Ben de Özledim Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Bir zamanların en iyi Türk dizilerinden biri olan Ben de Özledim dizisi, konusu ve oyuncu kadrosu bakımından birçok kişi tarafından uzun süre takip edildi. Bizler de bu içeriğimizde sizler için dizinin konusuna ve oyuncularına yer verdik. Star TV’de yayın hayatına başlayan dizi, durum komedisi türündedir. 3 Sezon boyunca Televizyonlarda gördüğümüz dizi, 3. Sezonun sonunda ise yayından kaldırıldı.

Başrollerini Serkan Keskin, Ali Atay ve Osman Sonant’ın paylaştığı dizi, Leyla ile Mecnun’dan sonra yaşananları ele almaktadır.

Ben de Özledim Dizisinin Konusu

Leyla ve Mecnun dizileri ani bir kararla kaldırıldığında, dizinin yapımcılarından Funda ve yönetmen Onur, durumu oyunculara açıklıyor. Ve bunun ardından bütün dizi oyuncuları işsiz kalıyor. Çalışmayı ve birbiriyle çalışmayı seven ekip, durumu kabul etmekte zorlanıyor. Ali tasvir ettiği Mecnun karakterinin etkisinden kurtulmamıştır.

Serkan’ın bir tarafı hala “İsmail Abi”. Evli ve bir çocuk babası olan Osman, dizideki Yavuz karakteri gibi tüm zamanlarını arkadaşlarıyla geçirmektedir. Cengiz hala herkesin gözünde Erdal Bakkaldır. Ahmet, tüm takımın babasıdır. Hiç kimse rolden tam olarak çıkamamıştır ve her biri günlük yaşama uyum sağlamakta zorluk çekmektedir. Oyuncular Leyla ve Mecnun senaristi Burak’a yeni bir dizi yazmak için giderler. Üç yıldır aynı diziyi yazan Burak’ın yeni bir proje düşünecek zamanı yoktur. Sonrasında ise toplu olarak Ben de Özledim dizisinin yazılmasına karar verirler.

Ben de Özledim Dizisinin Oyuncuları

Ali Atay – Ali

20 Nisan 1976’da Rize’de doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Babam Şapkadan Çıkar dizisinde başarısız illüzyonist Maksut’u canlandırdı. 3 sezon boyunca TRT’de oynayan Leyla ve Mecnun Çınar karakterleriyle büyük başarı elde etti. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra bu dizide yer aldı. Leyla ve Mecnun ekibi tarafından kurulan “Leyla The Band” grubunun vokalistidir. Haziran 2014’te, ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu ve Serkan Keskin ve Ertan Saban’ın oynadığı Limonata filmi için çekime başladı.

Leyla ile mecnun dizisi bittikten sonra etkisinden çıkamayan Ali Atay, Mecnun karakterinin etkisinden bir türlü çıkamamıştır. Leyla ile Mecnun ekibinin dağılmasını istemediği için; Ben de Özledim dizisine katılır.

Serkan Keskin

Serkan Keskin 25 Kasım 1977’de İzmit’te doğdu. İzmit Şehir Tiyatrosu ve Akademi İstanbul’da tiyatro eğitimi alan Keskin, 2002 yılında kurulan gruba katıldı. Uzun yıllar bu grupta oyuncu ve yönetmen olarak çalışan Keskin, Leyla ve Mecnun’da “İsmail Abi” karakterini canlandırdı.

Cihan Ercan

Aslen Adanalı olan Ercan, Ankara Üniversitesi’nden dört yıl tiyatro eğitimi aldı. Lisanslı bir kişi olarak hentbol ve eskrim oynadı, daha sonra oyunculukla ilgilendiğinde spordan ayrıldı. Leyla ve Mecnun dizisi ile kitlelerin bildiği Cihan Ercan, daha sonra Ben de özledim isimli dizide yer aldı.

Cengiz Bozkurt

 

Mehmet Cengiz Bozkurt 24 Aralık 1965’te Nevşehir’de doğdu. Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında girdiği ODTÜ fizik bölümünde okumaya başladı ve 1990 yılında tiyatro oyuncusu olmaya karar verdi, bölümden ayrıldı. Üniversiteyi bitirir bitirmez İngiltere’ye gitti. İngiltere’deki 14 yıllık macerası boyunca otomat, araba sürme, katip gibi işlerde çalıştı. İyi derecede İngilizce bilmesi nedeniyle Londra’daki göçmen derneklerinin temsilcisiydi. 1996 yılında İngiltere’de Londra Goldsmiths Üniversitesi’nde “Medya ve İletişim” bölümünden mezun oldu. Bu bölümde Televizyon, Sinema ve İletişim okudu. Okuldan sonra televizyon için belgeseller yapmaya başladı. Kısa Filmler yönetti.

Bir cevap yazın