En iyi 50 Will Smith Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En iyi 50 Will Smith Filmleri

Will Smith, Amerikalı bir aktör, yapımcı ve şarkıcıdır. Tam adıyla Willard Carroll Smith Jr. olarak bilinir ve 25 Eylül 1968 tarihinde Philadelphia, Pennsylvania, ABD’de doğmuştur. Will Smith, müziğe olan ilgisiyle başladığı kariyerine başarılı bir rapçi olarak adım atmış ve daha sonra aktörlük kariyerine odaklanmıştır.

Will Smith’in kariyerindeki bazı önemli başarılar ve roller şunlardır:

  1. “The Fresh Prince of Bel-Air”: 1990’larda popüler olan bu televizyon dizisinde, Will Smith kendi adını taşıyan bir karakteri canlandırarak büyük bir çıkış yaptı.
  2. Sinema Kariyeri: Will Smith, “Independence Day,” “Men in Black,” “I Am Legend,” “Pursuit of Happyness,” “Ali,” ve “I, Robot” gibi birçok popüler ve başarılı filmin başrolünü üstlenmiştir.
  3. Müzik Kariyeri: “DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince” olarak bilinen rap ikilisi ile müziğe başlamıştır. İkili, “Parents Just Don’t Understand” ve “Summertime” gibi hit şarkılarla tanınır. Ayrıca, solo olarak da müzik kariyerine devam etmiştir.
  4. Ödüller: Will Smith, birçok ödül kazanmıştır. İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilen ilk rapçilerden biridir ve birçok önemli ödül kazanmıştır.

Will Smith, eğlenceli ve hırslı bir kariyere sahip bir sanatçıdır ve hem müzik hem de sinema dünyasında önemli bir figürdür. Aynı zamanda çeşitli yardım kuruluşlarına da bağışlar yaparak sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamıştır.

Enemy of the State (1998)

IMDB Puanı: 7.3
Yönetmen: Tony Scott

Karakter: Robert Clayton Dean

Hakkında: “Enemy of the State,” 1998 yapımı bir Amerikan aksiyon-gerilim filmidir. Will Smith, Robert Clayton Dean adlı bir avukatı canlandırıyor. Dean, gizli bir hükümet operasyonunun hedefi haline gelir.

Wild Wild West (1999)

IMDB Puanı: 4.9
Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Karakter: James West

Hakkında: “Wild Wild West,” 1999 yapımı bir Amerikan komedi-aksiyon filmidir. Will Smith, James West adlı özel bir federal ajanı canlandırıyor. West, Dr. Arliss Loveless adlı bir kötü adamın tehlikeli planlarını engellemeye çalışırken, 1869 Amerika’nın vahşi batısında geçen maceralı bir yolculuğa çıkar.

Ali (2001)

IMDB Puanı: 6.8
Yönetmen: Michael Mann

Karakter: Muhammad Ali

Hakkında: “Ali,” 2001 yapımı bir Amerikan biyografik spor filmidir. Will Smith, ünlü boksör Muhammad Ali’yi canlandırır. Film, Ali’nin yaşamının farklı dönemlerini ve boks kariyerini anlatır.

Men in Black II (2002)

IMDB Puanı: 6.2
Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Karakter: Agent J (James Edwards)

Hakkında: “Men in Black II,” 2002 yapımı bir Amerikan bilim kurgu komedi filmidir. Will Smith, Agent J olarak da bilinen James Edwards karakterini canlandırır. Film, uzaylıların dünyaya karşı tehditlerini engelleyen MIB ajanlarının maceralarını konu alır.

Bad Boys II (2003)

IMDB Puanı: 6.6
Yönetmen: Michael Bay

Karakter: Detective Mike Lowrey

Hakkında: “Bad Boys II,” 2003 yapımı bir Amerikan aksiyon komedi filmidir. Will Smith, Detective Mike Lowrey karakterini canlandırır. Lowrey, ortağı Marcus Burnett ile birlikte Miami polis teşkilatının tehlikeli suçlularla mücadelesini sürdürür. Bu kez, zorlu bir uyuşturucu karteli davasıyla karşı karşıya gelirler ve şehrin sokaklarındaki aksiyon dolu takibin içine sürüklenirler.

