Benim Adım Feridun Konusu ve Oyuncuları : Bir Çağan Irmak Filmi

Benim Adım Feridun, 11 Kasım 2016 tarihinde gösterime girecek filmler arasında yer almaktadır. Bünyesinde dram ve komedi unsurlarını barındıran filmin süresi 1 saat 40 dakika olarak açıklanmıştır. Her filmiyle gündeme gelmeyi başaran Çağan Irmak’ın yönettiği filmin senaryosunu da Çağan Irmak kaleme almıştır. Filmin orijinal öyküsü yazar Mahir Ünal Eriş’in yazdığı ‘Olduğu Kadar Güzellik’ kitabından uyarlamadır. Çekimlerine Nisan ayında başlanan film büyük bir merakla bekleniyor.

Benim Adım Feridun Konusu:

benim-adim-feridun
Ersan, uzun süreli bir ilişkinin içindedir. Geçen yıllar sonrasında sevgilisine ilgi göstermeyi bırakan ve romantik görüntüsünden uzaklaşan Ersan, sevgilisi Ayla’nın kendisinden ayrılmayacağına emindir. Sonrasında sevgilisi Ayla tarafından birden bire terk edilince adeta sudan çıkmış balığa döner ve ne yapacağını, nasıl davranacağını şaşırır. Ayla’yı geri kazanmak için bir süre uğraşan Ersan bunu başaramayacağını anlamıştır.

benim-adim-feridun-afisi
Ayrılığı kabullenmeye başlayan Ersan, çevre değişikliğinin kendisine iyi geleceğini düşünür. Bunun için çocukluğunun geçtiği Erdek’e gider. Burada bir süre aradığı teselliyi bulamayan Ersan, sahilde dolaşırken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Düğüne eğlenmek için giren Ersan, düğündeki damadın babası tarafından yıllar önce küsüp Almanya’ya giden kardeşinin oğlu Feridun olarak karşılanır. Bu rolden oldukça memnun olan Ersan tam kaçarım diye düşünürken damadın kuzeni Hayal’i görür ve kaçma fikrinden vazgeçer. Geceyle birlikte Ersan ve Hayal’in başına birbirinden komik olaylar gelir. İkili arasında kısa zamanda önemli bir bağ kurulacaktır. Artık bir süre daha Ferdiun olarak kalmak zorundadır.

Benim Adım Feridun Oyuncuları: Halil Sezai, Büşra Pekin, Tarık Pabuçcuoğlu, Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak

Benim Adım Feridun Karakterleri:

Halil Sezai Paracıkoğlu (Ersan):

ersan
Ünlü sanatçı Halil Sezai filmde Ersan karakteriyle karşımıza çıkmaktadır. Yer aldığı projelerde sergilediği performanslarla dikkat çeken ünlü isim bu filmde de başarılı bir oyun sergileyecek gibi görünüyor. Daha önce İncir Reçeli, Çilek, Sabit Kanca, Ammar, Yapışık Kardeşler gibi projelerde rol alan Halil Sezai, son dönemlerde sinemaya daha fazla zaman ayırmaya başladı.

Büşra Pekin (Hayal):

hayal
Filmde Hayal karakterine Büşra Pekin hayat vermektedir. Özellikle son yıllarda çıkış içinde olan Büşra Pekin, Çok Güzel Hareketler Bunlar ile başlayan serüvenine devam etmektedir. Daha önce Hadi İnşallah, İtirazım Var, Mucize, Annem Uyurken, Aşağı Yukarı Yemişliler, Mutlu Aile Defteri gibi yapımlarda rol alan Pekin, birçok reklam filminde de boy göstermektedir.

Özge Borak (Ayla):

ayla
Yapımda ayla karakterine ünlü isim Özge Borak hayat vermektedir. Eyvah Eyvah serisiyle büyük beğeni toplayan Özge Borak sonrasında Bana Adını Sor, Bir Günah Gibi, Dedemin Fişi gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca popüler tiyatro oyunu Güldür Güldür’de de rol alan ünlü oyuncu başarılı performanslarıyla dikkat çekmektedir.
Benim Adım Feridun filminde ayrıca Suzan Aksoy, Tarık Papuççuoğlu, Defne Yalnız, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter gibi önemli isimler yer almaktadır.

Benim Adım Feridun Fragmanı:

Bir cevap yazın