte Yağmuru – 2009 – IMDb: 7,0

cloudy-with-a-chance-of-meatballs
Köftelerin ve makarnaların yağdığı farklı bir ülkede, Flint Lockwood adlı kişi mucit olmak ister ve yemekler ile ilgili bir makine icat eder. Amacı tüm dünyaya kendisini tanıtmaktır ve maceraları bu şekilde başlar.

27. A Bug’s Life – Bir Böceğin Yaşamı – 1998 – IMDb: 7,2

a-bugs-life
Karıncalar her zamanki gibi kış hazırlıklarını sürdürmekte ve birlikte çalışmaktadır. Bu kez çekirgeler toplanacak ve kötü çekirge Hooper önderliğinde saldıracaklardır. Aralarındaki mücadele anlatılıyor.

26. Cars – Arabalar – 2006 – IMDb: 7,2

cars
Bir araba yarışı yoldayken geçirdiği kaza ile kasaba yollarına zarar verir ve kendisi de yarışamaz hale gelir. Tamiri için kalmak zorunda olduğu bu kasabada iyi insanlar ile tanışacak ve gerçek kazanmanın ne demek olduğunu öğrenecektir.

25. Peter Pan – 1953 – IMDb: 7,3

peter-pan
Küçük kardeşler ablalarının yatmadan önce anlattıkları masallar ile büyümeyi çok sevmektedir. Bu masalları onlarla birlikte dinlemeyi çok seven Peter Pan, artık ablalarının büyüyüp masal anlatmayı bıraktığını anladığı anda onlar için çok fantastik bir dünyanın kapılarını açacaktır. Artık masal dinleyemeyen çocukların üzülmemesi için mücadeleler verecektir.

24. Sleeping Beauty – Uyuyan Güzel – 1959 – IMDb: 7,3

sleeping-beauty
Güzeller güzeli prenses yapılan büyük bir büyü sonrasında asla uyanamayacağı söylenen bir uykuya dalar. Prensesi uyandıracağını söyleyen birçok kişi denemesi ile başarısız olsa da aslında bu büyüyü bozacak kişi prensin öpücüğüdür.

23. Cinderella – Kül Kedisi Sindirella – 1950 – IMDb: 7,3

cinderella
Ailesi ölmüş olan Sindirella, üvey kardeşleri ve üvey annesi ile birlikte çok zor bir hayat sürmektedir. Onların her işini gören Sindirella, zulümle dolu bir hayat yaşarken bir gün bir baloya katılır ve periler onu hazırlar. Ancak gece 12’de eve dönmesi gerekmektedir. Prens bu kızı bulmak için bütün şehri gezecek ve düşürdüğü ayakkabı kime oluyorsa onunla evlenecektir.

22. Alice in Wonderland – Alice Harikalar Diyarında – 1951 – IMDb: 7,4

alice-in-wonderland
Hayaller kurmayı çok seven Alice, bir gün beyaz bir tavşanın onun götürdüğü dünyaya adım atar ve harika bir dünya ile tanışır. Çok fantastik hikayeler dinleyecek ve bir sürü farklı varlık ile tanışacaktır.

21. Harry Potter and the Sorcerer’s Stone – Harry Potter ve Felsefe Taşı – 2001 – IMDb: 7,5

harry-potter-and-the-sorcerers-stone
Bir seri yapımı olarak bilinen Harry Potter’ın ilk filmidir. Büyü okulu içerisinde gerçekleşen olaylar, üç arkadaşın verdiği mücadeleler ve Harry’nin hayatı konu ediliyor. Büyü dünyası ile tanışan çocuklar Harry Potter serisini çok sevmiştir.

20. Home Alone – Evde Tek Başına – 1990 – IMDb: 7,5

home-alone
Ailesi bir hafta sonu çocukları Kevin’ı tek başına bırakır. İki kötü adam evde tek olduğunu bildiği için hırsızlık amacıyla gelecek ancak Kevin’ın kurnazlıkları ile çok zor anlar yaşayacaklardır. Filmin diğer serileri de çok beğenilmiş ve farklı olaylar ile komediyi devam ettirmiştir.

