Connect with us

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı Filmi Konusu ve Yorumları

Sinema Filmleri

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı Filmi Konusu ve Yorumları

Ülkemizde 18 Kasım 2016 tarihinde gösterime girecek olan Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı filminin orijinal adı Ouija: Origin of Evil olarak açıklanmıştır. ABD yapımı olan ve bünyesinde korku unsurunu barındıran filmin yönetmenlik koltuğunda Mike Flanagan oturmaktadır. Senaryoyu, Mark Flanagan ile birlikte Jeff Howard kaleme almıştır. Filmin süresi yaklaşık 92 dakika olarak belirlenmiştir.

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı Filmi Konusu:

olum-alfabesi-kotulugun-baslangici-konusu

Film, teknolojiyi başarılı bir şekilde kullanarak sahte ruh çağırma seansları düzenleyen bir aileyi temel olarak alıyor. Anne ve 2 kızı hayatını bu şekilde kazanırken, tezgâhlarını bir seviye daha geliştirmek için aldıkları ruh çağırma tahtası, evin küçük kızını etkisi altına almaya başlamıştır. Küçük kızdaki ani değişim karşısında çaresiz kalan aile, kıza musallat olan yaratıkla baş etmek için çabalamaktadır. Bu durum hiç kolay değildir ve yardıma ihtiyaç duyacaklardır. Bir yandan da tezgâhlarının ortaya çıkması da an meselesidir. Tüm bu durum aileyi adeta içinden çıkılmaz bir durumda bırakmaktadır.

olum-alfabesi-kotulugun-baslangici-poster

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı filmi 2014 yapımı Ouija adlı filmin devamı niteliğindedir. Buna karşın ilk filmden sadece bir isim devam filminde de rol almıştır. İlk film bazı noktalarda eleştirilse de adından söz ettirmeyi başarmıştı. Filmin dağıtımını UIP Türkiye üstlenmiştir. Yapım için yaklaşık 9 milyon Dolar harcanmıştır. Ölüm Alfabesi: Kötülüğün başlangıcı filminde şu isimler kamera karşısına geçmiştir:

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı Filmi Oyuncuları / Karakterleri:

Paulina Zander (Annalise Basso):

paulina-zander

Filmde Paulina Zander karakterine 17 yaşındaki ABD’li oyuncu Annalise Basso hayat vermektedir. Daha önce Lie To Me, Nikita, New Girl, Göz, Kaptan Fantastik gibi filmlerde rol alan başarılı oyuncu genç yaşına rağmen projelerin aranılan isimleri arasında yer almayı başarmıştır.

Alice Zender (Elizabeth Reaser):

alice-zender
Filmde evin annesi Alice Render karakterine oyuncu Elizabeth Reaser hayat vermektedir. 41 yaşındaki ABD’li oyuncu daha önce Alacakaranlık serisi, Liberal Arts, Bonnie & Clyde, Genç Yetişkin gibi önemli projelerde rol almıştır. Başarılı isim bu filmde de diğer projelerde olduğu gibi ön planda olacaktır.

Doris Zender (Lulu Wilson):

doris-zender
Filmde sorunlu küçük kız Doris Zender karakterine oyuncu Lulu Wilson hayat verecektir. Küçük oyuncu daha önce Bizi Kötüden Koru, Annabelle 2 gibi korku projelerinde rol almıştır. Bu tür yapımlarda aranan çocuk oyuncular arasında yer almayı başarmıştır.

Peder Tom (Henry Thomas):

peder-tom
Filmde aileyi kurtarmak için gelen Peder Tom karakterine ünlü oyuncu Henry Thomas hayat vermektedir. Başarılı oyuncu daha önce Sons of Liberty, Big Sur, The Mentalist, Sevgili John, CSI: Crime Scene Investigation, Betrayal gibi önemli projelerde rol almıştır.

Filmde ayrıca, Mikey rolüyle Parker Mack, Ellie rolüyle Halle Charlton, Marcus rolüyle Doug Jones, Betty rolüyle Alexis G. Zall gibi isimler rol almıştır. Film korkuseverler için önemli bir alternatif olacaktır.

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı Filmi Fragmanı:

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top