Liste Film

  En İyi Yerli Komedi Filmleri

  30.03.2020
  287

  İzlerken neşenin artmasını sağlayacak ve herkesin kahkahalar ile gülmesini sağlayacak en iyi yerli komedi film listesini sizler için derleyerek bir araya getirdik. Tüm zamanların en iyi yerli komedi filmi olmayı başaran bu filmler sizlerin ister ailecek, ister arkadaşlarınızla isterseniz de tek başınıza büyük bir kahkaha tufanına kapılmanıza yardımcı olacak. Günlerin stresinden kurtularak rahat bir nefes almanız için derlenen bu film listesi işte sizler için bu şekilde olacak;

  1. Pardon, 2005

  Türk sinemasında yer alan en komik filmlerden bir tanesi. Asker kaçağı olarak hayatına devam eden bir adamın uzun yıllar boyu kaçmasına rağmen en son aile ısrarı ile gitmesini konu alan bir film.

  2. Vizontele, 2001

  Komedi türleri arasında yer alan bu filmin televizyonun icadı ile ilgili olan süreçleri komik  bir şekilde konu edinişi…

  3. Aile Arasında, 2018

  Çok takıntılı olarak yer alan bir adamın evliliğinin bitmesi ardından peşi sıra gelen birçok saçma olayı konu alan film…

  4. G.O.R.A, 2004

  Turistik bir semtte halı satması sırasında uzaylılar tarafından kaçırılması ve bu süreçte başına gelen olaylar bütünü.

  5. Aykut Enişte, 2019

  Evlenme hazırlıkları yapan adamın dükkanının soyulması ve sigortacısını araması ardından başına gelen durumları mizaci olarak anlatan film.

  6. Limonata, 2015

  Başka kültürlerden gelmiş olan ve biri birini tanımaya çalışan iki kardeşin benzerliklerinden farklılıklarına ya da kavgalarına kadar her şeyi konu alan eğlence amaçlı film.

  7. Organize İşler, 2008

  İstanbul sınırları içerisinde oto hırsızlığı yapa bir çete reisi kovalamaca sırasında intihar etmek için hazırlık yapan birinin evine sığınır ve olaylar ondan sonra patlak verir.

  8.Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, 2016

  Dönemleri komedi filmi dalında canlandıran ve her şeyi küçümsemeden yalın halleri ile gösteren film.

  9. Bana Masal Anlatma, 2015

  Küfür olmadan da insanları güldürebilmenin en canlı kanıtı olan film duygusal komedi olarak dikkatleri çekiyor.

  10. Hokkabaz, 2006

  İstanbul sınırlarından hızlı bir şekilde çıkması gereken adamın turne programına dahil olarak başına gelen olayların canlandırıldığı film.

  11. Hükümet Kadın, 2013

  Mardin Midyat ilçesinde geçen 8 çocuklu kadının çevresinde yaşanan durumları konu alan film.

  12. Yol Arkadaşım, 2017

  Hayatı oldukça sıkıntılı geçen bir adamın iki oğlu ve ölüm sırasında yolları ayrılan bu iki oğlu vasiyetname ile tekrar yan yana eğlenceli bir yapı ile yan yana getirişi.

  13. Arif V 216, 2018

  G.O.R.A filminde çok yakın iki arkadaş olan Arif ile 2016 tekrar ülkede buluşuyor. Ölmek üzere olan 216 bunu Arif ile paylaşmak yerine insan olmayı seçiyor ve başlarında bundan sonra gelen traji komik olan olayları gösteriyor.

  14. Düğün Dernek, 2013

  Sivas köylerinde parası olmadığı halde oğlunun evlenme isteğini yerine getirmek için uğraşan bir babanın ve etraftaki insanların bu süreçlerde yaşadıkları komedi tufanı.

  15. Ay Lav Yu, 2010

  Mardin içerisinde Tinne’de yaşadıkları yeri köy haline getirmek isteyen köy ağasının devlete yazdığı mektuplar ve aşk dolu anları romantik komedi halinde konu edinen bir film.

  16. Sağ Salim, 2012

  Düşük bütçeli olarak yer alan bir adamın absürd komedi dalında başına gelen her şeyi çeken bir film.

  17. Düğün Dernek 2 Sünnet, 2018

   

  Evlenme hayallerinden sonra bir de araya giren sünnet için yaşanan komedi dolu olaylar dizgisi.

  18. Kötü Kedi Şerafettin, 2016

  Animasyon türünde yerli komedi film olarak vizyona giren bu filmde kedi ile farenin başına gelen komik olaylar dizgini herkesi kırıp geçirecek.

  19. Eyvah Eyvah, 2010

  Çanakkale Geyikli kasabasında olan olay Hüseyin, nine ve dede ile birlikte oluşan yaşam sırasında yaşanan olayların en komik halleri ile sahneye canlandırılmasına şahit olacaksınız.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.