19. Kung Fu Panda – 2008 – IMDb: 7,6

kung-fu-panda
Yaşadığı yeri korumak için bir şeyler yapmak isteyen Po, Kung Fu öğrenmeye karar verir. Şişman ve hantal olduğu için beceremeyeceği düşünülse de, o asla vazgeçmeyecek ve öğrenecektir. Çünkü amacı onun için çok önemlidir. Hem birlikte yaşadığı hayvanları koruyacak hem de herkese aslında güçlü olduğunu kanıtlayacaktır.

18. Ice Age – Buz Devri – 2002 – IMDb: 7,6

ice-age
Bir mamut, bir kaplan ve bir rakunun buz devri içerisinde verdiği hayat mücadelesi, bir bebeğin kaybolması ile tamamen değişir. Artık tek amaçları, o bebeği ailesine kavuşturmak olacaktır. Serinin diğer filmleri de oldukça beğenilmiş ve çocuklar tarafından favoriler arasında sayılmıştır.

17. Robin Hood – 1973 – IMDb: 7,6

robin-hood
Kötülerden alıp iyilere vermeyi görev bilmiş ve ormanlarda yaşayan Robin Hood’un hayatı, bir kral ile kesişecek ve olaylar tamamen değişecektir.

16. Frozen – Karlar Ülkesi – 2013 – IMDb: 7,6

frozen
Krallık, Karlar kraliçesi tarafından verilen lanet ile sonsuza dek kış mevsimini yaşamaya mahkum edilmiştir. İyi kalpli Anna artık buna son vermek için bir maceraya atılır ve dostları da ona yardım eder.

15. Despicable Me – Çılgın Hırsız – 2010 – IMDb: 7,7

despicable-me
Minyonlar filminin devamı olarak da bilinen bu yapımda, Gru adlı karakter dünyanın uydusu olan Ay’ı çalmak ister. Minyonlar da onun ekibindedir ve yardımcı olmaya hazırdırlar. Üç minyon Gru’nun kendileri için bir baba figürü olduğunu keşfedecektir.

14. E.T. The Extra-Terrestrial – 1982 – IMDb: 7,9

e-t-the-extra-terrestrial
Uzaylılar dünyayı çok merak ettiği için bir ziyaret gerçekleştirirler. Geri dönerken E.T’yi dünyada unuturlar ve kaldığı evde uzaylı Elliot ile tanışır. Çok yalnız bir çocuk olan Elliot, uzaylı ile arkadaş olacak ve farklı maceralar yaşayacaktır.

13. Shrek – Şrek – 2001 – IMDb: 7,9

shrek
Şrek, kimsenin beğenmediği ve korktuğu yeşil dev bir trol olarak bilinir. Kendisi gibi bir yaratık bulup evlenmek istemekte ve yalnızlıktan dolayı üzülmektedir. Fiona adlı güzeller güzeli bir prensesi kurtaracak ve bundan sonra hayatları tamamen değişecektir.

12. Beauty and the Beast – Güzel ve Çirkin – 1946 – IMDb: 8,0

beauty-and-the-beast
Bir gün prens, bir dilencinin isteğini reddeder ve dilenci onu lanetler. Kendisini yaratığa, eşyalarını da mobilyaya çevirir. Beast, yıllarca bu halde yaşamak zorunda kalırken, prenses evine gelir ve burada yaşamak zorunda kalır.

11. Teenage Mutant Ninja Turtles – Ninja Kaplumbağalar – 1987 – IMDb: 8,0

teenage-mutant-ninja-turtles
New York sokaklarında artık kötü olaylar yaşanmakta ve insanlar zor bir hayat sürmektedir. Bu kötülüğe son vermek için 4 ninja kaplumbağa bir araya gelecek ve savaşacaktır.

