Western Tadında Dizi: Frontier Konusu ve Oyuncuları

Frontier, 6 Kasım 2016 tarihinden itibaren Discovery Channel’da gösterilmeye başlanacak dizidir. Kanada yapımı olan dizinin Kanada dışındaki tüm ülkelerdeki gösterim hakkı Netflix tarafından satın alınmıştır. Bu yapım, Discovery Channel’ın ilk özgün senaryoya sahip dizisi olarak dikkat çekmektedir. Western türündeki dizi bünyesinde tarihsel öğeleri barındırmaktadır. Mini dizi olarak tasarlanan yapımın ilk sezonu 6 bölüm sürecektir. Her bölümünün film tadında olması beklenen yapım büyük bir merakla beklenmektedir.

frontier-dizisi
Frontier dizisini Kanadalı yönetmen Brad Payton ile birlikte Peter Blackieand ve Rob Blackie tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dizinin yönetici yapımcılığını Brad Payton, Alex Patrick, Jeff Fierson ve John Vatcher üstlenmiştir. Dizinin üretimi Factory Backwards ve Take the Shot Production firmaları tarafından yapılmaktadır.

Frontier Konusu:

frontier-konusu
Frontier dizisinde olaylar 18. Yüzyılın sonlarında geçmektedir. Bu dönemde özellikle Kuzey Amerika’da ana geçim kaynaklarından olan kürk ticareti üzerinde durulmaktadır. Gittikçe sanayileşen ülkede herkes bu durumdan pay almak istemektedir. Kürk ticaretinin sistematik olarak gelişmesiyle birlikte önceleri yerlilerin geçim kaynağı olan bu önemli konu artık Avrupalıların da dikkatini çekmiştir. Kürk ticareti konusunda iş görüşmelerinin ve anlaşmazlıklarının sıklıkla baltalarla ve oklarla çözüldüğü bu dönemde yerli kabileler ile Avrupalılar arasındaki hassas ilişkiler gözler önüne serilmiştir. Fazla kazanç için adeta canını ortaya koyan insanların mücadeleleri, birbirleriyle olan bağları sürükleyici bir şekilde ekranlara gelecektir.

frontier

Frontier Oyuncuları: Jason Momoa, Alun Armstrong, Allan Hawco, Landon Liboiron ve Jessica Matten

Frontier Dizisi Karakterleri:

Jason Momoa (Declan Harp):

jason-momoa
Dizide Declan Harp karakterine ünlü oyuncu Jason Momoa hayat vermektedir. Özellikle Game of Thrones dizisindeki Khal Drogo rolüyle dikkat çeken ünlü oyuncu, Stargate: Atlantis, İntikam Kurşunu, Conan gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Ayrıca yakında başlayacak birçok projede de rol almıştır.

Diana Bentley (Imogen):

diana-bentley
Dizide Imogen karakterine oyuncu Diana Bentley hayat vermektedir. Daha önce Warehouse 13, The Expanse, Tactical Girls, The Expanse gibi yapımlarda rol almıştır. Başarılı isim bütün projelerde başarılı oyunculuğu ile dikkat çekmektedir. Bu projede de oyunculuğuyla dikkat çekecek isimler arasında yer alıyor.

Michael Patric (Malcolm Brown):

michael-patric
Dizide Malcolm Brown karakterine oyuncu Michael Patric hayat vermektedir. Daha önce The Tudors, Sanctuary, Legend of Chima, Arrow, Warcraft: İki Dünyanın Karşılaşması gibi önemli yapımlarda rol alan Patric, özellikle TV filmlerinin aranılan oyuncuları arasında yer almaktadır.

London Liboiron (Michael Smyth):

london-liboiron
Dizide Michael Smyth rolüne oyuncu London Liboiron hayat vermektedir. Aha önce Flashpoint, Degrassi: Minis, Wild Roses, Life Unexpected, Terra Nova, Hamlock Grove gibi önemli dizilerde rol alan ünlü oyuncu, başarılı dizilerde rol almasıyla ün yapmayı başarmıştır.

Frontier dizisinde ayrıca Alun Armstrong, Zoe Boyle, Allen Hawco, Evan Jonigkeit gibi isimler rol almaktadır. Önemli yatırım yapılan ve bir döneme ışık tutması beklenen yapım özellikle tarihi dizilerden hoşlanan izleyiciler tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir.

Bir cevap yazın