Gençlik Filmleri Listesi

Arkamıza yaslanıp, hüzünlenmeden, en az bir komedi filmi kadar güldüren filmlerdir Gençlik Filmleri. Ülkemizde çok fazla örneği bulunmasa da yabancı sinema sektörü çok başarılı yapıtlara imza atılmıştır. Gençlik filmleri, sizleri genellikle hayata yeni atılan ergen kişiler üzerinden onların tecrübeleri, heyecanları, başarısızlıkları ve tüm bunların yanında eğlence dolu maceraları ile keyifli vakit geçirmenizi hedefler. Gençlik Filmleri listemizde IMDb puanının çok düşükten başlamasının sebebi alternatif yapımlara yer vermektir. Listemizdeki filmler kesinlikle tavsiye değildir. Filmin tanıtımını değerlendirerek izleyip izlememek size kalmıştır. İşte Gençlik Filmleri listesi;

 

Gençlik Filmleri Listesi

 

30. Milf (Olgun) – 2010 – 3,9/10 IMDB

Milf
Yönetmen: Schott Wheeler
Kısaca Konusu: Ross, Nate, Brandon, Anthoni isminde ki 4 erkek arkadaşın bu zamana kadar her zaman kız arkadaş ilişkileri sorunlu geçmiştir.Ancak onlarda bu nokta da bir taktik değiştirip yaşıtları yerine, olgun bayanlarla ilişkilerini sürdürmeye karar verirler ve olanlar olur.

29. The Virginity Hit (Bekârlık Başıma Vurdu) – 2010 – 4,6/10 IMDB

The Virginity Hit
Yönetmen: Huck Botko
Kısaca Konusu: Bekârlığa veda konusunda geçen 4 erkek arkadaş tarafından ysaşanan birbirinden ilginç maceraları ele alıyor.

28. Miss March (Kapak Güzeli) – 2009 – 5,1/10 IMDB

Miss March
Yönetmen: Trevor Moore, Zach Cregger
Kısaca Konusu: Filmimizde ki başrol karakterimiz Eugene Pratt, lise yıllarında sevgilisi ile birlikte katıldığı bir partide, sevgilisi ile birlikte olmak ister. Ancak karakterimiz pek şanslı değildir ve düşmesi sonucunda komaya girer. 4 yıl boyunca komada kalan Eugene, komadan çıktığında ise kız arkadaşı bir playboy dergisinin kapak güzeli olmuştur. Bu olayın ardından Eugene ve arkadaşı, doğru kızı bulabilmek uğruna bol eğlenceli bir maceraya atılır.

27. I Love You, Beth Cooper (Hep Seni Düşünüyorum) – 2009 – 5,3/10 IMDB

I Love You, Beth Cooper
Yönetmen: Chris Colombus
Kısaca Konusu: Ana karakterimiz olan Denis Cooverman, tam bir asosyaldir. Lise hayatını asosyal biri olarak bitirir ancak son gün yani diploma töreninde, konuşma sırası kendine geçen Denis, kimsenin kendisinden beklemediği bir şey yapar ve okulun en güzel, en seksi kızına ilanı aşk eder. Bu noktadan sonra bir dizi eğlenceli olay yaşanacaktır.

26. The Hot Chick (Ateşli Piliç) – 2002 – 5,4/10 IMBD

The Hot Chick
Yönetmen: Tom Brady
Kısaca Konusu: Jessica, oldukça güzel bir kızdır ancak eski bir büyünün sonucunda 30lu yaşlarda bir baltaya sap olamamış bir erkekle yer değiştirirler. Jessica, bu durumdan kurtulmak için çabalarken, onun yerine geçen Clive ise bu durumu eğlenceye çeviriyor.

25. Mardi Grass: Spring Break (Ateşli Festival) – 2011 – 5,5/10 IMBD

Mardi Grass Spring Break
Yönetmen: Phil Dornfeld
Kısaca Konusu: Üniversiteli arkadaşlar, bu yaşlarına kadar hep kız arkadaş konusunda sıkıntı yaşamış ve artık bir plan yapıp parti verirler ancak partilerine kimse katılmaz bu üç kafa dengi arkadaşta Mardi Grass’a yani Ateşli Festival’e bayan kılığına girerek katılırlar.

