Lanetli Mesaj (Friend Request) Filmi, Konusu, Karakterleri ve Yorumu

Eğer Facebook’ta bir arkadaşlık teklifi aldıysanız ve kabul etmeye karar vermişseniz, tekrar düşünün! İnternet çok tehlikeli ve karanlık bir mecra haline gelebilir. Bunun sebebi, insanların, yüz yüze söylemekten çekindikleri halde, bir bilgisayar ekranın arkasına saklanarak olaylar hakkında aslında ne hissettiklerini rahatça açıklayabilmeleridir. İnternet ortamının kabusa dönüşebilme potansiyeli Lanetli Mesaj filminin de konusunu oluşturmuş.

Lanetli Mesaj Konusu:

lanetli-mesaj-konusu

Lisenin en popüler kızlarından Laura hem gerçek hayatta hem de sosyal medyada çok aktiftir. Yaşıtlarının çoğu gibi zamanının büyük kısmını Facebook sayfasında geçirmektedir. Bir gün Facebook’ta Marina’dan arkadaşlık teklifi alır. Marina yalnız bir kızdır, hatta Laura ilk Facebook arkadaşıdır. Ancak Marina aynı zamanda garip bir karakterdir. Bir gün kendisini doğum gününe davet etmediği için Laura’ya saldırır. Olay çıkarır. Laura O’nu arkadaşlık listesinden çıkarır ve aynı gece Marina intihar eder. Laura için kabus şimdi başlayacaktır çünkü Marina’nın ruhu intikam peşindedir. Simon Verhoeven yönetmenliğindeki Alman yapımı filmdeki oyuncular ve karakterler şöyle:

Lanetli Mesaj Oyuncuları:

lanetli-mesaj-oyunculari
Alycia Debnam-Carey, William Moseley, Connor Paolo, Brit Morgan, Brooke Markham, Sean Marquette ve Liesl Ahlers

Lanetli Mesaj Karakterleri:

Laura Woodson (Alycia Debnam- Carey) :

laura-woodson
Fear the Walking Dead ve Fırtınanın İçinde filmlerinden tanıdığımız yıldız bu rolü ile yeteneklerini bir kez daha ortaya koymakta. Laura karakterini sevdirirken O’na derinlik de katıyor.

Marina Mills (Liesl Ahlers) :

marina-mills
Arkadaşı olmayan Marina’yı canlandıran aktris daha önce bazı Tv filmlerinde ve kısa filmlerde rol almış . İlk başlarda Ahlers’in replikleri çok az ve ekranda da karakteri oturtacak kadar çok görünmüyor. Rolü kotarmak için gayret gösteriyor ve fazla dramatik olma tuzağına düşmeden başarılı da oluyor.

Kobe (Connor Paolo) :

kobe
Laura’nın yakın arkadaşı ancak filmin ilerleyen dakikalarında bu durum değişebilir. Aktör Gossip Girl dizisinde rol almıştı.

Tyler (William Moseley) :

tyler
Laura’nın erkek arkadaşı. Karakteri canlandıran Moseley’i Narnia Günlüklerinden hatırlıyoruz.

Bir lanetin Facebook vasıtasıyla teker teker Laura’nın arkadaşlarını öldürmeye başlaması Son Durak filmini hatırlatıyor. Ölüm sahneleri gerçekten gözlerinizi ekrandan kaçırmanıza sebep olabilecek derecede korkutucu. Buna rağmen belli bir derecede mizah ( bilerek veya bilmeyerek) filmde kendini gösteriyor. Gençlik korku filmleri arasında yerini alan Lanetli Mesaj bu tip filmlerde olduğu gibi tüyler ürpertici çocukluk hatıralarına dönüşler ve biraz da cadılık, büyü gibi kavramları barındırıyor. Bununla beraber dijital ve gerçek hayattaki iki dünyanın karşılaşmasına da yer verilmiş. Filmin sinemasal açıdan en ilginç yönü karakterlerin Facebook sayfalarına yapılan zoom sahnelerinde fotoğraf ve videoların tam ekran halüsinasyonlara dönüşmesi. Gerilim dolu Lanetli Mesaj vizyondaki sıkılmadan izleyeceğiniz filmlerden birisi.

Lanetli Mesaj Fragmanı:

Bir cevap yazın