10. Ratatouille – Ratatuy – 2007 – IMDb: 8,0

ratatouille
Şişman fare Ramy’nin en büyük hayali aşçı olmaktır. Bu nedenle de tüm cesaretini toplar ve Paris’e gider ancak çok büyük mücadeleler ile karşılaşacak, aşçı olmak için çok farklı insanlar ile tanışacaktır.

9. The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu – 1993 – IMDb: 8,0

the-nightmare-before-christmas
Hallooweentown olarak bilinen farklı bir ülkede cinler, periler ve en farklı yaratıklar birlikte yaşamaktadır. Buraya bir ziyaret gerçekleştiren Kral Jack, gördüklerinden çok etkilenir ve kendi dünyasını da bu şekilde değiştirmek ister.

8. The Wizard of Oz – Oz Büyücüsü – 1939 – IMDb: 8,1

the-wizard-of-oz
Kansas’ta kendi hallerinde yaşamakta olan bir ailenin çocukları bir gün çok fantastik bir dünyaya adım atarlar. Burada kötü emeller ile savaşırken kendilerine Oz Büyücüsü yardımcı olacaktır.

7. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar – 2001 – IMDb: 8,1

monsters-inc
Pixar Südyoları başarısı ile çekilen bu yapımda, canavarların kendilerine ait dünyaları çocuk korkusu ve çığlıkları ile hayatta kalmaktadır. En korkunç olan canavar Sally bir gün bir kız çocuğu ile baş başa kalır ve çocukların aslında zararlı bir şey olmadığını anlar.

6. How To Train Your Dragon – Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? – 2010 – IMDb: 8,2

how-to-train-your-dragon
Ejderhalar ile birlikte yaşanan bir hayat ve kötülükler için verilecek mücadeleler anlatılıyor. Ejderhalar arasında yarışırken bu sakin hayatı bozan kötülükler engellenebilecek mi?

5. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo – 2003 – IMDb: 8,2

finding-nemo
Pixar Stüdyoları’nın en başarılı yapımlarından birisi olan bu filmde, Nemo adlı balık okyanus içerisindeki dünyayı çok merak etmektedir ve bir gün cesaretini toplayarak evden ayrılır. Kaybolmasının ardından babası da onun peşine düşer ve macera başlar.

4. Toy Story – Oyuncak Hikayesi – 1995 – IMDb: 8,3

toy-story
Andy, oyuncak koleksiyonu yapmayı seven bir çocuktur. Ancak bilmediği bir şey vardır ve o yokken oyuncakları aslında canlanmaktadır. Bir gün Andy bir araba oyuncağı hediyesi alır ve oyuncaklar arasında çekişme o zaman başlar.

3. Up – Yukarı Bak – 2009 – IMDb: 8,3

up
Carl ve Ellie çocukluktan beri tanışan ve evlenen bir çifttir. Ellie’nin hayali dünyayı gezmektir ve yaşlandıklarında Ellie ölür. Carl ise bu hayali onun yerine gerçekleştirmek için maceralara başlar.

2. Wall-E – Vol-İ – 2008 – IMDb: 8,4

wall-e
Dünya insanlar yüzünden yaşanamaz hale gelmiş ve insanlar başka bir gezegene yaşamaya gitmiştir. Dünyadaki çöpleri temizleme görevi ise Wall-E’ye verilmiştir ve sevimli robot burada kendisine yeni bir dünya kursa da yapayalnızdır. Bir gün Eva adlı robot çıkıp gelir ve aralarında her şeye rağmen bir yakınlık kurulacaktır.

1. The Lion King – Aslan Kral – 1994 – IMDb: 8,5

the-lion-king
Afrika ormanlarında yetişen ve ormanın liderliğini devam ettiren aslanın kötülüklere karşı vereceği zaferler ve mücadeleler anlatılmaktadır.