24. Girl İn Progress (Kızım Büyürken ) – 2012 – 5,6/10 IMBD

Girl İn Progress
Yönetmen: Patricia Riggen
Kısaca Konusu: Ufak bir kız olan Race, hayatında baba eksikliğini hep yaşamaktadır, annesi ise çocuk yetiştirmekte biraz bilgisiz olduğundan Race, asi ve hazırcevap isyankar bir genç kız olmaya başlar ve annesiyle sürekli didişirler.

23. I want Candy (Şeker Kız Candy) – 2007 – 5,6/10 IMBD

I want Candy
Yönetmen: Stephen Surjick
Kısaca Konusu: İki üniversite arkadaşı bir karar verirler; film çekmek isterler. Bunun için iyi bir yapımcı ile anlaşma sağlarlar ancak yapımcı filmi çekmek için gençlere bir şart sunar ve ünlü porno yıldızı Candy filmde oynamalı der. Gençler Candy’e ulaşıp onu ikna etmek için türlü şeyler denerler.

22. Not Another Teen (Gençlik Halleri) – 2001 -5,7/10 IMBD

Not Another Teen
Yönetmen: Joel Gallen
Kısaca Konusu: Ünlü bir lisede, o lisenin popüler ve en yakışıklı genci Jake, tam zıttı bir kız olan, hayatta küsmüş Janey’i mezuniyet balosunda ki en güzel kız ve o balonun kraliçesi yapacağını söyler ve iddiaya girer. Elbette bu ikili arasında bazı duygusal yakınlaşmalar yaşanacaktır.

21. With This Ring (Evlen Benimle) – 2015 – 5,7/10 IMBD

With This Ring
Yönetmen: Nzinga Stewart
Kısaca Konusu: En sevdikleri arkadaşlarının düğününde hep birlikte eğlenirken, birden bire üç kızımızda bir yıl içerisinde uygun damat adayını bulup evleneceği sözünü verir ancak işler o kadar kolay olmayacaktır.

20. Never Back Down 2 (Asla Pes Etme2) – 2011 -5,8/10 IMBD

Never Back Down 2
Yönetmen: Micheal Jai White
Kısaca Konusu: İlk karakterimiz Zack, katıldığı bir dövüşte gözüne darbe alır ve bir darbe daha alırsa kör olma ihtimali vardır. Mike, yıllarca güreş ile uğraşmış genç bir sporcudur. Justin, diğerlerine göre çok sıradan bir gençtir. Bunlar şans eseri eski dövüşçü Tim ile tanışırlar ve usta bir isimden ders alıp yer altı dünyasına katılırlar.

19. Sexting in Suburbia (Ölümcül Mesaj) – 2012 – 5,9/10 IMBD

Sexting in Suburbia
Yönetmen: John Stimpson
Kısaca Konusu: Sıradan bir yaşam süren Rachel, çevresinde ki tüm anne kız ilişkilerinden farklı olarak kızıyla çok iyi anlaşmaktadır. Kızının her şeyini onunla paylaştığını düşünür ancak kızının sakladığı ve çok kötü olan bir sırrı vardır.

18. Just Friends (Sadece Arkadaş) – 2005 -6,2/10 IMBD

Just Friends
Yönetmen: Roger Kumble
Kısaca Konusu: Asosyal ve obez bir genç olan Chris ve onun en yakın arkadaşı Jamie. Chris en yakın arkadaşına âşıktır ancak, özgüvensiz oluşu nedeni ile bir türlü bunu ona söyleyemez. Lise yıllığına onun hakkında hissettiklerini yazar ama bu yazdıklarını biranda herkes okur ve Chris bu durumu kaldıramaz şehri terkeder. Yıllar sonra evrim geçiren Chris, Jamie’i aramaya başlar.

