2020’de Vizyona Girecek Olan Türk Filmleri

2019 yılı, yerli Türk filmleri için oldukça verimli bir yıl oldu. 2020’de vizyona girecek Türk filmleri de; geçtiğimiz yıl olduğu gibi ilgi görecek gibi duruyor. Zira son birkaç yıldık oldukça yüksek maliyetler ve riskler ile birçok film, oldukça yüksek bir performans sunuyor.

2020 yılına gireli henüz 3 ay olmuş olsa da, geri kalan dönemde 45 ila 50 arasında yeni filmin vizyona gireceği tahmin ediliyor. Sinema severlerin yakından takip ettiği internet sitemizde; en güncel filmlerden haberdar olabilmeniz için bu içeriği oluşturmak istedim. 2020 yılında çıkan ve çıkacak olan filmleri bu listede görebilirsiniz. Sıralamada kronolojik bir denge bulunmamaktadır, düzensiz olarak sıralanmıştır.

 

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminin vizyon tarihi: 17 Ocak 2020


Yeni Türk filmleri arasında olan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Atilla Engin ve Mehmet Bozdağ tarafından yazılmış. Filmin yönetmen koltuğunda ise; Kamil Aydın oturuyor. Çekimler 2019 yılının Ağustos ayında gerçekleştirilmeye başlansa da, 2020 yılının ortalarında yayınlanacak. Türkler Geliyor filminin baş rolünde ise; Emre Kıvılcım ve Seray Kaya Eren Vurdem yer alıyor.

Kırk Yalan Tahsin filminin vizyon tarihi 2020 (detay bilinmiyor)


Kırk Yalan Tahsin Filmi, 2020 yılında yayınlanacak Türk Filmleri arasındadır. Filmin yönetmen koltuğuna oturan Hamdi Alkan, aynı zamanda oyuncu olarak da yer alacak. Berat yenilmez; filmde bir belediye başkanı rolünde yer alıyor. Buna ek olarak; Filmde oynayacak diğer oyuncular ise, Oğuzhan Uğur, Turan Oğuzhan, Berk Uçar ve Ezgi Ünal. Temmuz ayında çekimleri başlayan film, 2020 yılı içerisinde vizyona girecek.

Ağır Romantik Filminin vizyon tarihi 2020


Diğer birçok yeni filmler gibi 2019 yılının Temmuz ayında çekimleri başlayan Ağır Romantik filmi, 2020 yılında vizyona girecek. Başrolü paylaşan Tuvana Türkay ve Onur Tüna’nın olağan üstü bir performans gösterecekleri de yadsınamaz bir gerçek. Deniz Denizciler, filmin hem senaryosunu hem de yönetmenliğini üstlenmiş durumda. Romantizm konusunu işlemesinin yanı sıra, dram türünde de barınacak.

Aşk Tesadüfleri Sever 2 Vizyon Tarihi: Ocak 2020


Aşk Tesadüfleri sever, geçtiğimiz yıllarda çıkan ve en çok izlenen Türk filmleri arasına giren filmlerdendi. Çok fazla sevildiği için, 2.si çekilmeye başladı. 2019’un Ağustos ayında Ankara’da çekimleri başlanan film, yine 2020 yılının Ocak ayında vizyona girecek. İlk filmde oldukça dikkat çeken ve beğenilen oyuncular, 2. Filmde de yer alacak. Oyuncuların bazıları; Elif Doğan, Yiğit Kirazcı, Nesrin Cavadzade, Aytaç Şaşmaz.
Film, 1960’lı yılları ele alıyor. Büyük bir emekle yazılan senaryo, izleyicilere aşkın ne demek olduğunu kanıtlar nitelikte.

Amacı Olmayan Grup Filmi Vizyon Tarihi: 2020 Şubat


Çakallarla Dans filminin yönetmen koltuğuna oturan Ali Tanrıverdi, Aynı zamanda Amacı Olmayan Grup filminin de yönetmenliğini yapıyor. 2019 yılının Eylül ayında İstanbul’da başlayan çekimler neticesinde; 2020 yılında vizyona girecek.
Amacı Olmayan Grup Filmi Konusu ise; Hayatta herhangi bir amacı bulunmayan Çetin ailesinin oğlu Onur ve yakın arkadaşlarından olan Sercan’ın hikayesini ele alıyor. Amacı Olmayan Grup filminde oynayan Onur ve Sercan, toplumsal ve ailesel sorunlar yaşayan gençler olarak beyaz perdeye yansıyacaklar. Hayattaki amaçlarını nasıl ve nerede buldukları, toplum ve aileleri ile aralarının nasıl düzeldiği ise izleyiciye aktarılacak. 2020 yılında çıkan komedi filmleri arasında yer alan bu film, oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Bir cevap yazın