I, Robot (2004)

IMDB Puanı: 7.1
Yönetmen: Alex Proyas

Karakter: Del Spooner

Hakkında: “I, Robot,” 2004 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Will Smith, Del Spooner adlı bir dedektifi canlandırır. Film, gelecekte geçer ve robotların günlük hayatın bir parçası olduğu bir dünyayı konu alır. Ancak, bir cinayet işlendiğinde, Spooner bu robotlar arasında gerçekleşen olayları çözmek zorundadır. Film, teknolojinin insanlığa olan etkisini ve yapay zeka etiği konularını ele alır.

Shark Tale (2004)

IMDB Puanı: 6.0
Yönetmenler: Bibo Bergeron, Vicky Jenson, Rob Letterman

Karakter: Oscar (seslendirme)

Hakkında: “Shark Tale,” 2004 yapımı bir Amerikan animasyon filmidir. Will Smith, Oscar adlı bir balığı seslendirir. Film, denizin derinliklerinde geçer ve Oscar adlı küçük bir balığın büyük bir hata sonucu şehirli bir kahraman haline gelmesini konu alır. Komedi ve macera unsurları içeren bu animasyon filmi, deniz altı dünyasının renkli karakterlerini ve eğlenceli hikayesini anlatır.

Hitch (2005)

IMDB Puanı: 6.6
Yönetmen: Andy Tennant

Karakter: Alex “Hitch” Hitchens

Hakkında: “Hitch,” 2005 yapımı romantik komedi filmidir. Will Smith, Alex “Hitch” Hitchens adlı bir flört koçu rolünde yer alır. Hitch, müşterilerine aşk konusunda yardımcı olan bir profesyoneldir. Ancak, kendi aşk hayatı karmaşık hale gelir. Film, Hitch’in müşterisi Sara Melas (Eva Mendes) ile olan ilişkisi etrafında dönüyor.

The Pursuit of Happyness (2006)

IMDB Puanı: 8.0
Yönetmen: Gabriele Muccino

Karakter: Chris Gardner

Hakkında: “The Pursuit of Happyness,” 2006 yapımı bir biyografik drama filmidir. Will Smith, gerçek yaşamdan esinlenilen Chris Gardner karakterini canlandırır. Film, Gardner’ın zorluklarla dolu hayat hikayesini anlatır. Evsiz kalan Gardner, oğlunu tek başına büyütmek için umutsuzca bir iş arayışına girer. Will Smith’in etkileyici performansı ve duygusal hikayesi filmi unutulmaz kılıyor.

I Am Legend (2007)

IMDB Puanı: 7.2
Yönetmen: Francis Lawrence

Karakter: Dr. Robert Neville

Hakkında: “I Am Legend,” 2007 yapımı bir bilim kurgu korku filmidir. Will Smith, Dr. Robert Neville adlı bir bilim insanını canlandırır. Film, bir virüsün New York’u harap ettiği bir gelecekte geçer. Neville, bu virüse bağışıklık kazanmış gibi görünmektedir ve hayatta kalan son insanlardan biridir. Ancak, geceleri dönüşen canavarlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmelidir. Film, izleyicilere post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalma mücadelesini ve yalnızlığı anlatır.

Hancock (2008)

IMDB Puanı: 6.4
Yönetmen: Peter Berg

Karakter: John Hancock / Hancock

Hakkında: “Hancock,” 2008 yapımı bir Amerikan süper kahraman filmidir. Will Smith, John Hancock adlı bir süper kahramanı canlandırır. Ancak, Hancock’ın sıradışı güçleri ve sürekli olarak yol açtığı yıkımlar, onu sevilmeyen bir figür haline getirir. Film, Hancock’ın kendi süper kahraman kimliğini ve geçmişini keşfetmesini konu alır.

