En İyi 50 Hugh Jackman Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En İyi 50 Hugh Jackman Filmleri

Hugh Jackman, Avustralyalı aktör, prodüktör ve şarkıcıdır. 12 Ekim 1968 tarihinde Sydney, Avustralya’da doğdu. Jackman, hem tiyatroda hem de sinemada başarılı bir kariyere sahiptir ve birçok farklı türde rolde performans sergilemiştir. İşte Hugh Jackman filmleri.

“X-Men” Serisi (2000-2017) – Wolverine / Logan

IMDb Puanı (Ortalama): Değişken (Serinin farklı filmleri farklı puanlar alır) Yönetmenler: Serinin farklı filmlerinde farklı yönetmenler bulunur Film Hakkında: “X-Men” serisi, Wolverine veya Logan (Hugh Jackman) olarak bilinen popüler bir süper kahraman karakterini konu alır. Logan, adamantium isimli bir metal ile kaplı pençelere sahip ve kendine özgü bir geçmişi vardır. Seri, farklı süper kahramanların ve mutantların hikayelerini işler.

“The Greatest Showman” (2017) – P.T. Barnum

IMDb Puanı: 7.6 Yönetmen: Michael Gracey Film Hakkında: “The Greatest Showman,” P.T. Barnum (Hugh Jackman) adlı şovmenin hayatını ve Barnum & Bailey Sirki’nin kuruluşunu anlatır. Film, müzikal ve dram öğelerini bir araya getirir.

“Les Misérables” (2012) – Jean Valjean

IMDb Puanı: 7.6 Yönetmen: Tom Hooper Film Hakkında: “Les Misérables,” Jean Valjean (Hugh Jackman) adlı eski bir mahkumun Fransız Devrimi döneminde yaşadığı hikayeyi anlatır. Film, müzikal bir uyarlamadır ve Victor Hugo’nun aynı adlı romanına dayanır.

“Logan” (2017) – Wolverine / Logan

IMDb Puanı: 8.1 Yönetmen: James Mangold Film Hakkında: “Logan,” Wolverine veya Logan (Hugh Jackman) karakterinin daha yaşlı bir versiyonunu ve yorgun bir süper kahramanın son macerasını anlatır. Film, X-Men serisinden türetilmiştir ve daha karanlık ve dramatik bir yaklaşım benimser.

“The Prestige” (2006) – Robert Angier

IMDb Puanı: 8.5 Yönetmen: Christopher Nolan Film Hakkında: “The Prestige,” iki rakip illüzyonist olan Robert Angier (Hugh Jackman) ve Alfred Borden’ın (Christian Bale) yaşadığı rekabeti ve birbirlerini alt etme çabalarını anlatır. Film, bilim kurgu ve gerilim öğelerini içeren karmaşık bir hikayeyi işler.

“Prisoners” (2013) – Keller Dover

IMDb Puanı: 8.1 Yönetmen: Denis Villeneuve Film Hakkında: “Prisoners,” Keller Dover (Hugh Jackman) adlı bir babanın kızının kaçırılmasının ardından kızını bulmak için çıktığı çaresiz bir arayışı anlatır. Film, gerilim ve suç türlerini bir araya getirir.

“Swordfish” (2001) – Stanley Jobson

IMDb Puanı: 6.5 Yönetmen: Dominic Sena Film Hakkında: “Swordfish,” Stanley Jobson (Hugh Jackman) adlı bir bilgisayar korsanının teröristlerle işbirliği yapmaya zorlandığı bir aksiyon ve suç filmidir. Film, bilgisayar korsanlığı ve hızlı tempolu aksiyon sahneleri içerir.

“Real Steel” (2011) – Charlie Kenton

IMDb Puanı: 7.1 Yönetmen: Shawn Levy Film Hakkında: “Real Steel,” Charlie Kenton (Hugh Jackman) adlı eski bir boksörün, robot boksörlerle dönüşen bir dünyada kendi robot boksörünü eğitme hikayesini anlatır. Film, bilim kurgu ve aksiyon öğelerini içerir.