Hayvanların Başarı Hikâyelerini Anlatan Animasyon Filmleri

Tarihin eski çağlarından beri hayvanlar, insanlar için ilgi alanı olmuştur. Öyle ki bazı hayvanlar evcilleştirilmiş, güzel dostluklar dahi kurulmuştur. İşte bazen insan hayvan ilişkilerini ele alarak, bazense sadece hayvanların perspektifinden dünyamıza bakılarak yapılmış, animasyon kategorisinin sadece çocuklar için olmadığını gösteren, tam bir hikâye tadında hazırlanmış 4 animasyon film:

Animasyon Filmleri

 

4. Turbo – 2013 – IMDB PUANI: 6.5

Turbo
Tür: Animasyon, Komedi Süre:1 Saat 36 Dakika
Dream Works tarafından üretilen Amerikan yapımı animasyon-komedi filmi olan Turbo, yarışçı olmak isteyen bir salyangozdur. İşte filmin odak noktası olan kara mizah da burada başlar çünkü Turbo türü gereği çok yavaş hareket eden bir hayvandır. Televizyondan izlediği “indianapolis 500” adlı araba yarışmalarına hayranlıkla bakan Turbo için tam umutlar tükenmişken bir gün hiç beklemediği bir şey olur ve yaşadığı kaza sonucu bir arabanın nitro bölümüne düşmesiyle fiziken yaşadığı mutasyon ile artık o da bir nitroya kavuşur. Yönetmenliğini David Soren’in yaptığı film, orijinal senaryosu ve başarılı grafikleriyle dikkat çekmeyi başarmış.

3. Rango – 2011 – IMDB PUANI: 7.2

Rango

Tür: Animasyon, Komedi, Macera Süre:1 saat 47 Dakika
Gore Verbinski’nin yönetmenliğini üstlendiği Amerikan yapımı film 84. Akadami ödüllerinde “En İyi Animasyon Film” ödülünü kazanmıştır. Rango, bir hayli sempatik olan evcil bir bukalemundur. Kendini bir anda uçsuz bucaksız bir çölde bulan Rango, hayatta kalmak için yiyecek ve içecek arayışına çıkarak uzun bir maceraya atılır. Normalde bir takım korkuları olan Rango, çölün vahşi ortamına bir takım rollere girerek adapte olur, öyle ki gittiği kasabada şerif rolüne girer, çıngırak Jake adlı yılanla yüzleşir. Şansının yanında gittiği Rango’nun gerçek yüzünün ortaya çıkması da an meselesidir. Rango adlı bukalemunun vahşi çöl yaşamındaki kovboy olma yolunda macerasını komik bir biçimde ele alan film, baykuşların muzikal resitali ve Rango’ya asıl hakikatı göstermeye çalışan bir takım işaretlerle desteklenmiş. Seslendirmenin başrolünde Johny Deep’in yer aldığı filmde Türkçe seslendirmeyi ise Yekta Kopan yapıyor.

2. Ratatouille – 2007 – IMDB PUANI: 8.0

Ratatouille
Tür: Animasyon, Komedi Süre:1 Saat 51 Dakika
Yapımı Pixar tarafından üstlenilen ve dağıtımı Walt Disney Pictures tarafından yapılan filmin adı bir Fransız yemeği olan Ratatoille’den gelmektedir. Film, en iyi animasyon dalında Oscar ödülü kazanmıştır. Ramy isimli farenin en büyük arzusu bir gün büyük bir aşçı olabilmektir. Bir gün kendini Paris’in ünlü bir restoranının önünde bulan fare Remy, çöpçü çocuk Lingui’nin sakarlıkla mahvettiği çorbayı düzelterek mükemmel hale getirir. Başta insanlardan çekinen fare sayesinde daha sonra mükemmel bir ikili olan çocuk, harika işler çıkarıyor. O kadar ki ünlü bir şef oluyor. Tabi bunun farenin aşçı şapkası altından çocuğun saçından çekerek komutlar vermesiyle olduğunu unutmamak gerek. Filmin sonunda ise restoranın ününü duyan meşhur ve zor beğenen bir gurmenin farenin yaptığı yemeğe değerlendirmesi heyecan verici bir şekilde işlenmiş. İnsan-hayvan ilişkilerine farklı bir yönden baktıran film, işlediği ilginç tezatlarla güzel bir ahenk oluştururken, başarılı efektleriyle de dikkat çekiyor.

