Netflix Aşk 101 Dizisi Konusu, Oyuncuları Karakterleri

Netflix dizilerinden biri olan Aşk 101 dizisinin konusu ve oyuncuları, fragman yayınlanır yayınlanmaz birçok kişinin ilgisini çekmişti. Aşk 101 dizisi konusu, Aşk 101 oyuncuları, Aşk 101 fragmanı gibi detaylara yer verdiğimiz bu içeriğimizde istediğiniz bütün bilgilere erişebilirsiniz. Bir okul ve gençlik dizisi olan bu dizi, Netflix’te yayına alınan en iyi Türk dizilerinden birisi.

24 Nisan 2020 tarihinde başlayan dizi, genç ve başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip. Okula devam edebilmek için en sevdikleri hocalarını okulda tutma yolları arayan bir grup genci konu alan dizi; tam bir gençlik türünde. 17 yaşında olan bu genç grubu; dizinin ana konusunda yer alıyor.

İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizi, Netflix’te yayınlanacak.

AŞK 101 KONUSU

1990’lı yıllarda geçen dizi, dışlanmış bir grup genci ele alıyor. Kendileriyle kalması için ikna edebilmek için; öğretmenlerini bir başka öğretmene aşık etmeye çalışırlar. Bu çabaları aynı zamanda aşkın ne demek olduğunu da anlamalarını sağlıyor.

1998 yılında geçen dizideki gençler; en sevdikleri öğretmenlerini yeni gelen basketbol hocasına aşık etmeye çalışmaktadır. Bu yolculukta sevginin zorla elde edilemeyeceğini fark eden gençler, beraberken güçlü olduklarını da fark eder.

AŞK 101 OYUNCULARI

  1. Kubilay Aka – Kerem
  2. Kaan Urgancıoğlu – Kemal
  3. Alina Boz – Eda
  4. Pınar Deniz – Burcu
  5. Mert Yazıcıoğlu – Sinan
  6. Selahattin Paşalı – Osman
  7. İpek Filiz Yazıcı – Işık
  8. Müfit Kayacan – Necdet
  9. Bade İşçil

Kubilay Aka ( Kerem )

Kubilay Aka’nın canlandırdığı Kerem karakteri; oldukça asi bir lise öğrencisidir. Basketbolu çok seven Kerem, kaptan ve yıldızdır. Maç esnasında hakemi dövdüğü için takımdan atılır. Kerem liseli grubun kurduğu aşk ekibinin de kaptanıdır. Kimseye söylemese bile, edayı kıskanır ve ona aşıktır. Zengin anne ve babanın çocuğu olsa da, ailesi tarafından pek sevilmez.

Alina Boz ( Eda )

Oldukça güzel bir kız olan Eda, bir öğretmeniyle aşk yaşadığını söyleyerek onun hayatını bitirecek kadar kötü bir insandır. Kerem’in kendisine aşık olduğunu bilse de, ona hiçbir zaman karşılık vermez. Ailesi çok zengindir. Aşk 101 dizisinin oyuncu ve konusu bakımından en çok dikkat çeken karakterlerden birisidir.

İpek Filiz Yazıcı ( Işık )

Işık da en az Eda karakteri kadar çalışkan ve güzeldir. Okulda öğrenci temsilcisi olan Işık, öğretmenleri tarafından oldukça sevilir. Dersleri dikkatli bir şekilde dinleyen bu karakter; sınıfın ve okulun en başarılı öğrencisi olsa da bir zaafı vardır. Sinana olan sevgisi, onun en zayıf yanıdır.

Selahattin Paşalı ( Osman )

Osman karakterini canlandıran Selahattin Paşalı, tam bir pazarlama ustasıdır. Krizi fırsata çeviren Osman, her şeyi satabilir. Oldukça zekidir ve hiçbir şeyi unutmaz. Müşterilerinin tercihlerini ve beklentilerini bilir. Dizide aldığı kararlar ve yönetici kişiliği ile ön plana çıkar. Okulu bitirmek isteyen gençlerden çete oluşturan Osman, ödev ticareti yapar ve kopya satar.

Bir cevap yazın