En İyi 50 Jason Momoa Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En İyi 50 Jason Momoa Filmleri

Jason Momoa, Amerikalı bir aktör, yapımcı ve modeldir. Tam adı Joseph Jason Namakaeha Momoa’dır. 1 Ağustos 1979 tarihinde Honolulu, Hawaii, ABD’de doğdu. Momoa, Hollywood’da tanınmış bir yıldız haline gelmeden önce televizyon dizileri ve küçük sinema rolleri ile kariyerine başladı.

Jason Momoa’nın çıkışı, 2004-2005 yıllarında rol aldığı “Stargate Atlantis” adlı bilim kurgu dizisi ile oldu. Daha sonra “Game of Thrones” adlı popüler televizyon dizisinde Khal Drogo karakterini canlandırarak geniş bir izleyici kitlesi tarafından tanındı. Khal Drogo rolü, ona büyük bir ün kazandırdı.

Ayrıca Jason Momoa, DC Extended Universe’de (DCEU) Aquaman karakterini canlandırarak büyük bir çıkış yaptı. “Batman v Superman: Dawn of Justice” (2016), “Justice League” (2017) ve “Aquaman” (2018) gibi DCEU filmlerinde Aquaman olarak rol aldı. “Aquaman” filmi, onun ilk solo süper kahraman filmi oldu ve büyük bir gişe başarısı elde etti.

Momoa ayrıca “Conan the Barbarian” (2011), “Braven” (2018) ve “Dune” (2021) gibi farklı türlerdeki filmlerde de rol almıştır. Ayrıca yapımcı olarak da bazı projelerde yer almıştır.

Jason Momoa, aksiyon sahneleri ve fiziksel gücü ile tanınır. Oyunculuk yeteneği ve ilgi çekici kişiliği ile Hollywood’un saygın aktörlerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca doğal ve sıcakkanlı bir tavırla tanınan bir figürdür.

“Braven” (2018) – Joe Braven

 • Yönetmen: Lin Oeding
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Braven” (2018), Lin Oeding tarafından yönetilen bir aksiyon filmidir. Jason Momoa, Joe Braven karakterini canlandırır. Film, Joe Braven ve ailesinin dağ evlerinde bir uyuşturucu çetesinin esir almasını ve mücadelesini anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin koruyucu ve acımasız yanlarını yansıtır.

“Bullet to the Head” (2012) – Keegan

 • Yönetmen: Walter Hill
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Bullet to the Head” (2012), Walter Hill tarafından yönetilen bir aksiyon filmidir. Jason Momoa, Keegan karakterini canlandırır. Film, emekli bir polis memuru ile bir suikastçının işbirliği yaparak bir suç çetesine karşı mücadelesini anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin tehlikeli ve kararlı yanlarını vurgular.

“Road to Paloma” (2014) – Robert Wolf

 • Yönetmen: Jason Momoa
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Road to Paloma” (2014), Jason Momoa tarafından yönetilen ve başrolünde oynadığı bir dramadır. Jason Momoa, Robert Wolf karakterini canlandırır. Film, Wolf’un arkadaşının ölümünün ardından onun intikamını almak için yolculuğunu anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin hüzünlü ve kararlı yanlarını yansıtır.

“Sugar Mountain” (2016) – Joe Bright

 • Yönetmen: Richard Gray
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Sugar Mountain” (2016), Richard Gray tarafından yönetilen bir gerilim filmidir. Jason Momoa, Joe Bright karakterini canlandırır. Film, iki kardeşin Alaska’nın vahşi doğasında kaybolduğunu sahte bir kayıp haberle ilan etmelerini ve sonuçlarını anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin hırslı ve tehditkar yanlarını yansıtır.

“Wolves” (2014) – Connor

 • Yönetmen: David Hayter
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Wolves” (2014), David Hayter tarafından yönetilen bir korku-aksiyon filmidir. Jason Momoa, Connor karakterini canlandırır. Film, genç bir adamın kurt adamlarla savaşmak zorunda kalmasını ve kendi doğasını keşfetmesini anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin vahşi ve mücadeleci yanlarını vurgular.

“Aquaman” (2018) – Arthur Curry / Aquaman

 • Yönetmen: James Wan
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Aquaman” (2018), James Wan tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Jason Momoa, Arthur Curry / Aquaman karakterini canlandırır. Film, Atlantis tahtına geri dönmek zorunda kalan Arthur Curry’nin sualtı dünyasındaki maceralarını anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, Aquaman’in güçlü, kararlı ve eğlenceli yanlarını yansıtır.

“Justice League” (2017) – Arthur Curry / Aquaman

 • Yönetmen: Zack Snyder
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Justice League” (2017), Zack Snyder tarafından yönetilen bir süper kahraman filmidir. Jason Momoa, Arthur Curry / Aquaman karakterini tekrar canlandırır. Film, dünyayı tehdit eden bir güç karşısında toplanan süper kahraman ekibinin hikayesini anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, Aquaman’in diğer süper kahramanlarla işbirliği yapma yeteneğini ve savaşçı doğasını yansıtır.

“Conan the Barbarian” (2011) – Conan

 • Yönetmen: Marcus Nispel
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Conan the Barbarian” (2011), Marcus Nispel tarafından yönetilen bir epik fantastik filmidir. Jason Momoa, Conan karakterini canlandırır. Film, vahşi bir dünyada büyüyen ve intikam arayışına giren Conan’ın hikayesini anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin gücünü, cesaretini ve barbar doğasını yansıtır.

“Dune” (2021) – Duncan Idaho

 • Yönetmen: Denis Villeneuve
 • Oyuncu: Jason Momoa

“Dune” (2021), Denis Villeneuve tarafından yönetilen bir bilim kurgu filmidir. Jason Momoa, Duncan Idaho karakterini canlandırır. Film, çöl gezegeni Arrakis’te geçen bir epik hikayeyi anlatır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin sadakatini, savaş becerilerini ve hikayenin önemli bir unsuru olarak rolünü yansıtır.

“The Bad Batch” (2016) – Miami Man

 • Yönetmen: Ana Lily Amirpour
 • Oyuncu: Jason Momoa

“The Bad Batch” (2016), Ana Lily Amirpour tarafından yönetilen bir distopik romantik drama filmidir. Jason Momoa, Miami Man karakterini canlandırır. Film, bir distopik çölde hayatta kalmaya çalışan farklı karakterleri konu alır. Jason Momoa’nın bu filmdeki performansı, karakterin vahşi doğasını ve insanlığını yansıtır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *