Atlanta Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

FX televizyonunda yayınlanan ve iki gencin rap aracılığıyla Atlanya’ya taşınmasını anlatan sitcom tarzı yapım olan Atlanta, değişik konusu ve işlediği tema ile seyircisinin gönlünü kazanmışa benziyor. FX tarafından çekilen dizinin senaristliğini Donald Glover yaparken yapımcılığını ise Dianne McGunigle ve Paul Simms üstlenmekte. Atlanta’da çekilen dizi tek kamera yöntemiyle kayda alınıyor.

Atlanta Konusu:

atlanta
20’li yaşlarının ortasına gelmiş ve tabiri caizse bir baltaya sap olamamış olan iki kuzen, Earnest ve Alfred, hayatlarına yeni bir yol çizmenin eşiğindedir. Eğitim gördükleri Princeton Üniversitesi’nden atılan, parasız ve evsiz kalan, ailesinin ve sevgilisinin gözünden tamamıyla düşmüş olan karakterler, ya ailelerinin yanında kalmak ya da hayatlarına sıfırdan başlamak şeklinde iki seçeneğe sahiptirler. Rap dünyasına fazlasıyla merak salan ve bu alanda ilerlemek isteyen kuzenler, soluğu rap dünyasının merkezi halinde olan Atlanta’da alırlar. Şehre gelmedeki ilk amaçları kendilerini geçindirmek ve ailelerine yardım etmek olan iki kuzen, Hem şehir yaşantısıyla, hem de rap dünyasıyla tanıştıktan sonra çeşitli bağlantıları da kullanarak birden yıldız haline gelirler. Kuzenlerin bu değişik hikayesi ise komik olduğu kadar garip ve eğlencelidir de.

Atlanta Karakterleri:

 

Earnest “Earn” Marks:
Eğitim gördüğü Princeton Üniversitesi’nden atıldıktan sonra bir çıkmazda kalan Earn, yol ayrımında yeni bir yol seçmek üzeredir. Ya ailesinin yanında kalacak, ya da hayatına sıfırdan başlayacaktır. Okuldan atıldıktan sonra menajer olarak hayatına devam eden Earn, müziğe ve özellikle rap dünyasına fazlasıyla eğilimli olan kuzenini alıp Atlanta’ya gitmeye karar verir. Burada kuzenini iyi bir şekilde pazarlar ve kuzenini bir rap yıldızı haline getirir.

Alfred “Paper Boi” Miles:
Earnes’ın kuzenidir. O da kuzeni gibi 20’li yaşlarının ortasına kadar başarısız olmuştur. Bir eğitimi veya ustalığı yoktur, hayatını sokaklarda tanıdığı arkadaşlarının yanında amatör bir şekilde raple uğraşarak geçirmiştir. Yaşı ilerleyip gerçek hayatla içinde bulunduğu sokak hayatı arasındaki farkı anlayınca bir boşluğa düşmüş ve kendisine çıkış yolu aramaya başlamıştır. Burada devreye giren kuzeni Earn onu alıp Atlanta’da bir rap starı haline getirince ise dünyası hepten değişmiştir.

Atlanta Detayları:

Başlangıç Tarihi: 6 Eylül 2016
Bitiş Tarihi: Halen Devam Ediyor
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: FX
Oyuncular: Donald Glover, Brian Tyree Henry, Keith Stanfield, Zazie Beetz
IMDb Puanı: 8,8
Süre: 23 Dakika
Sezon: 1
Bölüm: 10

Atlanta Dizisi Fragmanı:

Bir cevap yazın