Öyle Bir Geçer Zaman ki Yeniden Ekranlarda

Bir zamanların sevilen dizisi ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ sevenleriyle tekrardan buluşuyor. Başrollerinde Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Wilma Elles, Farah Zeynep Abdullah ve Aras Bulut İynemli gibi güçlü isimlerin olduğu dizi 25 Mayıs Pazartesi tarihinden itibaren yeniden Kanal D ekranlarında.

Sevilen dizinin yönetmenliğini Zeynep Günay Tan üstlenmiştir. Dizinin güçlü başrollerinin yanında birçok tanınan sima da dizi de rol almıştır. Meral Çetinkaya, Mete Horozoğlu, Nilperi Şahinkaya, Sercan Badur, Salih Bademci, Ferit Kaya ve Orhan Alkaya gibi isimler de sevenleriyle ekranlarda buluşacak. Sevilen dönem dizisi tekrardan hafta içi her gün saat 13:15’te Kanal D aracılığıyla televizyona aktarılacak.

Öyle Bir Geçer Zaman ki Konusu

Dizi, 1967 yılı İstanbul’da geçmektedir. Başroller arasında olan Ali Kaptan ve onun ailesi ile arasındaki konular ele alınmaktadır. Her birinin hayat hikayeleri izleyiciye çok güzel aktarılmıştır.

Ailenin erkeği Ali Akarsu sonunda eve dönmüştür. Ancak döndüğünde artık her şey eskisi gibi değildir. Ali Kaptan’da fark edilir bir değişiklik olmuştur. Karısı Cemile Akarsu durumu öğrendikten sonra ailenin üzerinde bu durum büyük etki yaratmıştır. Ailenin her bireyi bu durumdan son derece etkilenmiştir. Ailenin büyük kızı Berrin, liseye giden kızı Aylin ve yine Aylin’le aynı liseye giden Mete bu durumdan etkilenmiştir. Ailenin bir de 6 yaşında küçük bir oğlu vardır. İsmi de Osman. Bu hikaye aslında günümüze kadar varan ve her şeyi gözlemleyen Osman’ın hikayesidir. Dizinin en yaşlı kadını ise Ali’nin annesi olan Hasefe Hanım’dır. Bu olayda oğlunu bile karşısına alarak Cemile’nin yanında olan mert bir kadındır.

1967 yılında başlayan hikaye aynı zamanda aile ilişkilerinin dışında zamanın toplumsal ilişkilerini de çok net bir şekilde izleyiciye aktarmaktadır. Siyasi ve toplum ilişkileri de karakterlerin yaşam hikayeleriyle bir nevi bütünleşmiş bir hale bürünmüştür. Bunun yanı sıra dizinin dokusunda dönemin nostaljik değerlerine de değinilmiştir. Dizinin genel olarak amacı da bu şekilde olayları bir nostalji kapsamında izleyicilere aktarmaktadır. Genel olarak özetlemek gerekirse aile ilişkilerini, toplumsal düzeylere göre şekillendirilmiş bir şekilde anlatan dönem dizisidir.

 

 

Bir cevap yazın