Connect with us

Justified Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

Yabancı Diziler

Justified Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

Amerikan yapımı Justified konusunu sizler için derledik. Justified dizisi 16 Mart 2010 tarihinden itibaren ABD’nin FX kanalında yayınlanmaya başlayan dizidir. Dizi bünyesinde aksiyon, suç, gerilim öğelerini barındırmaktadır. Dizi 6 sezon yayında kaldıktan sonra 14 Nisan 2015 tarihinde ekranlara gelen final bölümüyle ekranlara veda etmiştir. Dizinin her sezonu 13 bölüm sürmüş ve 78. bölümde final yapmıştır. Dizinin bölümleri ortalama 43 dakika sürmektedir. Güncel IMDB puanı 8.6/10 olan diziyi Graham Rost ortaya çıkarmıştır.

Justified Dizisi Konusu:

justified

Justified dizisinde geçen olaylar, Elmore Leonard’ın Pronto ve Riding the Rap isimli romanlarının yanı sıra Fire in the Hole ismindeki kısa hikayesi temel alınarak ortaya çıkarılmıştır. Dizide yaşanan olaylar Kansas’ın bir kasabası olan Harlan’da geçiyor. Burada Federal Şerif görevini üstlenen Raylan Givens olayların merkezinde yer alan isim.

justified-konusu

Raylan Givens aslında Mimai’de görev yapmakta olan bir isimdir. Önemli bir görev sırasında halkın yoğun olduğu bir sırada kendini korumak için bir suçluyu öldürür. Bu durum da büyük tepki çeker ve Raylan hakkında soruşturma açılmasına karar verir. Basın da işin içine girince patronu Raylan’ı ortalık yatışıncaya kadar Harlan’a gönderir. Bu kırsal kesinde görevine başlayan Raylan, suçluları eski usullere göre yakalamasıyla ün salacaktır. Suçluların üzerine kararlı şekilde giden Raylan’ın yaşadıkları izleyenleri adeta ekrana kilitlemektedir.

Justified Dizisi Oyuncuları / Karakterleri:

Raylan Givens:

raylan-givens

Justified dizisinde ana karakter olan Raylan Givens, doğup büyüdüğü yere kendi isteği dışında gönderilmiştir. Kendine güveni olan ve ailesindeki tek kanun adamı olan Raylan, silah kullanmada usta bir isimdir. Western dönemindeki kanun adamları gibi giyinen Raylan Givens karakterine aktör Timothy Olyphant hayat vermektedir. Başarılı oyuncu bu dizideki performansıyla da beğeni toplamıştır.

Boyd Crowder:

boyd-crowder

Raylan’ın bir zamanlar en iyi arkadaşlarından olan Boyd Crowder, suç işleme konusunda adeta uzmanlaşmış bir kişidir. Çok kirli işlere bulaşan Boyd, hem dini ritüelleri ihmal etmeyen hem de suç işlemekten geri durmayan bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Dizide Boyd Crowder karakterine aktör Walton Goggins hayat veriyor. Dizide oyunculuk olarak en fazla öne çıkan isim bu rolüyle Emmy ödülüne aday gösterilmiştir.

Winona Hawkins:

winona-hawkins

Raylan’ın eski karısı olan Winona başarılı bir emlakçı olan Gary ile evlenmiştir. Raylan’a olan bağı kopmayan Winona, adliyede çalışmaktadır. Dizide Winona Hawkins karakterine oyuncu Natalie Zea hayat vermektedir.

Ava Crowder:

ava-crowder

Dizide Boyd Crowder’ın erkek kardeşi Bowman Crowder ile evli olan Ana Crowder, evliliği boyunca adeta işkence görmüştür. Küçük yaşlardan beri Raylan’dan hoşlanan ancak onun gitmesiyle Bowman ile evlenmek zorunda kalan Ana, baskılara daha fazla dayanamayarak Bowman’ı öldürmüştür. Bu durum da başına büyük belalar açmıştır. Ana Cowder karakterini oyuncu Joelle Carter canlandırmaktadır.

Justified Fragmanı:

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top