Kardeş Payı Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Kardeş payı dizisinin güçlü konusu ve profesyonel oyuncu kadrosu, uzun bir süre milyonları ekrana kilitledi. Dizi, aynı evde yaşayan 3 erkek kardeşin dünyayı kurtaracak bir motor icat etme çabasıyla başlıyor.

Motorun asıl mucidi olan Tahsin Özdemir, ilerleyen zamanlarda babasının yaşayacağı üzücü bir olay sonrasında; motoru icat edebilmek ve üretebilmek için Metin – Ali ve Yeyyza ile kardeş olacak.

Türk Dizi tarihinin en çok izlenen dizilerinden birisi olan Kardeş Payı, genel olarak güldürse de; zaman zaman izleyicileri göz yaşlarına boğmayı başarılı bir şekilde başarabilen nadir dizilerden.

Eğer siz de dizinin profesyonel oyuncu kadrosunu ve baş rol oyuncularını merak ediyorsanız; aşağıda yer alan listeye göz atabilirsiniz.

Kardeş Payı Dizisi Ana Karakterler

Ana karakterler, dizinin izlenilebilir kılan en büyük unsurları arasında yer alıyor. Ahmet Kural’ın profesyonel oyunculuğu, Murat Cemcir’in sempatikliği… Peki bu ana oyuncular hangi rolde oynuyor?

Ahmet Kural ( Metin )

Metin, yani Ahmet Kural; kıraathane işletmektedir ve aynı zamanda asıl mesleği tesisatçılıktır. 1982 yılında Kütahya’da doğan oyuncu, Kardeş Payı dizisinin yanı sıra; birçok başarıya da imza atmıştır. Ablasının ısrarları ile oyunculuğa adım atan Ahmet Kural, birçok başarılı Türk dizisinde rol oynamıştır.

Seda Bakan ( Feyyza )

35 yaşındaki güzel oyuncu; 10 Ekim 1.985 yılında doğmuştur. Birçok Türk dizisinde oynayan Seda Bakan, Bir Ankara Polisiyesi – Behzat Ç. Dizisinde rol aldıktan sonra; Kardeş Payı dizisinde baş rol oynamaya başlamıştır. Kariyer geçmişinde birçok başarılı işe imza atmıştır.

Murat Cemcir ( Ali )

Aslen Tokatlı olan Murat Cemcir, 1976 yılında Niksar ilçesinde doğmuştur. Otomotiv bölümünden mezun olan Cemcir, oyunculuğa ilk başladığı dönemde birçok filmde konuk oyuncu olarak oynamıştır. Asıl yükseldiği film ise; Takva isimli filmdir. Kardeş Payı dizisinde Ali, Metin’in abisidir ve tıpkı Metin gibi tesisat ustası ve kıraathane sahibidir.

İpek Yaylacıoğlu ( Eda )

Kardeş Payı Dizisi oyuncularından birisi olan İpek Yaylacıoğlu, dizide Eda karakterini canlandırmaktadır. Henüz 5 yaşında iken bir reklamcı tarafından keşfedilen Yaylacıoğlu; gerekli girişimler sonucunda oldukça başarılı bir oyuncu olmuş ve kariyerine adım atmıştır. İlk zamanlar yalnızca reklam filmlerinde oynayan başarılı oyuncu, sonrasında ise kariyerine film ve dizi ile devam etmiştir. Dizi içerisinde güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan Eda yani İpek Yaylacıoğlu; Metin karakterine aşık olan bir eczacıyı canlandırmakta.

Şinasi Yurtsever ( Hilmi )

Kardeş Payı dizisi oyuncularından olan Şinasi Yurtsever; Hilmi karakterini canlandırmaktadır. 1977 tarihinde Malatya’da doğan Şinasi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Henüz 20 yaşındayken 1977 yılında vizyona giren Küçük İbo isimli dizide aldığı rol ile kendini kanıtlayan Şinasi Yurtsever; sonrasında ise birden fazla yapımda ve dizide rol almıştır. Kardeş Payı dizisinde ise  taksi şoförlüğü yapan Hilmi’yi canlandırmaktadır.

Ali İhsan Varol ( Yiğit )

Birçok kişinin Kelime Oyunu isimli bir televizyon yarışma programından tanıdığı Ali İhsan Varol, çok yönlü bir kişiliğe sahiptir. Senarist olan İhsan Varol, aynı zamanda hem sunucu hem de yönetmendir. Ankara’da birbirinden farklı olan 3 üniversite bölümünü kazanmış ve yerleşmiştir. Fakat İhsan Varol, bu bölümlerden hiçbirini tamamlayamadan bırakmıştır.

Kardeş Payı dizisi oyuncuları arasında en çok dikkat çeken karakterlerden birisi olan Ali İhsan Varol, dizide Yiğit karakterini canlandırmaktadır. Yiğit, Kardeş Payı dizisinde bir patent şirketi sahibi olan karakterdir ve mizahi bir karakterdir.

 

Bir cevap yazın