Avatar’a Ait Devam Eden Filmler İçin Bütçe 1 Milyar Dolar Üzerine Çıktı

James Cameron, orijinaline göre saha da iyi filmler yönetmek ve gişe konusunda rekorlar kırmak konusunda çılgın başarılara imza atıyor. Aynı zaman içerisinde büyük bir kumar oynamayı ve bütçe rekorları kırarak iyi bir karşılık amayı da beceriyor. Hem Termiatör 2: Mahşer Günü hem de Titanik ile bunu çok rahat başardı. Şimdi sırada olan Cameron ile de başarıya büyük bir imza atabilir. Daha da iyi bir devam filmi ile yeni gişe rekoru geliyor. 1 milyon dolar üzerinde ayırdığı bütçe ile 3 devam filmini aynı anda çeken isim kendi başarılarını bile aşmaya çalışıyor.

Yapılan haberlere göre Avatar devam eden filmlerinin hem orijinal Avatar hem de Titanik ile olan toplam bütçenin de iki katından fazla oldu. Her bir film için seride yer alan ilk film ile aynı bütçeyi ayırdığı anlamına da geliyor. Peki bu filmlerin akıbeti ne olacak ve bir süre daha her şey ertelenecek mi? Son filmin 2027 yılında vizyona girmesi beklenirken durum ne olacak.

Yeni Zelanda Film Komisyonu tarafından durumlara bakılırken sağlık ve güvenlik adına üretim protokollerinin ulusal hükümet tarafından onaydan geçeceği belirleniyor. Küresel olarak yer alan pandemi ile yapıların ve endüstrilerin kapanması ardından yeniden bir açılış bekleniyor. Fakat şu an nerede ise hala hiçbir nokta aktif bir şekilde devam edemiyor. Avatar filmleri çekilmiş bir halde olduğu için izin verilmesi söz konusu. Amazon’un Yüzüklerin Efendisi serisine ait çekimlerin başlaması da söz konusu.

Yeni Zelanda Film Komisyonu Ceo’su olarak yer alan Sheehan, yapılan raporu da doğruladı. Avatar için olan devam filmleri şuan 2021, 2023 ve 2027 yılları ile vizyona girecek. Fakat pandemi nedeni ile bir erteleme olacağı için bu tarihlere güvenmemek de fayda var.

Bir cevap yazın