Bodrum Masalı Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sıcak yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran sevilen dizi Bodrum Masalı, Kanal D ekranlarında yayınlanmaktadır. Bodrum Masalı konusu incelendiğinde dizinin romantizm ve gençlik öğelerini ön plana çıkardığını görmekteyiz. Pazar günleri ekranlara gelen Bodrum Masalı konusu dikkate alındığında yanlış kararlar sonucu lüks hayatından uzaklaşan ailenin başından geçenler merkeze alınmıştır. Samimi bir yapıya sahip olan ve karakterleriyle dikkat çeken dizi, önemli izlenme oranları elde etmektedir. Dizinin yapımcılığını Erol Avcı üstlenmiştir. Yapım şirketi ise TMC Film’dir.

Bodrum Masalı konusu ile ilgili senaryoyu Emre Özdur ile Başar Başaran kaleme almaktadır. Dizinin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstlenmiştir. 2. yönetmen ise Nezaket Coşkun’dur. Proje tasarımı Reaksiyon Film tarafından gerçekleştirilen yapımın müzikleri Hasan Özsüt ve Işıl Özsüt tarafından sunulmuştur. 18 Ağustos 2016 tarihinde ilk bölümü yayınlanan dizinin başrollerinde Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Hilmi Cem İntepe, Alperen Duymaz, Dilan Çiçek Deniz, Ezgi Şenler gibi önemli isimler karşımıza çıkmaktadır. Rollerin başarılı bir şekilde dağıtıldığı yapımda 18 bölüm geride kalmıştır. Pazar akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen Bodrum Masalı, izleyicileri hem güldüren hem de duygulandıran başarılı bir yapımdır. Bu durum da dizinin başarıyla yola devam etmesini sağlamıştır.

Bodrum Masalı Dizisinin Konusu:

Ekranların sevilen ve ilgiyle takip edilen yapımları arasında yer alan Bodrum Masalı, ailece izlenebilecek bir yapımdır. Pazar akşamları spor müsabakalarını takip etmek istemeyen kitle için oldukça önemli bir alternatif olmaktadır. Bodrum Masalı konusu incelendiğinde dizinin merkezinde ilk etapta Ergüven ailesi yer almaktadır. Evren Ergüven, oldukça varlıklı ve bir o kadar da hırslı bir adamdır. Eşi Yıldız, çocukları Ateş ve Su ile birlikte İstanbul’da son derece görkemli bir hayat sürmektedir. Öyle ki çocukların çevresinde ülkenin tanınmış kişileri bulunmaktaydı. Özel etkinliklere ve davetlere katılan aile için her şey düzenli bir şekilde ilerlemekteydi.

Bodrum Masalı konusu incelendiğinde Evren Ergüven’in otellerinin bulunduğu Bodrum’da birlikte yaşadığı bir kadın vardır. Bu noktadan sonra arka arkaya yanlış kararlar alan Evren Ergüven hızlı bir şekilde iflasın eşiğine gelmiştir. Alıştıkları hayattan uzak kalmak Ergüven ailesini derinden sarsmış olsa da ellerinde Yıldız’ın babasından miras kalmış olan Bodrum’da bir ev ve küçük bir otelin yarı hissesi kalmıştır. Her ne kadar onları tatmin etmese de aile için adeta kurtarıcı olan bu durumun ardından Ergüven ailesi mecburen Bodrum’a taşınmıştır. Yıldız’ın babasından kalan ev köhne ve küçük bir evdir. Alışık olduğu lüks ve parıltılı hayatı terk etmek zorunda kalan aile için bu durum pek alışılacak bir durum değildir.

İlgiyle takip edilen Bodrum Masalı konusu dikkate alındığında asıl olaylar bu noktadan sonra başlayacaktır. Yıldız’ın babasından kalan ve yarı hisseye sahip oldukları otelin diğer yarısı Faryalı adıyla tanınan kişiye aittir. Bu kişi, Yıldız’ın Evren’den önceki sevgilisidir. Zaten Evren, Yıldız’ın Faryalı’yı hiç unutmadığını düşünmektedir. Şimdi onunla kaderlerinin Bodrum’da tekrar bir araya gelmesi oldukça zorlu bir süreci beraberinde getirecektir. Aslına bakılırsa Faryalı’da Yıldız’ı unutmamıştır. Yine de Yıldız’ın evlenmiş olması onu etkilese de tüm dikkatini kardeşine ve işine vermiştir. Yıldız ve Evren’in kesin dönüş yapmaları en çok Faryalı’nın canını sıkacak ve dikkatinin dağılmasına yol açacaktır.