“Kate & Leopold” (2001) – Leopold

IMDb Puanı: 6.4 Yönetmen: James Mangold Film Hakkında: “Kate & Leopold,” Leopold (Hugh Jackman) adlı bir soylunun zaman yolculuğu ile modern New York’a gelmesi ve Kate (Meg Ryan) adlı bir kadınla tanışmasını konu alır. Film, romantik komedi ve zaman yolculuğu temalarını içerir.

“The Fountain” (2006) – Tom Creo / Tomas

IMDb Puanı: 7.2 Yönetmen: Darren Aronofsky Film Hakkında: “The Fountain,” üç ayrı hikayeyi bir araya getiren karmaşık bir film olarak bilinir. Tom Creo / Tomas (Hugh Jackman), farklı zaman dilimlerinde farklı karakterleri canlandırır. Film, bilim kurgu, dram ve felsefi temaları içerir.

“Van Helsing” (2004) – Van Helsing

IMDb Puanı: 6.0 Yönetmen: Stephen Sommers Film Hakkında: “Van Helsing,” ünlü avcı Van Helsing (Hugh Jackman) ve şeytani yaratıklarla mücadelesini konu alır. Film, klasik canavar hikayelerini modern bir aksiyon-macera tarzında yeniden anlatır.

“Pan” (2015) – Blackbeard

IMDb Puanı: 5.7 Yönetmen: Joe Wright Film Hakkında: “Pan,” Blackbeard (Hugh Jackman) adlı korsanın Peter Pan’ın köken hikayesini anlatır. Film, fantastik ve macera öğelerini içerir.

“Chappie” (2015) – Vincent Moore

IMDb Puanı: 6.8 Yönetmen: Neill Blomkamp Film Hakkında: “Chappie,” Vincent Moore (Hugh Jackman) adlı bir mühendisin, bilinçli bir robot olan Chappie’nin kontrolünü ele geçirmeye çalışmasını anlatır. Film, bilim kurgu ve aksiyon öğeleri içerir.

“Australia” (2008) – The Drover

IMDb Puanı: 6.6 Yönetmen: Baz Luhrmann Film Hakkında: “Australia,” The Drover (Hugh Jackman) adlı bir çobanın, İkinci Dünya Savaşı sırasında Avustralya’nın kırsal kesimlerinde yaşadığı bir hikayeyi anlatır. Film, savaş, aşk ve macera türlerini bir araya getirir.

“Eddie the Eagle” (2016) – Bronson Peary

IMDb Puanı: 7.4 Yönetmen: Dexter Fletcher Film Hakkında: “Eddie the Eagle,” Bronson Peary (Hugh Jackman) adlı bir eski kayakçının, İngiliz kayakçı Eddie Edwards’ı (Taron Egerton) Olimpiyatlar için eğitmesini ve desteklemesini anlatır. Film, spor ve komedi öğelerini içerir.

“The Front Runner” (2018) – Gary Hart

IMDb Puanı: 6.1 Yönetmen: Jason Reitman Film Hakkında: “The Front Runner,” Amerikalı siyasetçi Gary Hart’ın (Hugh Jackman) 1988 Başkanlık seçimlerindeki kampanyasını ve özel yaşamındaki skandalı konu alır. Film, siyasi dram ve gerilim öğelerini içerir.

“The Other Woman” (2014) – Mark King

IMDb Puanı: 6.0 Yönetmen: Nick Cassavetes Film Hakkında: “The Other Woman,” Mark King (Nikolaj Coster-Waldau) adlı bir karakterin, karısının başka bir kadınla arkadaşlık kurmasının ardından gelişen komik ve dramatik olayları anlatır. Film, romantik komedi türünü işler.

“Happy Feet” (2006) – Memphis (seslendirme)

IMDb Puanı: 6.4 Yönetmenler: George Miller, Warren Coleman, Judy Morris Film Hakkında: “Happy Feet,” Memphis (Hugh Jackman tarafından seslendirilir) adlı bir penguenin müziği sevme hikayesini anlatır. Film, animasyon ve müzikal öğeleri içerir.

“Premonition” (2007) – Howard Malloy

IMDb Puanı: 5.9 Yönetmen: Mennan Yapo Film Hakkında: “Premonition,” Howard Malloy (Hugh Jackman) adlı bir karakterin, karısının zamansız ölümünün ardından aniden değişen gerçeklikte yaşadığı olayları anlatır. Film, gizem ve dram öğelerini bir araya getirir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *