Kaçak Gelinler Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Kaçak gelinler dizisi, konusu ve oyuncuları bakımından Türkiye’nin en iyi dizileri arasında yer almaktadır. Genel olarak durum komedisi türünde karşımıza çıksa da, zaman zaman drama da şahit olabilirsiniz. Uzun bir süre televizyonlarda izlenen dizi, sezon finalinin ardından hala birçok kişi tarafından izleniyor. Peki, Kaçak Gelinler dizisinin konusu nedir? Gelin hep beraber bakalım…

Kaçak Gelinler Dizisinin Konusu

Biri düğün provalarından kaçan, biri düğün masasından, diğeri düğün salonundan çıkan üç kadın; Almilla, Şebnem ve Kainat, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda hayatlarının sevgisini yakalamak için gittikleri yollardan geçiyor. Hayatları aniden kesişecek ve kaderi İstanbul’da da devam edecek aşkı kovalayan üç kadının iç içe hikayeleri onları birbirine bağlayacak. İstanbul’a adım atar atmaz, ün rüzgârının farkında olmayan kızlarımız için oldukça parlak bir şekilde başlayan İstanbul macerası yavaş yavaş kabusa dönüşecek ve “Kaçak Gelinlerimiz” İstanbul duvarına çarpacak.

Dahası, bu İstanbul macerasında, hayallerinin “beyaz atlı prensleri” her zaman onları hayal kırıklığına uğratır ve olaylar tamamen ulaşılamaz hale gelir. İstanbul’un zor koşullarında “yeni bir hayat” için karar veren Kaçak Gelinler’i komik ve hüzünlü günler bekliyor. “Hayatımın adamı” aramasının sonu yok! “Kaçak Gelinler” zamanla bu gerçekle yüzleşecek.

Kaçak Gelinler Dizisinin Oyuncuları

Selin Şekerci – Şebnem Gürsoy

Sosyal medya fenomeni olan Şebnem Gürsoy; aynı zamanda zengin bir ailenin çocuğudur. Nişanlısı Arda onu nikah masasında bırakınca peşinden İstanbul’a gitmiştir. Burada diğer gelinler gibi hayal kırıklığına uğrayan Şebnem’i heyecan ve hüzün dolu anlar bekliyor.

Deniz Baysal – Kainat

İlk ve orta öğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nda 10 yıl çalıştı. Halen Celal Bayar Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret okuyor.

Açelya Topaloğlu – Almila

 

Küçük yaştan itibaren dansla ilgilenen Açelya Topaloğlu, Tan Sağtürk Dans Okulu Modern Dans Bölümü’nde dans eğitimi aldı. Kısa bir süre Anadolu Ateş Dansı Grubunda yer aldı.

Annesinin büyük desteği ile üniversite çağına yaklaştıkça daha çok tiyatroya odaklandı. 2008-2009’da MSM-Aktör Stüdyosu’nda müzik eğitimi aldı, 2009 yılında MSM-Konservatuar Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve 2013 yılında mezun oldu.

Fırat Albayram – Özgür

11 Ocak 1985’te dünyaya gelen aktör, dizinin başrol oyuncularından birisi. Gelinleri masada bırakan bir başka damat olan Özgür, yani Fırat Albayram; kendini akıl almaz olayların arasında buluyor. Show Tv’de yayınlanan Suskunlar ve Kanal D’de yayınlanan Merhamet dizilerinde rol almıştır. Yeni sezonda TRT 1 ekranında yayınlanmakta olan Baba Candır dizisi oyuncu kadrosunda yer alan Fırat Albayram Aydın doğumlu ve aslen Aydın’lıdır.

Furkan Andıç – Selim

1990 yılında İstanbul’da doğan Furkan Andıç, Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü’nde okudu ve daha sonra Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü’ne yatay geçiş yaptı.

Oyunculuk kariyerine 2011 yılında Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Levent rolüyle başlayan Andıç, 2014 yılında başlayan Kaçak Gelinler adlı dizide Selim karakteriyle tanındı.

Fırat Altunmeşe – Can

1990 İstanbul doğumlu Fırat Altunmeşe; usta sanatçı İzzet Altınmeşe’nin oğludur. 2. yarıyılda İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden ayrıldı ve ardından İstanbul’daki El Sanatları Oyunculuk Atölyesi’nde 2 yıl özel ders eğitimi aldı.

Bir cevap yazın