1. Zootopia – 2016 – IMDb:8,2

Zootopia
Tür: Animasyon, Komedi Süre: 1 saat 48 dakika
Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyonların yönetmeni Byron Howard’ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknolojiyle barışık hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışılagelmiş Disney havasını barındıran filmde; konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan kurtulma çabası konu alınıyor. Modern memelilerin yaşam alanı olan Zootropolis adlı metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na değin birçok farklı doğal ortam ve hayvanı bir arada barındıran benzersiz bir şehirdir.Burası aynı anda hem fil devasalığında hem de arı küçüklüğünde hayvanlara ev sahipliği yapan, gönüllerince yaşayabilecekleri türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps köyünden ayrılıp şehre ilk adımını attığında, iri ve sinirli görünen hayvanların bulunduğu bu şehirde polis olmanın pek kolay olmadığını görür. Kendini başta Şef Bogo olmak üzere herkese kanıtlamak için, geveze ve numaracı kurnaz tilki Nick Wilde ile ortaklık pahasına oldukça önemli ve esrarengiz bir olayı çözmeye çalışacaktır.

İzlemeye Değer 5 Animasyon Film Önerisi

Animasyonlar her geçen gün betonlaşıp siyah beyaz olmaya yüz tutan dünyamıza renk katmak adına güzel fırsatlardır.Yediden yetmişe severek izleyip güzel vakit geçirebileceğiniz animasyonlardan bazılarını paylaşmak istedik. Animasyon Film Önerisi listesinden önce hazırlamış olduğumuz Animasyon Filmleri Listesi de dikkatinizi çekebilir.

Animasyon Film Önerisi – 5 Animasyon

 

5. Horton Hears A Who! – Horton Kimi Duyuyor? – 2008 – IMDb:6,9

Horton Hears A Who
Hollywood’un en renkli usta isimlerinden Jim Carrey’nin seslendirdiği şahane fil Horton’un maceraları animasyon olarak beyazperde’de. Filmin Türkçe dublajında da kahramanımız Horton’un seslendirmesini tanıdık bir isim olan Şahan Gökbakar yapmaktadır. Horton, bir toz zerresinden gelen yardım bağrışını duyunca bu esrarengiz varlığın derdine çare olmak ister. Kimseyi görmemesine karşın ona yardım etmekte kararlıdır. Gördüğünde fark eder ki, toz zerreciği Kimlerşehri’nde yaşayan Kimler’in evidir. İyi yürekli fil Horton, Kimler’i korumaya karar verir ne var ki bu durum, talihsiz ve bir o kadar saf kahramanımıza zerrenin üzerinde herhangi bir varlığın hayatta olabileceğini kabul etmeyen komşularının kötü muamelelerinden başka bir işe yaramayacaktır.

4. Cloudy with a Chance of Meatballs – Köfte Yağmuru – 2009 – IMDb:7,0

Cloudy with a Chance of Meatballs
Mucit Flint’in suyu yiyeceğe dönüştürebilen icadı bulutlara fırladığında gökyüzünden çizburger yağmaya başlar. İnsanlar daha çok yemek istediklerinde, makine dev köfteler ve makarna kasırgaları üretir.Kavun dağlarının dibinde gömülmek üzere olan kasabanın kaderi, Flint ve Sam’in makineyi etkisiz hale getirmelerine bağlıdır.

