Kanıt Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Kanıt dizisi oyuncuları ve güçlü konusu ile Türk Dizi tarihinin ne başarılı yapıtlarından birisidir. Biray Dalkıran ve Cem Sürücü’nün  yönetmen koltuğunda oturduğu ve hikayeleri Selin Atasoy Hartevioğlu ve senaryonun Ahmet Saatçioğlu tarafından yazıldığı Türk polisiye televizyon dizisidir.

Zaman zaman tüyleri ürperten, çoğu zaman da ters köşe yapan bu dizi; aksiyon, macera ve polisiye dizilerini seven kişiler tarafından mutlaka izlenmeli. Bugün bu içeriğimizde sizler için Kanıt Dizisi Oyuncuları ve konusu konusunda bilgi aktaracağız.

Kanıt Dizisinin Konusu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü cinayet masasında çalışan komiser selim ve Başkomiser Orhan, her hafta farklı bir cinayet olayını ele alıp çözüyorlar. İkilinin bulmuş olduğu deliller, Kriminal Laboratuarda Gamze tarafından değerlendirilir. Bunun yanı sıra Adli Tıp görevlisi olan ve otopsi yapan Ece ise; cinayetin çözülmesinde büyük rol oynamaktadır. Cinayetlerin çözülmesini ve tarihsel gelişimini ise Prof. Doktor Sevil Atasoy aktarıyor.

  1. bölümden itibaren bu ikili İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden gelen Komiser Ayça ile daha da canlanmıştır. Lakin Ayça, 49. Bölümde ölür. Sonrasında ise laboratuvar görevlisi ve komiser olan Selim, Nişanlısı Zeynep’in Amerika’ya gitmesi ile yıkılır. Dizinin ilerleyen bölümleri, tek düze cinayetler ve ters köşeler ile devam ediyor.

Kanıt Dizisi Oyuncuları

Kanıt dizisi oyuncuları; hiç şüphesiz diziyi en başarılı kılan unsurlardan birisidir. Birçok kişinin severek izlediği ve izlerken de heyecanlandığı bütün oyuncuları; aşağıda listeledik. Oyuncuların kısa geçmişlerine göz atmak isterseniz, başlayalım…

Sevil Atasoy – Sunucu

İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden mezun olan Sevil Atasoy, biyokimya ve tıp bilimleri alanında uzmanlık ve doktora yaptı. Türkiye’de ise olay yeri inceleme, kriminal laborauvarların gelişmesi ve DNA delilleri konusunda yaptığı katkılar nedeni ile yılın bilim insanları arasında girerek; ödül aldı. Dizide de sunucu rolünde olan Sevil Atasoy, cinayetlerin çözülme aşamalarını ve tarihsel gelişimleri izleyicilere aktarıyor.

Engin Benli – Başkomiser Orhan

İzmir’de ilk öğretimini tamamlayan Benli, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Devlet Konservatuarını tamamladı ve Profesyonel tiyatrocu olarak ilk atılımını gerçekleştirdi. 2010 yılında yayına giren Kanıt Dizisinde ise, Başkomiser Orhan karakterini canlandırarak; büyük kitleler tarafından tanınmaya başladı.

Deniz Celiloğlu – Komiser Selim

Bulgaristan doğumlu olan Deniz Celiloğlu, M S Ü Devlet Konservatuarından mezun oldu. İlk deneyimini Akbank Sanat bünyesinde aldığı roller ile gerçekleştiren Celiloğlu,  Kanıt dizisinde aldığı rol ile gönüllere taht kurdu. Zaman zaman kötü polisi oynasa da, duygusal oluşu tüm ekran başındaki seyircileri etkiledi. Bu sayede kariyerini geniş kitlelere duyuran Komiser Selim, yani Deniz Celiloğlu; yurt dışında kariyerini sürdürüyor.

Erdoğan Aydemir

1951 tarihinde doğan Erdoğan Aydemir, aslen Ankaralıdır. Ankara Devlet Tiyatrosunda uzun süre çalışan Aydemir, Dadı, Tatlı Hayat, Koltuk Belası, Sırlar Dünyası, Gizli Dünyalar, Sihirli Annem, Küçük Sırlar, Kurtlar Vadisi Pusu ve Adanalı, Fetih 1453, Kanıt başta olmak üzere birçok Türk dizisinde ve sinema filmlerinde başarılı bir şekilde rol almıştır.

Birçok kişinin Kanıt dizisi ile yeniden ekranlarda gördüğü Erdoğan Aydemir, kariyerine Ankara Devlet Tiyatrosunda devam ediyor.

Sera Tokdemir – Zeynep

Zeynep, yani Sera Tokdemir Kanıt dizisinin olmazsa olmazlarından olan komiserin sevgilisidir. Dizinin 2. Sezonundan sonra eğitim için Amerika Birleşik Devletlerine taşınır. Ardından yıkılan sevgilisi, çok geçmeden toparlansa da, Zeynep’in yerine göreve gelen kızın öldürülmesi ile yeniden yıkılır.

Bilkent Üniversitesi mezunu olan Sera Tokdemir, Dublaj, Beden Dili Oyunculuğu ve reklamcılık başta olmak üzere birçok alanda başarılı bir şekilde performans sergiledi.

 

Bir cevap yazın