En İyi 50 Chris Hemsworth Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En İyi 50 Chris Hemsworth Filmleri

Chris Hemsworth, Avustralyalı bir aktör olarak tanınan ünlü bir Hollywood yıldızıdır. Tam adı Christopher Hemsworth’dur ve 11 Ağustos 1983 tarihinde Melbourne, Victoria, Avustralya’da doğmuştur. Hemsworth, özellikle Marvel Sinematik Evreni’nde (Marvel Cinematic Universe – MCU) Thor karakterini canlandırarak tanınır ve bu rolüyle uluslararası bir ün kazandı.

Chris Hemsworth’in kariyeri, Avustralya’da televizyon dizileri ve filmleri ile başladı. Ancak gerçek çıkışı, 2011 yapımı “Thor” filmi ile oldu. Thor olarak ilk kez bu filmde görüldü ve Marvel sinema evrenine dahil oldu. Hemsworth, “Thor” serisinin yanı sıra “The Avengers” (2012), “Avengers: Age of Ultron” (2015), “Avengers: Infinity War” (2018), ve “Avengers: Endgame” (2019) gibi MCU filmlerinde de rol aldı.

Hemsworth ayrıca “Rush” (2013), “Snow White and the Huntsman” (2012), “Blackhat” (2015), “In the Heart of the Sea” (2015), ve “Extraction” (2020) gibi filmlerde de önemli roller üstlendi. “Rush” filmindeki performansı, ona olumlu eleştiriler ve övgüler kazandırdı.

Chris Hemsworth, aksiyon türündeki filmlerdeki performansları, kaslı görünümü ve çekici kişiliği ile Hollywood’un popüler yıldızlarından biri olarak kabul edilir. Hemsworth, aynı zamanda eğlenceli ve neşeli bir medya kişiliği olarak da bilinir.

“Thor” (2011) – Thor

 • Yönetmen: Kenneth Branagh
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Thor” (2011), Kenneth Branagh tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini canlandırır. Film, Asgard prensi Thor’un Dünya’ya sürgün edilmesini ve insanlarla olan ilişkisini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un güçlerini ve karakterinin evrilişini vurgular.

“The Avengers” (2012) – Thor

 • Yönetmen: Joss Whedon
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“The Avengers” (2012), Joss Whedon tarafından yönetilen bir süper kahraman ensemble filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini tekrar canlandırır. Film, farklı süper kahramanların bir araya gelerek dünyayı tehdit eden Loki’ye karşı savaşmasını anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un diğer kahramanlarla işbirliği yapma yeteneğini ve güçlerini vurgular.

“Thor: The Dark World” (2013) – Thor

 • Yönetmen: Alan Taylor
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Thor: The Dark World” (2013), Alan Taylor tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini sürdürür. Film, Thor’un Jane Foster’ı kötü bir güç olan Aether’ın etkilerinden koruma çabasını ve Asgard’ı tehdit eden karanlık bir düşmanla mücadelesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un fedakarlığını ve kahramanca çabalarını yansıtır.

“Avengers: Age of Ultron” (2015) – Thor

 • Yönetmen: Joss Whedon
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Avengers: Age of Ultron” (2015), Joss Whedon tarafından yönetilen bir süper kahraman ensemble filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini tekrar canlandırır. Film, Ultron adlı yapay zeka tarafından tehdit edilen dünyayı kurtarma çabalarını anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un güçlerini ve takım liderliğini vurgular.

“Thor: Ragnarok” (2017) – Thor

 • Yönetmen: Taika Waititi
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Thor: Ragnarok” (2017), Taika Waititi tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini tekrar canlandırır. Film, Thor’un evi Asgard’ı tehdit eden korkunç Ragnarok olayıyla yüzleşmesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un mizahi yanlarını ve epik maceralarını vurgular.

“Thor: Love and Thunder” (2022) – Thor

 • Yönetmen: Taika Waititi
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Thor: Love and Thunder” (2022), Taika Waititi tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Chris Hemsworth, Thor karakterini tekrar canlandırır. Film, Thor’un yeni maceralarını ve Jane Foster’ın Mighty Thor olarak dönüşünü anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, Thor’un eğlenceli ve epik yanlarını vurgular.

“Snow White and the Huntsman” (2012) – The Huntsman (Eric)

 • Yönetmen: Rupert Sanders
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Snow White and the Huntsman” (2012), Rupert Sanders tarafından yönetilen bir fantastik aksiyon filmidir. Chris Hemsworth, The Huntsman (Eric) karakterini canlandırır. Film, Snow White’ın hikayesini farklı bir perspektiften anlatır ve Huntsman Eric’in maceralarını konu alır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin cesaretini ve içsel değişimini vurgular.

“Rush” (2013) – James Hunt

 • Yönetmen: Ron Howard
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Rush” (2013), Ron Howard tarafından yönetilen bir spor drama filmidir. Chris Hemsworth, Formula 1 pilotu James Hunt karakterini canlandırır. Film, James Hunt ve Niki Lauda arasındaki rekabeti ve dostluğu odaklar. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, James Hunt’ın çekici ve rekabetçi doğasını yansıtır.

“In the Heart of the Sea” (2015) – Owen Chase

 • Yönetmen: Ron Howard
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“In the Heart of the Sea” (2015), Ron Howard tarafından yönetilen bir deniz macera filmidir. Chris Hemsworth, gemi Essex’in bir balina tarafından saldırılmasının ardından hayatta kalmak için verilen mücadeleyi anlatan Owen Chase karakterini canlandırır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin liderlik yeteneklerini ve vahşi doğada hayatta kalma çabasını vurgular.

“Blackhat” (2015) – Nicholas Hathaway

 • Yönetmen: Michael Mann
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Blackhat” (2015), Michael Mann tarafından yönetilen bir suç-dram filmidir. Chris Hemsworth, Nicholas Hathaway karakterini canlandırır. Film, bir bilgisayar korsanının dünya çapında bir siber suç ağına karşı mücadelesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin zekasını ve tehlikeli bir suç dünyasında yolunu bulma becerilerini vurgular.

“The Cabin in the Woods” (2012) – Curt Vaughan

 • Yönetmen: Drew Goddard
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“The Cabin in the Woods” (2012), Drew Goddard tarafından yazılan ve yönetilen bir korku-gerilim filmidir. Chris Hemsworth, Curt Vaughan karakterini canlandırır. Film, bir grup genç arkadaşın izole bir kabinde başlarına gelen gizemli olayları konu alır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin macera arayışını ve korkuyla yüzleşmesini yansıtır.

“Red Dawn” (2012) – Jed Eckert

 • Yönetmen: Dan Bradley
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Red Dawn” (2012), Dan Bradley tarafından yönetilen bir aksiyon savaş filmidir. Chris Hemsworth, Jed Eckert karakterini canlandırır. Film, Kuzey Kore’nin Amerika’ya saldırısını konu alır ve bir grup genç Amerikalının direnişini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin liderlik yeteneklerini ve vatanseverliğini vurgular.

“12 Strong” (2018) – Captain Mitch Nelson

 • Yönetmen: Nicolai Fuglsig
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“12 Strong” (2018), Nicolai Fuglsig tarafından yönetilen bir savaş drama filmidir. Chris Hemsworth, Captain Mitch Nelson karakterini canlandırır. Film, 11 Eylül saldırılarının ardından Afganistan’da gerçekleşen olaylara dayanan bir hikayeyi anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin cesaretini ve askeri liderliğini yansıtır.

“Men in Black: International” (2019) – Agent H

 • Yönetmen: F. Gary Gray
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Men in Black: International” (2019), F. Gary Gray tarafından yönetilen bir bilim kurgu komedi filmidir. Chris Hemsworth, Agent H karakterini canlandırır. Film, gizli bir gözetim örgütü olan Men in Black’in üyelerinin dünya dışı tehditlerle mücadelesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin mizahi ve uzaylılarla dolu maceralarını vurgular.

“Extraction” (2020) – Tyler Rake

 • Yönetmen: Sam Hargrave
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Extraction” (2020), Sam Hargrave tarafından yönetilen bir aksiyon filmidir. Chris Hemsworth, Tyler Rake karakterini canlandırır. Film, bir çocuğu kaçıran suç örgütüne karşı savaşan bir paralı askerin hikayesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin tehlikeli görevini ve kişisel zorluklarını yansıtır.

“Bad Times at the El Royale” (2018) – Billy Lee

 • Yönetmen: Drew Goddard
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Bad Times at the El Royale” (2018), Drew Goddard tarafından yazılan ve yönetilen bir gizemli suç filmidir. Chris Hemsworth, Billy Lee karakterini canlandırır. Film, farklı karakterlerin geçmişlerini ve sırlarını ortaya çıkaran bir oteldeki olayları konu alır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin gizemli ve karizmatik yanlarını vurgular.

“The Huntsman: Winter’s War” (2016) – The Huntsman (Eric)

 • Yönetmen: Cedric Nicolas-Troyan
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“The Huntsman: Winter’s War” (2016), Cedric Nicolas-Troyan tarafından yönetilen bir fantastik aksiyon filmidir. Chris Hemsworth, The Huntsman (Eric) karakterini canlandırır. Film, Kraliçe Ravenna ve kız kardeşi Freya arasındaki kavga ve Huntsman Eric’in maceralarını anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin savaş becerilerini ve içsel çatışmalarını yansıtır.

“Vacation” (2015) – Stone Crandall

 • Yönetmen: John Francis Daley, Jonathan Goldstein
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Vacation” (2015), John Francis Daley ve Jonathan Goldstein tarafından yönetilen bir komedi filmidir. Chris Hemsworth, Stone Crandall karakterini canlandırır. Film, Griswold ailesinin yeni bir tatil macerasını konu alır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin komik ve eksantrik yanlarını vurgular.

“A Perfect Getaway” (2009) – Kale

 • Yönetmen: David Twohy
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“A Perfect Getaway” (2009), David Twohy tarafından yazılan ve yönetilen bir gerilim filmidir. Chris Hemsworth, Kale karakterini canlandırır. Film, tatil yapan iki çiftin, tropik bir cennette karşılaştıkları tehlikeli bir çiftle mücadelesini anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin gizemli ve tehditkar yanlarını vurgular.

“Ghostbusters” (2016) – Kevin

 • Yönetmen: Paul Feig
 • Oyuncu: Chris Hemsworth

“Ghostbusters” (2016), Paul Feig tarafından yönetilen bir bilim kurgu komedi filmidir. Chris Hemsworth, Kevin karakterini canlandırır. Film, bir grup kadın hayalet avcısının New York’u hayaletlerden kurtarmak için çıktığı macerayı anlatır. Chris Hemsworth’un bu filmdeki performansı, karakterin komik ve absürt yanlarını vurgular.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *