Cadılar Bayramına Özel Filmler

Cadılar bayramının fantastik havasını, korku ve gerilim öğeleriyle evinize taşımaya hazır mısınız? Bilindiği üzere geleneksel hale gelen Cadılar bayramı, artık dünya genelinde kutlanıyor. Türkiye’de bu ülkeler arasında yer alıyor. Kimi o geceyi korku öğelerinin yer aldığı maskeli partilerde geçirmeyi tercih ederken, kimi bu geceyi evinde geçirmeyi seviyor. İşte size evde Cadılar bayramı havası yaratacak, etkileyici ”Cadılar Bayramına Özel” filmler listesi; Bu arada Cadı Filmleri listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Cadılar Bayramı Filmleri

 

5. Halloween II – H II: Katliam (2009) IMDb Puanı: 4,9

halloween-ii
Michael Myers, çevresine saldığı korkuyla birlikte yaşadığı travmaların izini sürmek için yola çıkıyor. 15 yıl yattığı akıl hastanesinden kaçarak, küçük kız kardeşi Laurie’nin hayatını zehir etmek isteyen, ancak bu girişimi sekteye uğrayan Myers kasabaya geri dönüyor. Dehşet saçmak isteyen Myers’in kardeşi Laurie Şerif Brackett tarafından bulunmuştur. Genç kız vakit kaybetmeden bir hastaneye götürülür. Aynı şekilde Myers’ın elindne kurtulan Dr. Loomis ve Annie Brackett’in de yolları aynı mekanda kesişir. Bu sırada Michael Myers ise, bulunduğu ambulanstan kaçmayı başarır. Hastanede yatan Laurie, Loomis ve Brackett’in başlarına gelecek kanlı sürprizden henüz haberi yoktur.

4. Halloween (2007) – IMDb Puanı: 6,1

halloween
Akıl hastanesine kapatılan Michael, yakın çevresindeki insanları öldürme güdüsünü bir takıntı haline getirmiş ve bunu ilk olarak ablası üzerinde gerçekleştirmiştir. Michael 6 yaşındayken Cadılar Bayramı’nda ablasını öldürmüştür. Bunun ardından hastaneye kapatılan Michael, 15 yıl sonra hastaneden çıkar ve bu kez küçük kız kardeşini hedef almak ister. Bu şekilde bir seri katile dönüşmeye başlayan genç, adam çevresindekilere korku yaşatmaya başlamıştır.

3. Trick’r Treat – Şeker Mi Şaka Mı? (2007) – IMDb Puanı: 6,8

trickr-treat
Bir okulda müdür olarak görev yapan Steven, gece ay ortaya çıktığında bir seri katile dönüşür. Beklenen dönüşümü tamamlaması içinde, bir bakirenin kanına ihtiyaç duymaktadır. Genç bir grup Cadılar Bayramı gecesi, sonuçları ölümcül olan bir şaka yaparlar. Bu esnada yaşlı bir cadıda, haylaz ve uslanmaz ”Şaka ya da şeker şeytanı” karşısında savaşmaktadır. Şeker Mi Şaka Mı? filmi halloween filmleri arasında iyi not alan korku gerilim filmlerinden. Filmin içeriğinde dört adet ürkütücü hikaye yer alıyor. Ayrıca film 2008 Screamfest ”Seyirci Ödülü’‘ sahibi olmayı başarmıştır.

2. Sleepy Hollow – Hayalet Süvari (1999) – IMDb Puanı: 7,4

sleepy-hollow
Bulunduğu mevkide düzeni sağlamak için kendini adayan Ichabod Crane, esrarengiz ve gizemli bir adamdır. Bir gün Sleepy Hollow adlı bir kasaba kanlı cinayet vak’aları görülür ve Crane bu işi çözmek için kasabaya gönderilir. Bütün kurbanların ortak noktası ise, merhamet göstermeksizin kafalarının bedenlerinden ayrılmış olmasıdır. Kasaba halkı ise bu cinayetleri, bir hayaletin gerçekleştiğini düşünmektedir. Ichabod Crane ise tüm kararlığı ile, bu cinayetlerin gizemini çözmek ve yaşanan olayların sonunu getirmek için hazırdır. NOT: Filmin Cadılar Bayramı ile direk bağlantısı olmasa bile, Cadılar Bayramı’na saygı duruşu niteliğinde bir film olduğunu belirtelim.

1. The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu (1993) – IMDb Puanı: 8,0

the-nightmare-before-christmas
Tim Burton’ın efsane yapımlarından biri olan The Nightmare Before Christmas filminde; Bir balkabağı olan Kral Skellington’un hükümdarlığı Halloweentown’da yaşanan olaylar işlenmektedir. Halloweentown kabusları andıran gulyabaniler, yarasalar, cinler, periler, ecinniler ve ruhlardan oluşan, yüksek nüfusa sahip bir kasabadır. Kral Jack Skellington’un yolu, Christmastown adlı kasabaya düşer. Buraya yaptığı ziyaret anında, kasabadan fazlasıyla etkilenir. O kasabaya özenerek kendi kasabasında oraya benzetmek ister. Bu amaçla Santa Claus’u kaçırır. Santa’yı kaçıran Jack onun yerine geçer ve çocuklara kendince mantıklı olduğunu düşündüğü hediyeleri dağıtmaya başlar. Film Oscar’a ”en iyi özel efekt” dalında aday olmuştur.

Bir cevap yazın