Ergüven ailesinin iflas ederek alıştığı hayattan uzaklaşması ailenin çocukları Ateş ve Su’nun psikolojisini de derinden sarsmıştır. Lüks kolejlerin ve davetlerin hayalini kuran bu gençler için yeni hayata alışmak zor olacaktır. Zengin ve güvenli hayatlarından bir anda uzak kalmak onları yeterince sarsmış olsa da Bodrum’da ailelerinin iç yüzünü öğrenmeleri onları daha fazla etkileyecektir. Hemen her yıl tatile gelerek zengin arkadaşlarıyla babalarının otellerinde zaman geçiren Ateş ve Su için artık farklı bir Bodrum vardır. Buraya alışmak, yeni arkadaşlıklar edinmek zor olsa da yeni düzene alışmaktan başka çareleri yoktur. Üstelik babalarının sevgilisi olduğunu da Bodrum’da öğreneceklerdir.


Dizinin çekimleri Bodrum’un o sıcak atmosferinde gerçekleşmiştir. Bu ünlü tatil beldesinin güzelliklerini ekranlara yansıtan yapımda mekan seçimi de oldukça başarılıdır. Yaz döneminde başlamasına rağmen ilgiyle takip edilen dizinin önemli bir takipçi kitlesi bulunmaktadır. Sosyal medya üzerinden de dizi hakkında oldukça fazla yorum yapılmaktadır. Dizide hüzün, aşk, gençlik, arkadaşlık unsurları oldukça iyi harmanlanmıştır. Dizinin sadece yeni bölümleri değil, kanal tarafından bazı günlerde sunulan tekrar bölümleri de ilgiyle takip edilmektedir. Dizinin başarılı olmasında oyuncu seçiminin yanı sıra, set ekibinin uyumu da önemli bir yer edinmiştir.

Bodrum Masalı Oyuncuları – Karakterleri:

Bodrum Masalı oyuncuları konusu incelendiğinde ekranların tecrübeli ve sevilen isimleriyle genç oyuncuların uyumu dikkat çekmektedir. Tecrübe ile gençliğin bu harmanıyla ortaya başarılı bir yapım çıkmıştır. Bodrum Masalı oyuncuları şu şekilde sıralanmaktadır:

Faryalı – Timuçin Esen


Bir kazada ailesini kaybeden Faryalı, o günden sonra kardeşi Kelebek’e babalık da yapmaya başlıyor. Yükü gittikçe ağırlaşan Faryalı, liseyi bitirdikten sonra çalışmak zorunda kalmıştır. Dürüst bir şekilde çalışan ve bu sayede çalıştığı otelde patronluğa kadar yükselen Faryalı, Yıldız’a aşık olmuştur. Sonrasında Yıldız’ın İstanbul’a giderek Evren ile evlenmesi onun kendisinin daha fazla kardeşiyle işine vermesini sağlamıştır. Her şey normal seyrederken birden Evren ve Yıldız’ın Bodrum’a dönüş yapmaları canını sıkmıştır. Sevdiği ve unutmaya çalıştığı Yıldız’ın yeni ortağı olacak olması da ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Artık Faryalı için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yine de her zamanki gibi dik durmaya ve çalışmaya gayret göstermektedir.

Yıldız Ergüven – Şevval Sam


Yardımsever bir yapısı olan Yıldız, vicdanını ön planda tutan bir kadındır. Eşi Evren’in hatalarını bilse de yüzüne vurmayan ve onu severek bağlı kalmaya devam eden Yıldız, çevresi tarafından sevilen bir karakterdir. Çocukları ile arası oldukça iyi olan ve onlara sadece annelik değil aynı zamanda arkadaşlık da yapan Yıldız, yıllar sonra Bodrum’da ki o otele döneceği için sarsılmıştır. Hayatında belki de ilk defa çalışmak ve para kazanmak zorunda olan Yıldız için en zor olanı da eski sevgilisi Faryalı ile yan yana gelmesidir. Babasının yanında çalışarak otele ortak olan Faryalı ile hemen her gün karşılaşmak Yıldız’ı yaralasa da ailesine bağlılığı devam etmektedir. Yıllar sonra geldiği Bodrum, hatırladığı Bodrum’dan farklı olsa da ailesi için mücadele edecektir.

Evren Ergüven – Murat Aygen


Çevresi tarafından çalışkanlığı ve disiplini ile bilinen Evren, oteller zinciri sahibidir. Bodrum’da yasak aşk yaşamaya başlayan ve bu noktadan sonra üst üste yanlış yatırım kararları veren Evren, yıllarca sahip olmaya çalıştığı servetini sadece birkaç gün içinde kaybetmiştir. Henüz bu durumun travmasını tam olarak atlatamamışken eşi Yıldız’ın eski sevgilisi Faryalı ile ortak olmak zorunda kalması onu iyice bunalıma sokmuştur. Hırslı bir yapıya sahip olan Evren, eşi Yıldız’ın hiçbir zaman Faryalı’yı unutmadığını düşünmektedir. Bu düşünceler de zamanla çevresinin huzurunu kaçırmasına neden olacaktır. Üstelik yasak aşk yaşadığı kadının evlerinin karşısına taşınması da işleri iyice karıştıracaktır.