17. Again (17 Yeniden) – 2009 -6,4/10 IMBD

Again
Yönetmen: Burr Steers
Kısaca Konusu: Lise yıllarında çok başarılı olan Mike, kendisini parlak bir gelecek beklemekteyken kız arkadaşı hamile kalır ve o da kız arkadaşı ile birlikte yaşar ilerde evlenirler ancak evlilikleri pek düşündüğü gibi olmaz, oğlu da saygısız birisidir ve kendisi tekrardan 17 yaşına dönmek isterken isteği gerçek olur.

16. Sex Drive (Skor Peşinde) – 2008 – 6,4/10 IMBD

Sex Drive
Yönetmen: Sean Anders
Kısaca Konusu: Karakterimiz 18 yaşına ayak basmış bir erkektir ve ilk istediği bakirliğinden kurtulmaktır, bunun için İnternet aracılı ile tanıştığı güzel bir kız ile birlikte olmak için diğer 2 arkadaşı ile yollara düşer.

15. Van Wilder (Kaçıklar Üniversitesi) – 2002 -6,4/10 IMBD

Van Wilder
Yönetmen: Harvey Glazer
Kısaca Konusu: Van Wilder üniversiteye giderken çok büyük hayaller kurup gider ancak onu bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Üniversitede ki tüm kızlar bekaret yemini etmiştir.

14. The Duff (Puding) – 2015 -6,5/10 IMBD

The Duff
Yönetmen: Ari Sandel
Kısaca Konusu: Bianca lise sona giden sıradan bir kızdır, kendisiyle ve bakımıyla çok fazla ilgilenmez o kendisini seviyordur ancak arkadaşlarının kendisini öyle görmediğini öğrenir ve okulun en güzel kızıyla olan kıyasıya bir mücadeleye başlar.

13. The Inbetweeners 2 (Skor Sıfır 2) – 2014 – 6,5/10 IMBD

The Inbetweeners 2
Yönetmen: Damon Beesley
Kısaca Konusu: Liseli 3 ergen arkadaş Avustralya’da ki arkadaşlarının daveti üzerine Avustralya’ya giderler ve macera dolu bir tatil başlar.

12. Euro Trip (Avrupa Muhabbeti) – 2004 -6,6/10 IMBD

Euro Trip
Yönetmen: Jeff Scharffer
Kısaca Konusu: Karakterimiz internetten tanıştığı biriyle onu erkek sanarak engeller ancak daha sonra fark eder ki bir harf hatası olduğunu. O kız çok güzel ve çok seksidir, onunla tanışmak için Avrupa yolculuğuna koyulurlar.

11. Never Back Down (Asla Pes Etme) – 2008 -6,6/10 IMBD

Never Back Down
Yönetmen: Jeff Wadlow
Kısaca Konusu: Jack, sürekli farklı şehirlere taşınan bir gençtir ve en son taşındığı yerde okulun en güzel kızı ile tanışır ve davet edildiği bir partide okulun en popüler genci ile dövüşür ancak yenilir bu durumu kabullenemez ve arkadaşı sayesinde karma dövüş sanatları dersleri almaya başlar.

10. SocialPhobia (Sosyal Fobi) – 2014 – 6,7/10 IMBD

SocialPhobia
Yönetmen: Seok- Jae Hong
Kısaca Konusu: Her zaman polis olmak için çalışan iki genç, internette tesadüfen bir askerin ölümü hakkında yapılan kötü bir yoruma denk gelirler. Bu onları çok kızdırır ve o kişiyi bulmak isterler ve bulurlar diğer arkadaşlarıyla birlikte tüm anları canlı yayınlayarak o kişinin evine giderler ancak hiç beklemedikleri bir şey ile karşılaşırlar.

9. Project X (Proje X) – 2012 – 6,7/10 IMBD

Project X
Yönetmen: Nima Nouziradeh
Kısaca Konusu: Liseli 3 genç eğlenip okuldaki popülerliklerini arttırmak maksadı ile bir parti düzenlemek isterler, ancak parti beklediklerinden çok daha büyük ilgi görür ve çılgın bir gece yaşanır.

8. Full Out (Tam Dışarı) – 2015 -7,0/10 IMBD

Full Out
Yönetmen: Sean Cisterna
Kısaca Konusu: Ariana Berlin, Kaliforniyalı geleceği çok parlak olan henüz 14 yaşında ki genç bir kızdır. Annesi ile çıktığı bir yolculukta trafik kazası geçirirler ve bu kaza hayatını altüst edecektir. Tekrar jimnastik yapmak isteyen Ariana bu arada Hip Hop ile tanışacak ve daha çok çalışacaktır. Gerçek bir hikâyeden esinlenilmiş bir filmdir.

7. The First Time (İlk Defa) – 2012-7,0/10 IMBD

The First Time
Yönetmen: Jon Kasdon
Kısaca Konusu: İki öğrencinin bir partide tanışması ile başlayan film, bu iki gencin beklemediği duygusal bir yakınlık ile karmaşık bir hal alarak güzel bir maceraya çıkartır.

6. Jump Street (Liseli Polisler) – 2012 – 7,2/10 IMBD

Jump Street
Yönetmen: Phil Lord
Kısaca Konusu: Yeni mezun polis olan 2 arkadaşımızın ilk görevi, liseli kılığında bir lisede görev yapmaktır. İçlerinde ki ergenin ortaya çıktığı bir lisede aksiyon ve komedi kaçınılmaz olur.

5. American Pie (Amerikan Pastası) – 1999-7,0/10 IMBD

American Pie
Yönetmen: Paul Weitz
Kısaca Konusu: Kızlar konusunda deneyimsiz ve onlarla nasıl ilişki kuracağını bilmeyen 4 kafadar tarafından ele alınır film. Bu arkadaşların kızlarla ilişki çabaları ile bizleri kahkaha dolu serüvene sürüklüyor. Ayrıca Amerikan Pastası’nın birçok devam filmi gelmiştir. Biz sizler için listeye birini ekliyoruz.

4. Jump Street 2 (Liseli Polisler 2) – 2014 -7,2/10 IMBD

Jump Street2
Yönetmen: Phil Lord
Kısaca Konusu: İlk görevlerini yerine getirmiş arkadaşlarımız bu sefer ikinci görev olarak bölgedeki bir devlet üniversitesinde görev alırlar, üniversite ortamı liseden çok daha farklıdır ve çok daha farklı bir macera sunuyor.

3. Pitch Perfect (Mükemmel Saha) – 2012-7,2/10 IMBD

Pitch Perfect
Yönetmen: Jason Moore
Kısaca Konusu: Ana karakterimiz Beca, karşısında ki kişileri çok fazla dinleyen bir kız değildir ve yeni başladığı okulda kendisini birçok farklı kızın arasında bulur. Beca vokal grubu kurup akapella tarzında en iyileri olmaya çalışır.

2. Super Bad (Çok Fena) – 2007- 7,6/10 IMBD

Super Bad
Yönetmen: Greg Mottola
Kısaca Konusu: Liseden mezun olan 2 sıkı dostun, birbirine olan bağımlılıkları üzerine kurulmuş, bu yaşlarına kadar asosyal gelişmiş iki genç üniversite yıllarını farklı okullarda geçirecekleri için farklı maceralara sürüklüyorlar.

1. 3 İdiots (3 Aptal) – 2009- 8,4/10 IMBD

3 İdiots
Yönetmen: Rajkumar Hirani
Kısaca Konusu: Aamir Khan’ın başrol aldığı efsane bir film. Hindistan’da geçen film ülkenin en iyi mühendislik bölümünde okuyan 3 gencin, eğitim sistemini sorgulaması ve yapmak istediklerini konu alıp mükemmel dakikalar yaşıyor.

Yorum Yap

Yorum Yapıldı...Yapmak Çok Kolay

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.