Connect with us

Empire’a Göre ”2016 Yılına Damgasını Vuran Filmler”

Film Listeleri

Empire’a Göre ”2016 Yılına Damgasını Vuran Filmler”

2016 Yılına Damgasını Vuran Filmler listemizde 7 sinema filmine yer verilmiştir. Sinema dünyası denildiğinde en önemli dergilerin başında yer alan Empire, bu yılın en iyi filmlerini açıkladı. İşte Empire dergisinin haberine göre, yapım yılı fark etmeksizin 2016 yılına damgasını vuran filmler;

 

7. High-Rise – Gökdelen (2015) IMDb Puanı: 5,7

gokdelen
Dış dünyadan tamamen izole edilmiş, içinde yaşayanların bütün ihtiyaçlarını dışarı çıkmadan giderdiği bir sistemi bulunan, yüksek gökdelenlerden oluşan dev bir site düşünün. Bu tür bir site dışarıdan nasıl görünür? Güvenli ve Sıcak mı? Yoksa Zengin ve Huzurlu mu? İçerde ise hiçbir şey dışarıdan görüldüğü gibi olmayacaktır. Üst, orta ve alt sınıf kavgası gökdelen sakinlerinin arasında, vahşice ve akıl almaz bir savaşı başlatacaktır.

6. The VVitch: A New-England Folktake – Cadı (2015) IMDb Puanı: 6,8

cadi
Sudance’in ”en ürkütücü filmi” olarak gösterilen The VVitch, tarihteki bir karanlık dönemden esinlenerek çekilmiş, iddialı bir korku filmi. New England’daki cadı avlarını konu alan film, 1630’lu yıllarda geçiyor. William ve Katherine çifti Hıristiyan inançlarına sıkıca bağlanmıştır. Beş çocuğu olan çift, tehlikeli bir ormanın yamacında hayatlarına devam etmektedir. Yeni doğan bebekleri ortadan kaybolan ve ekinleri de kurumaya başlayan aile, batıl inançları gündeme getirirler ve kendi korku ve kaygı ortamlarını yaratırlar. Aile kendi içinde birbirini suçlarken, çok daha korkunç bir kötülüğün hedefin de yer alacağından habersizdir.

5. Green Room – Dehşet Odası (2015) IMDb Puanı: 7,1

dehset-odasi
Bir punk rock grubu olan The Ain’t Rights grubunun üyeleri, gezici olarak barlarda konser vererek hayatlarını kazanmaktadırlar. Yine bir iş seyahati esnasında son dakika kararı alırlar ve Oregun’un ormanlık bölgelerinde bulunan bir barda sahne almak isterler. Yola çıkan grup mekâna vardıklarında, görünürde her şey normaldir. Konserlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayan genç grup üyeleri, sahne arkasına döndüklerinde odalarında bir kadın cesedi bulurlar. Olaylar bu andan itibaren tamamen değişecektir. Mekân sahibi olan acımasız adam, olaya şahit olan tek insanları ortadan kaldırma kararı almıştır. Bu durumda genç müzisyen grubunun başını ciddi bir belaya girer ve odada sıkışıp kalan gençler, artık bir ölüm kalım savaşı verecekleri uzun geceye ilk adımlarını atmışlardır.

4. Anomalisa (2015) IMDb Puanı: 7,3

anomalisa
Felçli bir adamın dünyadaki hayatına yer veren ve yönetmenin ilk stop motion filmi olan Anomalisa’da, insanlarla diyalog kurma zorluğu yaşayan ve içe kapanık bir ruh hali olan kitap yazarı Michael Stone’un, çıktığı bir iş seyahatinde yabancı biri ile tanışması ve hayata olan bakış açısının tamamen değişmesi konu ediliyor. Film etkileyici müzikleri sayesinde, hüznü bir kat daha yukarı çıkarmayı başarıyor.

3. The Revenant – Diriliş (2015) IMDb Puanı: 8,1

dirilis
Tecrübeli bir tuzakçı olan Hugh Glass, hayvanları kürkleri için avlayan bir kuruluş adına çalışmaktadır. Ancak avlanma bölgelerinde sadece tuzakçılar değil, Fransız birlikleri ve bölgenin yerlisi olan Kızıldereliler yer almaktadır. Bir av sonrasında tehlikeli bir boz ayı, tuzakçı Glass’ı ölümcül bir biçimde yaralar. Ekibi ise yavaşlamak istemediği için Hugh Glass’ı ölüme terkederler. Ancak Hugh bulunduğu bölgenin yapısını iyi bilen, deneyimli bir tuzakçı olduğu için pes etmez. Hayata tutunur ve zor da olsa yaraları iyileşir. Çünkü yaşama tutunması için geçerli ve önemli bir sebebi vardır.

2. Civil War – Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (2016) IMDb Puanı: 8,2

kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi
Marvel dünyasının karakterleri, savaş için bir araya geliyor. Ancak bu kez durumlar biraz farklı gelişiyor. Yenilmezler’in ele aldığı bir olay kötü sonuçlandığında, politik güçler Yenilmezler takımının bir otorite tarafından yönlendirileceği bir sistemin kurulmasını isterler. Ancak bu durum Yenilmezler takımını fikir ayrılığına düşürecektir. Bu da grubun ikiye bölünmesine ve aralarında etkili bir savaşın başlamasına neden olacaktır.

1. Room – Gizli Dünya (2015) IMDb Puanı: 8,2

gizli-dunya
Annesi ile yaşayan Jack, dört duvar arasında ufak bir odada yaşamaktadır. Mutfağı, banyosu, televizyon ve uykunun aynı odada bulunduğu bu oda, Jack’in bildiği ve tanıdığı tek dünyadır. Onun en iyi arkadaşı ise televizyondur. Peki, bu gidişat nereye kadar böyle sürecektir?

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top