Seven Pounds (2008)

IMDB Puanı: 7.6
Yönetmen: Gabriele Muccino

Karakter: Ben Thomas / Tim Thomas

Hakkında: “Seven Pounds,” 2008 yapımı bir dram filmidir. Will Smith, Ben Thomas adlı gizemli bir adamı canlandırır. Film, Ben’in geçmişteki bir hatanın ağırlığını taşıdığını ve yedi yabancıya yardım etmeye çalıştığını anlatır. Her birine yardım etmek için yaşamını riske atar. Ancak, Ben’in gerçek hikayesi film boyunca açığa çıkar.

Men in Black 3 (2012)

IMDB Puanı: 6.8
Yönetmen: Barry Sonnenfeld

Karakter: Agent J (James Edwards)

Hakkında: “Men in Black 3,” 2012 yapımı bir Amerikan bilim kurgu komedi filmidir. Will Smith, Agent J olarak da bilinen James Edwards karakterini tekrar canlandırır. Bu kez, Agent J, zamanda yolculuk yaparak geçmişe dönerek ortağı Agent K’nin hayatını kurtarmaya çalışır. Film, MIB ajanlarının yeni bir tehlikeyle karşı karşıya gelmelerini ve zamanda yolculuğun getirdiği komik olayları anlatır.

After Earth (2013)

IMDB Puanı: 4.8
Yönetmen: M. Night Shyamalan

Karakter: Cypher Raige

Hakkında: “After Earth,” 2013 yapımı bir bilim kurgu aksiyon filmidir. Will Smith, Cypher Raige adlı bir uzay askerini canlandırır. Film, insanlar için yaşanmaz hale gelen bir dünyadan kaçan baba-oğul ikilisinin hayatta kalma mücadelesini konu alır. Bu bilim kurgu hikayesi, aksiyon ve macera unsurları içerir.

Anchorman 2: The Legend Continues (2013) – Cameo

IMDB Puanı: 6.3
Yönetmen: Adam McKay

Karakter: (Cameo görünüm)

Hakkında: “Anchorman 2: The Legend Continues,” 2013 yapımı bir Amerikan komedi filmidir. Will Smith, filmde bir cameo görünümünde yer alır. Bu türün klasiklerinden biri olan film, televizyon haber sunucularının komik ve absürt maceralarını konu alır. Will Smith, filmde kısa bir süreliğine görünerek komik bir an yaratır.

Focus (2015)

IMDB Puanı: 6.6
Yönetmen: Glenn Ficarra ve John Requa

Karakter: Nicky Spurgeon

Hakkında: “Focus,” 2015 yapımı bir Amerikan suç-komedi filmidir. Will Smith, Nicky Spurgeon adlı bir dolandırıcıyı canlandırır. Film, Nicky’nin ustalıkla gerçekleştirdiği dolandırıcılık işlerine odaklanır. Ancak, bir gün Jess (Margot Robbie) adlı genç bir kadın hayatına girer ve ilişkileri karmaşıklaşır. Dolandırıcılık, aşk ve güven temaları filmde işlenir.

Concussion (2015)

IMDB Puanı: 7.1
Yönetmen: Peter Landesman

Karakter: Dr. Bennet Omalu

Hakkında: “Concussion,” 2015 yapımı bir biyografik drama filmidir. Will Smith, gerçek yaşamdan esinlenilen Dr. Bennet Omalu karakterini canlandırır. Film, Omalu’nun Amerikan futbolu oyuncularının yaşadığı tekrarlayan baş darbelerinin neden olduğu ciddi sağlık sorunlarını keşfetmesini anlatır. Omalu, bu konuyu açığa çıkarmaya çalışırken büyük spor endüstrisiyle karşı karşıya gelir.

Suicide Squad (2016)

IMDB Puanı: 6.0
Yönetmen: David Ayer

Karakter: Deadshot / Floyd Lawton

Hakkında: “Suicide Squad,” 2016 yapımı bir Amerikan süper kahraman filmidir. Will Smith, Deadshot olarak da bilinen Floyd Lawton karakterini canlandırır. Film, kötü karakterlerden oluşan bir takımın hükümet için tehlikeli görevlere gönderildiği bir hikayeyi anlatır. Deadshot, keskin nişancı becerileriyle tanınır ve Suicide Squad üyelerinden biridir.

Collateral Beauty (2016)

IMDB Puanı: 6.8
Yönetmen: David Frankel

Karakter: Howard Inlet

Hakkında: “Collateral Beauty,” 2016 yapımı bir Amerikan drama filmidir. Will Smith, Howard Inlet adlı bir reklam yöneticisini canlandırır. Film, Howard’ın kişisel bir trajedi sonrası yaşadığı depresyon ve ruhsal çöküşü konu alır. Howard, yaşamın anlamını ve güzelliğini yeniden keşfetmeye çalışır. Film, aşk, kayıp ve umut temalarını işler.

Bright (2017)

IMDB Puanı: 6.3
Yönetmen: David Ayer

Karakter: Daryl Ward

Hakkında: “Bright,” 2017 yapımı bir Amerikan fantezi aksiyon filmidir. Will Smith, Daryl Ward adlı bir Los Angeles polis dedektifini canlandırır. Film, bir alternatif evrende insanlarla farklı yaratıkların bir arada yaşadığı bir dünyada geçer. Daryl Ward, bir elf ortağı ile birlikte büyülü bir nesneyi korumaya çalışırken büyük bir tehlike ile karşı karşıya gelir. Film, fantezi ve aksiyon öğelerini bir araya getirir.

Aladdin (2019)

IMDB Puanı: 7.0
Yönetmen: Guy Ritchie

Karakter: Genie (seslendirme)

Hakkında: “Aladdin,” 2019 yapımı bir Amerikan müzikal fantastik filmidir. Will Smith, Genie karakterini seslendirir. Film, Disney’in aynı adlı animasyon klasiksinin canlı aksiyon uyarlamasıdır. Genie, sihirli lambanın içinde hapsolmuş bir cin olarak tanıtılır. Aladdin’in dileklerini yerine getiren ve ona maceralarında yardımcı olan bir karakterdir.

Gemini Man (2019)

IMDB Puanı: 5.7
Yönetmen: Ang Lee

Karakter: Henry Brogan / Junior

Hakkında: “Gemini Man,” 2019 yapımı bir bilim kurgu aksiyon filmidir. Will Smith, hem yaşlı suikastçı Henry Brogan hem de onun genç klonu Junior karakterini canlandırır. Film, Brogan’ın emekli olma kararı aldıktan sonra genç klonunun ona saldırmasıyla başlayan olayları konu alır. Teknoloji kullanılarak gerçekçi bir genç Will Smith yaratıldığı için dikkat çekici bir özellik taşır.

Bad Boys for Life (2020)

IMDB Puanı: 6.6
Yönetmenler: Adil El Arbi ve Bilall Fallah

Karakter: Detective Mike Lowrey

Hakkında: “Bad Boys for Life,” 2020 yapımı bir Amerikan aksiyon komedi filmidir. Will Smith, serinin önceki filmlerinde de olduğu gibi Detective Mike Lowrey karakterini canlandırır. Film, Miami’deki suçla mücadele eden iki dedektif olan Mike Lowrey ve Marcus Burnett’ın yeni bir tehdit ile karşı karşıya gelmelerini konu alır. Eğlenceli aksiyon sahneleri ve komedi unsurları içerir.

King Richard (2021)

IMDB Puanı: 7.6
Yönetmen: Reinaldo Marcus Green

Karakter: Richard Williams

Hakkında: “King Richard,” 2021 yapımı bir Amerikan biyografik spor drama filmidir. Will Smith, gerçek yaşamdan esinlenilen Richard Williams karakterini canlandırır. Film, Williams’ın iki kızı olan Venus ve Serena Williams’ı dünya çapında tenis yıldızlarına dönüştürme çabalarını anlatır. Richard Williams, kızlarını eğiten ve destekleyen bir baba olarak tanınır. Film, spor, aile ve azim temasını işler. Will Smith’in performansı eleştirmenlerden övgü almıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *