Liste Film

  Şahsiyet Dizisi Konusu ve Oyuncuları

  Şahsiyet dizisi konusu bakımından öyle çarpıcı bir şekilde hayatlarımıza girdi ki; henüz 3. Bölümünde milyonlarca kişi tarafından izlendi. PUHU TV’de yayın hayatına başlayan dizi, birçok ünlü ve profesyonel oyuncu ile başarılı bir şekilde ilerliyor. Şahsiyet dizisi, Haluk Bilginer’in efsanevi tiradları ve Cansu Dere’nin profesyonelliği ile tabiri caizse izleyicileri ekran başına kilitliyor. Peki, gelelim şahsiyet dizisinin konusuna ve oyuncularına…

  Şahsiyet Dizisinin Konusu

  Agah Beyoğlu, emekli bir adliye memurudur ve İstanbul’da en kalabalık semtlerden biri olan Beyoğlu’nda sakin ve mütevazi bir şekilde yaşamaktadır. Agah Beyoğlu’nun kızı yurt dışında yaşamaktadır ve eşi ise vefat etmiştir. Agah’ın yalnızlığı; Alzheimer başlangıcı teşhisi ile alt üst olur. Hastalığından dolayı bütün anılarını unutacağı gerçeği; Agah’ın bocalamasına neden olur. Fakat sonrasında; unutmanın aslında bir fırsat olduğunu fark eder.

  Agah, Yıllar öncesinden planladığı fakat sürekli olarak ertelemek zorunda kaldığı bir cinayeti işlemek için fırsat yakalamıştır. Nasılsa işlediği bu cinayeti gelecek zamanlarında hatırlamayacak, hatırlayamayacağı için de vicdanı ile baş başa kalmayacaktır.

  Agah bu planları yaparken; cinayet büro amirliğinde olan tek kadın polis görevli Nevra, her ne kadar üzerindeki baskılar nedeni ile istifanın eşiğinde olsa da; Agah’ın cinayet kararı Nevra’nın hayatına beklenmedik bir dokunuş yaparak değişmesine neden olacaktır.

  Şahsiyet Dizisinin Oyuncuları

  Şahsiyet dizisinin oyuncuları, geçmişte birçok başarılı yapıtta oynayan oyunculardan oluşuyor. Oyuncular, rollerini oynamak yerine; adeta yaşıyorlar. Diziyi farklı kılan da esasında bu. İzleyici bir diziden ziyade; gerçek bir anda buluyor kendisini. Eğer hazırsanız; Şahsiyet Dizisinin başrol oyuncularına göz atalım…

  Haluk Bilginer: Agâh Beyoğlu

  Haluk Bilginer (Agah Beyoğlu) Lise son sınıfta okurken; okulun tiyatro bölümüne kaydoldu ve İzmir Demokrat Gazetesi’nin başlattığı liseler arası tiyatro yarışında birinci olarak ilk ödülünü eline aldı. Jüri tiyatro müdürü Ragıp Haykır; sonrasında Haluk Bilginer’i İzmir Devlet Tiyatrosuna konuk oyuncu olarak aldı. Kariyeri bu şekilde başlayan Haluk Bilginer, Türkiye’nin en iyi erkek oyuncuları arasında yer alıyor. Şahsiyet dizisi konusu ve oyuncuları arasında hiç şüphesiz Agah Beyoğlu’nun yani Haluk Bilginer’in yeri büyük…

  Cansu Dere: Nevra Elmas

  Ezel Dizisinin Eyşanı olarak tanınan Cansu Dere, bu kez Şahsiyet Dizi oyuncularından Nevra Elmas olarak karşımıza çıkıyor. İlk okul ve orta okul eğitimini İzmir’de tamamlayan Nevra, 2000 yılında Kanal D Miss Turkey Güzellik Yarışmasında Türkiye 3.sü seçildi. O günden sonra; mankenlik yapan Nevra Elmas, birçok yetenekli oyuncu ile beraber televizyonlarda boy göstermiştir.

  Metin Akdülger: Ateş Arbay

  1988 yılında Bursa’da doğan Metin Akdülger, göçmen bir ailenin çocuğudur. Tiyatroya girmeden hemen önce; arkadaşları ile kısa filmler çekti. 2006 yılında Koç üniversitesinde uluslararası ilişkiler bölümünü kazanan Metin, Seni Aptal Romeo isimli ilk tiyatro oyunu ile tiyatroya adımını attı. Kariyerinin henüz başlarındayken; Şahsiyet dizisi ile birden parladı. Şahsiyet dizisi konusu içerisinde kendisinin çok büyük bir payı olan Metin Akdülger, oldukça iyi işler ortaya çıkarıyor.

  Şebnem Bozoklu: Zuhal Beyoğlu

  Ispartalı bir babanın, siitli bir annenin kızı  olan Şebnem Bozoklu, esasında Mısırlı bir ailenin çocuğudur. Ailesinin bir araya geldiğinde hep arapça konuştuğunu bir röportajında belirtmiştir. Tiyatro ve sinema ile karşılaşması biraz geç olan Şebnem Bozoklu, oldukça başarılı yapıtlara imza atmıştır. Şahsiyet dizisi oyuncuları arasında ayrı bir yeri bulunan oyuncu, aynı zamanda Şahsiyet dizisi konusu içerisinde de oldukça başarılı bir role sahiptir.

  Diğer Şahsiyet Dizisi Oyuncuları

  1. Müjde Ar: Nesrin
  2. Yusufcan Sancaklı: Polis
  3. Hümeyra: Feza Yurtgil
  4. Volkan Uygun: Vural
  5. Rabia Soytürk: Süveyda
  6. Alptekin Ertürk: Selim
  7. Avni Yalçın: Mehmet Yurtgil
  8. Okan Avcı: Tufan
  9. Necip Memili: Tolga
  10. Şenay Gürler: Nükhet
  11. Ayhan Kavas: Gürkan
  12. Önder Selen: Mümtaz
  13. Ibrahim Selim: Sefa
  14. Fırat Topkorur: Firuz
  15. Ali Seçkiner Alıcı: Naim Türedi
  16. Erkan Ayan: Sadi
  17. Turhan Kaya: Yüksel
  18. Naz Karaca: Reyhan
  19. Hüseyin Avni Danyal: Cemil Havran
  20. Recep Usta: Deva
  21. Cengiz Samsun: Rüstem
  22. Ömer Çobanoğlu: Bedir
  23. Can İlhan: Afşin
  24. Bekir Hakan Uyanık: Başkomiser

   

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.