Liste Film

  Canavarın Çağrısı Filmi Konusu Ve Oyuncuları

  07.11.2016
  483

  Siobhan Dowd’ un fikir babalığını yaptığı kitap, vefatı ile birlikte Patrick Ness tarafından Canavarın Çağrısı ismi ile kaleme alınmıştır. Kitap, birçok edebiyat ödülüne layık görülerek yayımlandığı senenin en iyi kitaplarından biri olarak seçilmiştir. Kitabın hem yazarı Patrick Ness hem de çizeri Jim Kay, şimdiye kadar 2012 CıILIP Carnegie ve CILIP Kate Greenaway Madalyaları ile onurlandırılan tek yapıt olarak edebiyat tarihine geçmiştir. Canavarın Çağrısı filmi de kitaptan uyarlanmıştır. Bu aşamada hayal kırıklığı sayılacak pek çok film vardır. Bu yüzden kitabın hayranları filmi izlemekte tereddüt edebilir fakat ilk gösterimden sonra gelen eleştiriler filmin izlenmeye değer hatta izlenmesi gerekiyor izlenimi veriyor. Film 11 Kasım’da, Yetimhane ve Kıyamet Günü’nün hayalperest yönetmeni J. A. Bayone ile birlikte şahane oyuncu kadrosu ile sinema salonlarına giriyor.

  Canavarın Çağrısı Filmi Konusu:

  canavarin-cagrisi-filmi

  13 yaşındaki Conor’un annesi ağır bir şekilde kanser ile savaşmaktadır. Annesinin hastalığı nedeniyle pekte sevimli olmayan Büyükanne ile vakit geçirmek zorunda kalmıştır. Babası ise birkaç yıl önce Amerika’da kendine yeni bir hayat kurmuştur. Bir yandan annesi için üzülen Conor bir yandan da okuldaki zorba çocuklar yüzünden sıkıntı çekmektedir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir gece saat tam 12.07’de odasında bir ses duyar. Bu ses bahçede ki porsuk ağacı yani canavarın sesidir. Canavar artık her gece aynı saatte gelerek Conor’a vahşi hikâyeler anlatmaya devam etmektedir.

  Canavarın Çağrısı Filmi Karakterleri:

  Conor:

  Annesi kanser ve kendisi görünmez bir çocuktur. Daha doğrusu insanlar tarafından görülmek istenmeyen, annesini savaşı kaybederken izlemek zorunda kalan ve bu nedenle pasif agresif olan bir çocuktur. Her gece canavarın hikâyelerini dinleyip kafasında canlandırmaya çalışır.

  Canavar:

  Ürkütücü ve tuhaf canavar gündüzleri bahçedeki bir porsuk ağacıdır. Geceleri ise vahşi hikâyeler anlatan kocaman bir deve dönüşür.

  Büyükanne:

  Klasik bir büyükanneden oldukça uzak bir karakterdir. Ayakları yere basan, güçlü kişiliği olan, sert, yaşlı, bekâr bir iş kadınıdır.

  Anne:

  Kanser ile mücadele etmektedir. Sık sık oğlu ile birlikte resim çizerken görürüz. Acaba kanser ile olan savaşını kazanabilecek mi?

  Baba:

  Ailesini birkaç yıl önce terk edip Amerika’ya yerleşmiş ve orada kendisine yeni bir hayat kurmuştur. Yıllar sonra dönerek Conor’ un karşısına çıkar.

  Teknik Detay:

  Senaryo: Patrick Ness
  Yönetmen: Juan Antonio Bayona
  Oyuncular: Lewis MacDougall, Felicity Jones, Liam Neeson, Sigourney Waever, Toby Kabbell, Geraldine Chaplin, James Melville
  Tür: Dram, Fantastik
  Orijinal İsim: A Monster Calls
  Vizyon Tarihi: 11 Kasım 2016

  Canavarın Çağrısı Filmi Fragmanı:

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.