3. Hotel Transylvania -Otel Transilvanya – 2012 – IMDb:7,1

Hotel Transylvania
Otel Transilvanya, canavarların aileleri ile birlikte gönüllerince yaşayabildikleri bir yerdir. Drakula, kızı Mavis’in 118. yaş günü için en ünlü canavarlarının bazılarını oteline davet etmiştir: Frankenstein ve eşi,Görünmez Adam, Mumya ve diğerleri. Dostları ağırlamak problem değildir fakat otele ilk defa gelen bir insan Mavis’ten hoşlanmaktadır ve bu durum Dracula’nın dünyasını altüst edebilir.

2. Wreck-It Ralph – Oyunbozan Ralph – 2012 – IMDb:7,8

Wreck-It Ralph
Atari oyununda bina yıkan ‘kötü adam’ karakterindeki Ralph, yıllardır aynı işi yapmaktan sıkılmıştır. Ayrıca oyunun iyi adamı tamirci Felix’in gölgesinde kalan Ralph bundan bıkmıştır. Bu sırada da bütün övgüleri Felix toplar. Ralph artık iyi bir kahraman olma arzusundadır ve diğer video oyunları arasında turlamaya başlar. Ancak oyundan oyuna atladığı esnada yol açtığı bir kaza Sugar Rush oyunu için tehlikeli olan bir düşmanı serbest bırakır. Belki de şimdi kahraman olma fırsatı ondadır.Rich Moore’un yönetmenliğini yaptığı filmin Türkçe seslendirme kadrosunda ise Sait Seçkin, Aysun Topar, Harun Can, Özden Ayyıldız ve Engin Alkan gibi tanıdık isimler var. Walt Disney’in ürünü olan bu eğlenceli animasyon 3D’nin nimetlerinden de yararlanıyor…

1. Zootopia – Hayvanlar Şehri – 2016 – IMDb:8,2

Zootopia
Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyonların yönetmeni Byron Howard’ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknolojiyle barışık hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışılagelmiş Disney havasını barındıran filmde; konuşkan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan kurtulma çabası konu alınıyor. Modern memelilerin yaşam alanı olan Zootropolis adlı metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na değin birçok farklı doğal ortam ve hayvanı bir arada barındıran benzersiz bir şehirdir.Burası aynı anda hem fil devasalığında hem de arı küçüklüğünde hayvanlara ev sahipliği yapan, gönüllerince yaşayabilecekleri türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps köyünden ayrılıp şehre ilk adımını attığında, iri ve sinirli görünen hayvanların bulunduğu bu şehirde polis olmanın pek kolay olmadığını görür. Kendini başta Şef Bogo olmak üzere herkese kanıtlamak için, geveze ve numaracı kurnaz tilki Nick Wilde ile ortaklık pahasına oldukça önemli ve esrarengiz bir olayı çözmeye çalışacaktır.

Animasyon Filmleri Listesi – En İyi 15 Film

Animasyon filmi sevenlerin zaten izlediği ancak bu türü sevmeseniz dahi  izleyebileceğiniz 15 animasyon filmi ile karşınızdayız.Daha önce 10 tane animasyon yer aldığı bir liste paylaşmıştık.Bu liste de ona alternatif bir liste olacak. Mutlaka izlenmesi gerekli gibi cümlelere yer vermeden eğer izlemediyseniz ve hoşça vakit geçirmek istiyorsanız izleyebileceğiniz birbirinden güzel 15 Animasyon filminin yer aldığı listemiz geçmek istiyorum. (Daha önce yayınlanana Animasyon Filmleri Listesi)

Not:Liste sıralaması kişisel bir sıralamadır.

Animasyon Filmleri

15. Kung Fu Panda (IMDB: 7,6)

Kung Fu Panda
Panda Po, kun fuya yatkın olmayan bir kung fu hayranıdır. Bir kehanet vesilesiyle kung fuda efsanevi beşli ile yan yana dövüşme fırsatı bulur. Ustaları; Shifu, arkadaşları; Kaplan, Turna, Engerek ve Maymun ile bol bol çalışır. Gün geçtikçe Po’nun sakarlığı, onu koruyan bir refleks haline gelmiştir. Po artık Barış Vadisi’ni en kötü düşmanlarına karşı korumakla görevli tek kişidir.

14. Up – Yukarı Bak (IMDB: 8,3)

Up - Yukarı Bak
78 yaşındaki baloncu Carl, yıllardır hayalini kurduğu vahşi doğa macerası aşkıyla yanıp tutuşur. Evine bağladığı binlerce balon sayesinde Güney Amerika’ya doğru yol alır. Fakat 8 yaşındaki Russel’ı yanında götürdüğünden haberi yoktur.

13. Inside Out – Ters Yüz (IMDB: 8,3)

Inside Out - Ters Yüz (1) (1)
Babasının işi yüzünden farklı bir yere taşınmak zorunda kalan Riley, yeni çevresine uyum sağlamakta zorlanmaktadır. Riley davranışları, duygularından fazlasıyla etkilenen bir çocuktur. Neşe olaylara olumlu bakıp yapıcı olmaya çalışırken, Üzütü her an her şeyi mahvedebiliyor.Bu arada Üzütü’nün sesi filme ayrı bir renk katıyor.

12. Madagaskar (IMDB: 6,9)

Madagaskar
Animasyon, New York’ta yapay bir hayvanat bahçesinde yaşayan birtakım hayvanları konu alıyor. Hayvanlar doğal ortamına geri dönmek istiyorlar. Zebra Marty bir şekilde oradan kaçar. Diğer arkadaşları onu durdurmaya çalışarak onlarda bu kaçışın bir parçası haline gelirler. Kafesinden kaçan penguenler kaçış gemisinin rotasını Antartika’ya yöneltir. Yolculuk sırasında hayvanların bulundukları kutular denize düşer ve kendilerini Madagaskar adasında bulurlar.

11. Cars – Arabalar (IMDB: 7,2)

Cars - Arabalar
Çaylak bir yarışçı olan Şimşek McQueen Piston Kupası’nı almayı hedeflemektedir. Sally adında bir arabaya aşık olmasıyla McQueen’in yarışa hazırlanmadaki hırsı da artmıştır. Çaylak en iyi arkadaşı Çekici Mater ile Radyatör Kasabası’nda ekibini kurup büyük yarış için gün sayar.

10. Monsters, Inc. – Sevimli Canavarlar (IMDB: 8,1)

Monsters, Inc. - Sevimli Canavarlar
Canavarlar Dünyası’nda yaşayan canavarların, dünyalarına enerji kaynağı sağlayan şey korkan insanların çığlıklarıdır. Bu canavarların içlerinde en ufak bir kötülük yoktur. Canavar Sully bir gün küçük bir kızı yanlışlıkla Canavarlar Dünyası’na getirir ve bu durum canavarlar arasında salgın bir hastalığa yol açar.

9. The Incredibles – İnanılmaz Aile (IMDB: 8,0)

The Incredibles - İnanılmaz Aile (1)
Zamanın en iyi süper kahramanı Mr. Incredible artık kötülerle savaşmayıp mütevazı bir aile babası olarak yaşam sürmek ister. Uzun bir aradan sonra özel bir görev alan Mr. Incredible’ın işler sarpa sarınca bu göreve ailesi de dahil olur. Sayısız insan tehlike altındadır.

8. Shrek – Şrek (IMDB: 7,9)

Shrek
Yeşil ve çirkin bir dev olan Shrek mutlu ve mesut bir hayat sürmektedir, ta ki Prenses Fiona ismini duyana kadar. Fiona bir ejderha tarafından kaçırılır ve Duloc ülkesinin kralı Shrek’ten yardım ister. Shrek ilk başta ne kadar umursamaz davranıp, reddetse de arkadaşı Eşek’in de bunaltıcı ısrarıyla sonu gelmez bir maceraya atılır.

