Shooter Konusu ve Oyuncuları

Shooter, ABD’nin USA Network kanalında 15 Kasım 2016’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak olan dizidir. Dizinin geliştiricisi John Hlavin aynı zamanda senaryosunu da kaleme almıştır. Yapım, Stephen Hunter’ın 1993 yılında çıkan Point of Impact isimli gerilim romanından uyarlanmıştır. 2007 yapımı aynı isimli filmden de esinlenen dizi, büyük bir merakla beklenmektedir. Dizinin idari yapımcılığını Shooter filminde başrol oyunculuğu yapan ünlü isim Mark Wahlberg üstlenmiştir.

Shooter Konusu:

shooter-dizisi

Shooter dizisi Vietnam Savaşı’nda görev alan keskin nişancı Bob Lee Swagger karakterini merkeze almıştır. Bu karakter aynı zamanda gerçek hayatta Vietnam Savaşı’na katılan ve uzun mesafeli başarılı atışlarıyla tanınan keskin nişancı Carlos Hatchcock’u yansıtmaktadır. Geçmişini geride bırakmak isteyen Bob, sakin bir kasabada sıradan bir hayat sürmektedir. Ancak onun için son bir görev daha bulunmaktadır.

shooter-konusu
Göreve dönmesi için çağrılan Bob, birden ABD Başkanı’na düzenlenen bir suikastın komplosu tuzağının içine düşer. Bob için artık en önemli konu bu olayın ardındaki sır perdesini aralamak ve aynı zamanda ABD Başkanı’nı her türlü tehlikeden korumaktır. Bu görev önemli olduğu kadar tehlikelidir ve birbirinden nüfuzlu kişilerin hedefinde yer alacaktır. Bundan sonra da son derece hareketli ve tehlikeli günler Bob’u beklemektedir. Shooter dizisi için kameranın karşısına şu isimler geçmiştir:

Shooter Oyuncuları: Ryan Phillippe, Cynthia Addai-Robinson, omar Epps, Eddie McClintock, Tembi Locke, Shantel VanSanten ve David Marciano

Shooter Karakterleri:

Ryan Phillippe (Bob Lee Swagger):

ryan-phillippe
Dizide Bob Lee Swagger karakterine oyuncu Ryan Phillippe hayat vermektedir. 42 yaşındaki ABD’li oyuncu daha önce Ne Yaptığını Biliyorum, Whşte Squall, Chaos, Atalarımızın Bayrakları gibi projelerde rol almıştır. Oyuncunun bu rolde sergileyeceği performans büyük bir merakla beklenmektedir.

Cynthia Addai-Robinson (Nadine Memphis):

cynthia-addai-robinson
Shooter dizisinde Nadine Memphis karakterine Cynthia Addai-Robinson hayat vermektedir. ABD’li ünlü oyuncu özellikle Spartacus dizisindeki rolüyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Daha önce Life, CSI: Miami, Arrow, Flash Forward gibi önemli yapımlarda rol alan güzel oyuncunun yine başarılı bir performans sergilemesi bekleniyor.

Omar Epps (Isaac Johnson):

omar-epps
Dizide Isaac Johnson karakterine 43 yaşındaki ABD’li oyuncu Omar Epps hayat vermektedir. Özellikle efsane yapımlar arasında gösterilen House dizisindeki performansıyla dikkat çeken Epps, Againts the Ropes, Alfie, Resurrection gibi önemli yapımlarda kamera karşısına geçmiştir.

Eddie McClintock (Jack Payne):

eddie-mcclintock
Dizide Jack Payne karakterine Eddie McClintock hayat vermektedir. 49 yaşındaki tecrübeli oyuncu daha önce Shark, Moonlight, Better of Ted, Monk, Bones, Warehouse, Supergirl gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Son dönemlerde dizilerin aranılan isimleri arasında yer alan McClintock, bu yapımda da başarılı bir oyunculuk sergileyecek gibi görünüyor.

Shooter dizisinde Emily Rios, Angelique Kenney, Lexy Kolker, Alexander Bateman gibi isimler de yer almaktadır. Yapım, aksiyon ve drama unsurlarını bünyesinde barındıracak bir yapımdır. İlk sezonunun 12 bölüm sürmesi beklenen Shooter dizisinin kaç sezon süreceği ise henüz netleşmedi. Bakalım bu yapım beklenen ilgiyi görecek mi?

Teknik Detay:

Tür: Dram, Aksiyon
Ülke: ABD
Kanal: USA Network
Başlangıç: 15 Kasım 2016

Shooter Fragmanı:

Bir cevap yazın