Pablo Escobar Filmleri Listesi

En meşhur uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar hakkında birçok film yapılmıştır. Dünya tarihinde en çok merak edilen suçlulardan bir tanesi olan Escobar sinema ve televizyon tarihinde de ilgi odağı haline gelmiştir. İlgi haline gelmesiyle birlikte hakkında birçok film çekilen Pablo Escobar’ın konu edildiği en iyi filmlerin olduğu bir liste hazırladık.

Pablo Escobar Filmleri

  • Pablo Escobar: El Patron Del Mal – Kötülüğün Hamisisi – 2012 – IMDB: 8.7
  • The Two Escobars – İki Ayrı Escobar – 2010 – IMDB: 8.2
  • The True Story of Killing Pablo – Pablo’nn Öldürülmesinin Arka Planı – 2002 – IMDB: 7.5
  • Pecados de mi Padre – Babamın Günahları – 2009 – IMDB: 7.3
  • Pablo Escobar: Angel o Demonio – Pablo Escobar Melek mi Şeytan mı? – 2007 – IMDB: 7.2

 

Pablo Escobar: El Patron Del Mal – Kötülüğün Hamisisi

Kolombiyalıların yapmış olduğu bu dizi oldukça büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılanmıştır. Dizi ölen insanların onurlarıyla anmak ve böle bir felaketin tekrar etmemesi amacıyla yapılmıştır. Bu dizide olayların gerçek görüntüleri de aralara yer almaktadır. Böylelikle de Pablo Escobar’ın hayatı ele alınmaktadır.

The Two Escobars – İki Ayrı Escobar

B filmde iki ayrı Escobar’ın hayatlarının kesiştikleri nokta son derecede sürükleyici bir şekilde anlatılmaktadır. Andres Escobar ülkesinin en önemli yıldızlarından bir tanesi olan bir futbolcudur. Pablo Emilio Escobar Gabiria ise dünyaca ünlü bir liderdir. Pablo Escobar’ın parası sayesinde Kolombiya Milli Takımı şampiyon olmuştur. Ancak Andres oynanan maçta yanlışlıkla kendi kalesine gol atmıştır. Bu gol takımının elenmesine ol açtığı için onun da ölmesine sebep olacaktır.

The True Story of Killing Pablo – Pablo’nun Öldürülmesinin Arka Planı

Pablo Escobar filmleri arasında yer alan b belgesel ilk olarak History Channel tarafından yayınlanmıştır. Bu belgeselde Pablo Escobar ve adamlarının yasadışı eylemlerini durdurmak amaç ile askerlerin neler yaptıkları anlatılmaktadır. Amerika ve Kolombiya askerinin neler yaptıkları ve çabaları gösterilmektedir.

Pecados de mi Padre – Babamın Günahları

Filmde Pablo Escobar’ın inanılmaz yükselişi konu edinilmiştir. Filmde yuşturucu karteli içerisindeki serüveni oldukça çarpıcı bir şekilde gösterilmiştir. Pablo Escobar’ın eşi Maria Isabel ve oğlu Sebastian da ilk kez bu yapım içerisinde konuşmaktadırlar. Film içerisinde aynı zamanda Escobar’ın oğlu Sebastian’ın çocukluğu da anlatılmaktadır. Aynı zamanda Sebastian babası ile ilgili olan oldukça özel belgeleri de b filmde açmaktadır. Ayrıca babası ile alakalı olan son derecede özel konuları da bu film içerisinde izleyiciler ile paylaşıyor.

Pablo Escobar: Angel o Demonio – Pablo Escobar Melek mi Şeytan mı?

Belgesel tadına olan bu film de ine Pablo escobar filmleri listesi arasında yer alarak Escobar’ın hayatını anlatıyor. Escobar’ı tüm yönleri ile anlatmakta olan filmde onu tarafsız bir biçimde seyirciye aktarıyor. Seyircinin önüne bütün gerçekleri tarafsız bir biçimde aktararak seçimi izleyicilerin yapması tercih ediliyor. Çünkü Pablo Escobar hem durdurulamayan bir uyuşturucu baronu hem de aynı zamanda halkı tarafından son derecede sevilen bir kahramandı. Bu nedenle de izleyicilerin hangi Pablo Escobar’ seçecekleri kendilerine bırakılıyor.

 

Pablo Escobar’ın hayatı ele alınan birçok yapım izleyicilerin büyük ölçüde ilgilerini çekmeyi başarmıştır. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmler olmalarından dolayı izleyicilerin Escobar hakkında daha fazla meraklanmalarına neden olmuştur. Bu filmler ile izleyiciler Pablo Escobar’ın sıra dışı hayat ve inanılmaz yükselişi ile ilgi çekici anlar yaşamaktadır. Büyük bir ilgi ve beğeni ila karşılanan bu yapıtlar Escbar’ın hayatını en iyi şekilde ele almış olan yapıtlardır.

Bir cevap yazın