7. Finding Nemo – Kayıp Balık Nemo (IMDB: 8,1)

Finding Nemo - Kayıp Balık
Palyaço balığı olarak dünyaya gözlerini açmış olan Nemo, babası tarafından yetiştirilmeye çalışılan küçük bir balıktır. Nemo bir gün babasının gözü önünde kaybolur. Baba Marlin, oğlunu bulabilmek için tehlikeli maceralara atılacaktır. Okyanus sınırsız tehlikelerle doludur fakat oğlu kayıp bir baba kadar tehlikeli mi?

6. Ice Age – Buz Devri (IMDB: 7,6)

Ice Age - Buz Devri
Buz Çağı’nda Dünya henüz hiç olmadığı kadar bakir iken, tehlike dünyada kol gezmektedir. Gezegen üzerindeki canlılar soğuktan ölmemek için güneye göç edeceklerdir. Bu göç sürüsüne dahil olmayan mamut Manfred ve tembel bir hayat süren Sid’in maceraları minik bir bebek bulmalarıyla ilginçleşir. Bir yandan bebeğin sahibini bulmaya çalışırken, bir yandan da Kaplan Diego’dan korumaya çalışırlar bebeği.

5. Toy Story – Oyuncak Hikayesi (IMDB: 8,3)

Toy Story - Oyuncak Hikayesi
Andy’nin doğum günüdür ve Andy’e Buzz Lightyear adlı bir oyuncak hediye edilir. Buzz’ın gelmesiyle Andy’nin eski gözdesi Şerif Woody ikinci plana atılır. Buzz bir gün pencereden aşağı uçunca, diğer oyuncaklar Woody’nin kıskançlığından Buzz’ı aşağı ittiğine inanırlar. Woody’de Buzz’ı geri getirmek için dış dünyaya atılır tüm tehlikelerden habersiz.

4. The Lion King – Aslan Kral (IMDB: 8,5)

The Lion King - Aslan Kral
Kral aslanın oğlu olan Simba krallığın varisidir. Kral birgün kardeşi tarafından öldürülür ve suçu Simba’ya atar. Simba ise hükümdarlık yapması gereken Pride Land’den ayrılır ve yollara düşer. Simba, eski arkadaşı Nala ile karşılaşınca üzerindeki bu büyük sorumluluğun farkına vararak Pride Land’e geri dönüş yapar.

3 Wall-E – Vol-İ (IMDB: 8,4)

Wall-E-3
Dünya insanlar tarafından unutulmuş durumdadır. Yıllardır yalnız bir şekilde yaşayıp çöp toplamaya programlı bir robot olan Wall-E bir gün güzeller güzeli EVE adında bir arama motoruyla tanışır. EVE, onu geleceği düzeltecek bir robot olarak görür ve insanlara dünyanın düzeleceği haberini vermek için Wall-E ile galakside uzun bir yolcuğa çıkar.

2. Despicable Me – Çılgın Hırsız (IMDB: 7,7)

Despicable Me - Çılgın Hırsız
Gru’nun amacı dünyanın en kötüsü olmaktır. Minik sarı köleleriyle dünyanın kaderiyle oynayacak, dünyanın uydusu olan Ay’ı çalacaktır. Fakat önce küçültücü ışın tabancasını başka bir kötü olan Vekör’ün elinden çalmalıdır. Bunun için de Vektör’e düzenli bir şekilde kurabiye satan 3 küçük yetim kızı evlatlık olarak alacaktır. Gru, kendini hiçbir zaman bir baba olarak hayal etmemiştir, fakat duyguları bazen insanı şaşırtabiliyor.

1. Hotel Transylvania – Otel Transilvanya (IMDB:7,1 )

Hotel Transylvania
Sony Pictures Animation ekibi tarafından hazırlanan fantastik komedi türündeki animasyon filmi bildiğimiz Kont Drakula’nın hikayesini çok eğlenceli bir şekilde anlatmaktadır.Eğer eğlence dolu bir animasyon filmi önerisi arıyorsanız 2012 yapımı serinin ilk animasyon filmi Otel Transilvanya tam size göre bir animasyon filmi.