Ateş Ergüven – Alperen Duymaz


Ergüven ailesinin yakışıklı ve çapkın üyesi Ateş, Bodrum’a geldiği andan itibaren tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Otomobillere merakı olan ve oldukça iyi yüzen Ateş için kızlar adeta sıraya geçmiş durumda. Bunun farkında olan Ateş, yaşadığı sorundan uzaklaşmak için kızlarla vakit geçirmek istiyor. Kolay sinirlenen Ateş kısa sürede Bodrum’a ayak uydurmayı başarmıştır. Yine de aklı eski lüks yaşamında ve çevresinde kalmıştır.

Su Ergüven – Dilan Çiçek Deniz


Son derece güzel ve hayat dolu bir kız olan Su, Bodrum’a gelir gelmez erkeklerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Keman virtüözü olmak için çalışan Su’nun kalbinde sadece Cenk vardır. Kelebek’in dikkatini çeken ve her fırsatta ilgisini çeken Su’nun bu ilgiye Kayısız kalıp kalmayacağı merakla bekleniyor. Yeni hayatına alışmaya ve bir yandan da keman çalışmaları yapmaya devam eden Su, Bodrum’a abisine göre daha yavaş uyum sağlamaktadır.

Kelebek – Hilmi Cem İntepe


Muhteşem yüzme yeteneğine sahip olan ve çok kısa sürede onlarca iş halledebilen Kelebek’in gerçek ismini kimse bilmemektedir. Faryalı’nın kardeşi olan Kelebek’in gelecekle ilgili hiçbir planı yoktur. Onun için önemli olan tek şey Su’nun kalbini kazanmaktır. Bu yolda çabalayan Kelebek pes etmeyecek ve her geçen gün Su’ya olan ilgisini daha fazla belli edecektir. Yine de işi zordur çünkü Su’nun kalbi başkası için atmaktadır.

Gözde – Toprak Sağlam


Evren Ergüven’in Bodrum’da yasak aşk yaşadığı Gözde, yıllardır büyük bir sabırla beklemektedir. Evren’den yeni bir hayat kurmak ve bu hayatta yanında olmasını isteyen Gözde, Evren’in evinin karşısında ev tutmuştur. Yıldız ve çocukların ondan haberdar olmamasını isteyen Evren için zorlu bir süreç başlamıştır. Gözde sabırlı bir şekilde beklese de aile ile diyalog kurması işlerin karışmasına neden olacaktır.

Aslı – Ezgi Şenler


Aslı, küçük yaşta olmasına rağmen geçim sıkıntısı nedeniyle sürekli çalışmaktadır. Dersleri de oldukça iyi olan Aslı, buna rağmen bir an önce iş hayatına atılmak ve tüm zamanını çalışarak geçirmek istemektedir. Bodrum’da bir pansiyon işletmek isteyen Aslı, bu sayede hem babası hem de İstanbul’da yaşayan ablasını rahat ettirmek amacındadır.

Cenk – Bora Cengiz


Su’nun sevgilisi olan Cenk, onu gerçek anlamda sevmektedir. Su’ya karşı hep nazik ve ilgili olan Cenk, buna rağmen zengin ve yakışıklılığın yanı sıra ünlü şarkıcı Gül Derin’in oğlu olması nedeniyle de kızların sürekli peşinde olduğu biridir.

Alara – Serel Yereli


Son derece varlıklı bir ailenin kızı olan Alara, zeki bir kızdır. Parası ve aklı sayesinde dikkat çekmeyi başaran Alara’nın gönlü Ateş’ten yanadır. Peşinde olan erkeklere yüz vermeyen Alara, sürekli olarak Ateş’in dikkatini çekmeye çalışmakta ve bunu da başarmaktadır.

Uzay – Serhan Onat


Küçük yaştayken anne ve babasını kaybeden Uzay, üvey babası Gönenç’in elinde büyümüştür. Adeta yeni neslin kötülük timsali olan Uzay, esprili yapısı ve zekasıyla dikkat çekmektedir. Alara’ya aşık olan ve bu nedenle Ateş’e düşman olan Uzay, bu ikilinin kavuşmaması için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Rana – Zehra Yılmaz


Alara’nın en yakın arkadaşı ve sırdaşı olan Rana’nın en büyük zaafı Cenk’e olan aşkıdır. Bu aşk uğruna etrafındakilere kötülük yapmayı hatta Uzay’ın planlarına alet olmayı bile göze almaktadır.

Bodrum Masalı oyuncuları bu şekildedir. Oyuncu seçiminde tecrübeli ve bilindik isimlerin yanı sıra yeni yüzlerin tercih edilmesi de başarıyı getirmiştir.

Bodrum Masalı Detay:

Kanal: Kanal D
Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin
Senarist: Başar Başaran – Emre Özdur
Oyuncular: Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Durmaz, Dilan Çiçek Deniz, Hilmi Cem İntepe, Toprak Sağlam, Ezgi Şenler, Bora Cengiz, Serel Yereli, Serhan Onat, Zehra Yılmaz
Tür: Romantik, Gençlik
Süre: 125 Dakika

Bodrum Masalı Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *