Aşk 101 Dizisi Oyuncuları ve Konusu (Yeni senaryo)

Online dizi ve film izleme platformu Netflix’in orijinal dizisi olan Aşk 101, son zamanlarda merakla beklenen Türk dizilerinden biri olmuştur. 24 Nisan 2020 tarihinde izleyicisi ile buluşan Aşk 101 dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. Çekimlerine 2019 yılında başlanan dizinin 2. Sezonu ise seyircileri tarafından heyecanla bekleniyor. Toplamda 2 sezon ve 16 bölüm olduğu söylenen dizinin farklı bir kurgusu vardır. Oyuncu kadrosu ile de dikkat çeken Aşk 101, yayınlandığı ilk hafta Netflix’in en çok izlenenlerinde yer almayı başarmıştır.

Aşk 101 Dizisi Konusu

1998 yılından günümüze kadar gelen Aşk 101 dizisinin konusu, bir grup liseli gencin hikâyesi ile başlar. En deli zamanlarında olan 17 yaşında 5 arkadaş, okula devam etmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmanın yollarını ararlar. Aşkın buna engel olacağını düşünerek okula yeni gelen basketbol hocası ile öğretmenlerinin birbirine âşık olması için uğraşırlar. Ancak bu uğraşları sonucunda kendileri aşkın ne olduğunu keşfetmeye başlarlar. Bugüne kadar hep birlikte olsalar da aslında beraberken çok güçlü olduklarını anlarlar. Aşkın ve sevginin zorlamayla olmayacağını fark ederler. Bu süreçte ise arkadaşlık bağları gittikçe güçlenir.

Aşk 101 Dizisi Oyuncuları

Bir gençlik dizisi türünde olan Aşk 101, güçlü bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Kubilay Aka, Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Bade İşçil ve Müfit Kayacan’ın rol aldığı Aşk 101 dizisi seyircilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Aşk 101 Dizisi Bölüm Özetleri

İlk sezonunda 8 bölüm yayınlanan Aşk 101 dizisinin özetlerini sizler için kısa kısa bir araya getirdik. Yazımızı okuduktan sonra ilginizi çeken tüm bölümleri açıp izlemek için Netflix üyesi olmanız gerekmektedir.

Aşk 101 1. Sezon 1. Bölüm Özeti: Okulu birbirine katan asi Eda, Osman, Sinan ve Kerem öğrencileri, okuldan atılmakla karşı karşıya kalırlar. Bunu engelleyebilmelerinin tek yolu ise Burcu öğretmenlerinin merhametidir. Onu okulda tutmak için bir yol bulmaya çalışırlar.

Aşk 101 1. Sezon 2. Bölüm Özeti: Haylaz grup Burcu ve Kemal öğretmeni bir rock konserinde buluşturur. Bu buluşmada Işık’ın parmağı vardır.  Konser çıkışında ise Kemal, Burcu’yu evine bırakır ve ufak kıvılcımlar başlar.

Aşk 101 1. Sezon 3. Bölüm Özeti: Burcu ve Kemal aralarındaki kıvılcımın farkına varır. Bu sırada Eda ile Kerem arasında soğuk rüzgârlar eser. Sinan ise Işık’a ilanı aşk etmekte hala tereddütlüdür.

Aşk 101 1. Sezon 4. Bölüm Özeti: Işık, Eda’yı hedeflerine ve hayallerine doğru yönlendirir. Aynı zamanda Burcu’nun Tuncay için fazla olduğunu fark eder.

Aşk 101 1. Sezon 5. Bölüm Özeti: Osman yüzünden Tuncay karanlık işlere bulaşır. Osman ve Tuncay arasındaki bu iş ortaklığı beklenmedik bir sonuçlar ortaya çıkarır. Işık ise Burcu ve Kemal arasındaki kıvılcımı harlamaya devam eder ve onların birlikte çalışacağı ortam yaratmaya çalışır.

Aşk 101 1. Sezon 6. Bölüm Özeti: Işık, Eda ve Burcu kız kıza bir araya gelirler ve aşktan konuşurlar. Işık hatıralara dalar ve Boğaz’da arkadaşları ile birlikte kutladıkları doğum gününü hatırlar.

Aşk 101 1. Sezon 7. Bölüm Özeti: Tuncay’ın Burcu’ya vereceği haberler hiç iyi değildir. Grubun okul laboratuvarında çıkardığı olay sonucunda Necdet artık dayanamaz. Asi grubun okuldan atılması an meselesidir.

Aşk 101 1. Sezon 8. Bölüm Özeti: Tüm okulun sabrını zorlayan haylaz grup, yalvar yakar öğretmenlerini yeniden merhamete getirirler ve okuldan atılmamak için son bir şansı yakalarlar. Bu esnada Burcu ve Kemal üzerlerinde oynanan oyunun farkına varırlar.

Bir cevap yazın