Connect with us

Preacher Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

Yabancı Diziler

Preacher Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

Amerikan yapımı Preacher dizisi konusu ve oyuncularının tanıtıldığı yazıyla sizlerle birlikteyiz. Preacher dizisi ABD’nin AMC televizyonunda 22 Mayıs 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlanmıştır. Dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürmüş ve sezon finali yapmıştır. Dizi yapımcıları tarafından 13 bölümlük 2.sezon onayı alındığı da duyurulmuştur. Bölümleri genellikle 7 ile 50 dakika arasında süren dizi, bünyesinde korku, aksiyon, fantastik öğeleri barındırmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Evan Goldberg ve Seth Rogen üstlenmiştir.

Preacher Dizisi Konusu:

preacher

Preacher dizisi, 1995 ile 2000 yılları arasında yayınlanan ve ilgiyle takip edilen Preacher çizgi romanı serisinden uyarlanmıştır. Preacher dizisinde Texas’lı vai Jesse Custer’ın çevresinde şekillenen olaylar fantastik bir şekilde anlatılmaktadır. Zamanında kötü işlere bulaşan ve karanlık bir geçmişe sahip olan Jesse, vaizlik görevi için babasının görev yaptığı kiliseye dönerek burada göreve başlar. Genesis isminde neredeyse Tanrı kadar güçlü bir varlıkla birleşen Jesse, karanlık geçmişiyle sürekli yüzleşmek zorunda kalmaktadır.

preacher-afisi

Jesse Custer, Tanrı’nın evinde günahlarından arınmayı ve insanlara mümkün oldukça yardım etmeyi amaçlamaktadır. Yine de eskiden tanıdığı ve karanlık güçlere sahip olan kişiler peşini bırakmamaktadır. Onun varlığı hem kilise hem de kiliseye gelenler için tehlike arz etmektedir ve olaylar ardı arkasına gelecektir. Jesse ise sürekli olarak sınandığını düşünerek harekete geçmek zorunda kalacaktır. Böylece doğaüstü mücadeleler başlayacaktır.

Preacher Dizisi Oyuncuları / Karakterleri:

Jesse Custer:

jesse-custer
Dizinin ana karakteri olan vaiz Jesse Custer, alkol ve sigarayı Kilise’de kullanan ve bunlarda sakınca görmeyen bir vaizdir. Babasının mirasını devam ettirmek ve insanlara yardımcı olmak için elinden geleni yapsa da yaşadığı olaylar onu bu amacından uzaklaştıracaktır. Jesse Custer karakterine ünlü oyuncu Dominic Cooper hayat vermektedir.

Cassidy:

cassidy
Dizide 119 yaşında olan vampir Cassidy karakteri son derece dikkat çekici bir karakterdir. Vampir avcılarından sürekli olarak kaçmaya çalışan Cassidy’nin yolu Jesse ile kesişiyor. Sonrasında onun kilisesinde yaşamaya başlayan Cassidy, vaize karşı yakınlık hissederek onunla yakın arkadaş olur. Cassidy karakterine oyuncu Joseph Gilgun hayat vermektedir.

Tulip O’Hare:

tulip-ohare
Preacher dizisinde Jesse’nin eski ortağı ve eski sevgilisi Tulip O’Hare tüm gücüyle Jesse’yi tekrar kirli işlerin içine çekmek istiyor. Yarım kalan bir işleri olduğunu sıklıkla dile getiren Tulip, Jesse’nin kasabaya dönmesinden ve vaizlik yapmasından hiç memnun değildir. Tulip O’Hare karakterine oyuncu Ruth Negga hayat vermektedir.

Arseface:

arseface
Dizide yüzünü oldukça kötü bir hale sokmuş olan Arseface, pompalı tüfekle kendini öldürmeye çalışmış ancak bunu başaramamıştır. Kasaba halkı tarafından istenmeyen Arseface, vaiz Jesse ile sürekli konuşmak istiyor. Arseface karakterini oyuncu Ian Colletti canlandırıyor.

Preacher Fragmanı:

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top