Son Dönemde Beklentilerin Altında Kalan 10 Film

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bazı filmler hakkında beklentiler yüksek tutulur. Bunun nedenleri ise; seri filmlerin devam filmleri olarak çekilmeleri, çok beğenilen bir romandan veya çizgi romandan uyarlanan filmler olarak sunulmaları ve daha önceki filmleriyle herkesi hayran bırakmış usta yönetmenlerin çektiği filmler olmalarıdır. Aynı zamanda oyunculuk performanslarıyla ödüller almış olan önemli oyuncuların yer aldığı filmlere ayrı bir gözle bakılır. Bütün bu kriterleri incelediği zaman, karşımıza son dönemde beklentilerin altında kalan filmler çıkıyor. Bu filmleri inceleyelim:

Beklentilerin Altında Kalan Filmler

 

10. Fifty Shades of Grey – Grinin Elli Tonu (2015) IMDB: 4.1

grinin-elli-tonu
E.L. James’in romanından uyarlanan film, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından tam bir rezalet olarak değerlendirilmişti. Roman ile film arasında uçurum oluşturan kopukluklar ve filmin tamamen erotizm üzerinden ilerlemesiyle birlikte, film en kötü uyarlamalar arasına girmişti.

9. Fantastic Four – Fantastik Dörtlü (2015) IMDB: 4.3

fantastik-dortlu
Fantastic Four, 20th Century Fox yapımı olarak vizyona girmişti. Filmdeki kurgunun, repliklerin ve grafik görselliğinin inanılmaz zayıf kalması sonucu, Fantastic Four beklentilerin bir hayli altında kaldı.

8. Jupiter Ascending – Jupiter Yükseliyor (2015) IMDB: 5.1

jupiter-yukseliyor
Wachowski kardeşlerin sinema dünyasına kazandırdığı Matrix serisi ve V for Vendetta filmi göz önüne alındığında, Jupiter Ascending filmi için beklentiler oldukça yüksekti. Ancak filmdeki konu bağlantılarının kötü olması, kurgunun eksik kalması gibi detaylar filmi bir hayli etkiledi. Jupiter Ascending, hayal kırıklığı yaratan filmler arasında yer alıyor.

7. Allegiant – Yandaş (2015) IMDB: 5.7

yandas
Divergent serisinin üçüncü filmi olan Allegiant; ilk iki filme kıyasla çok daha zayıf bir yapım olarak görülmüştü. Film, gişede de aradığını bulamamıştı.

6. Hail Caesar (2016) IMDB: 6.4

hail-caesar
Coen kardeşlerin son filmi olan Hail Caesar büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Coen’lerin önceki filmleriyle karşılaştırıldığında, ortaya konulmaya çalışan konunun tamamen havada kaldığı ve yapımda eleştirilen kapitalizmin, filmin sonlarına doğru övüldüğü kanısında fikirler ortaya atılmıştı.

5. Suicide Squad – Gerçek Kötüler (2016) IMDB: 6.6

suicide-squad
Çok büyük umutlarla vizyona giren Suicide Squad; gerek oyunculuklarıyla gerekse kurgusuyla son dönem filmler arasındaki en çok hayal kırıklığı yaratan film olmuştu. Harley Quinn karakteri dışında filme ivme kazandıracak bir durum bulunamamıştı.

4. Batman v Superman (2016) IMDB: 6.8

batman-v-superman
Nolan’ın kült hale gelmiş olan Batman serisinden sonra, Zack Snyder yönetimindeki filmde Ben Affleck’in nasıl bir Batman olacağı konusunda şüpheler bulunuyordu. Film gişe yapmayı başarmasına rağmen, izleyiciler ve eleştirmenler tarafından beklenen beğeniyi alamadı.

3. X-Men Apocalypse (2016) IMDB: 7.2

x-men-apocalypse
X-Men serisinin son filmi olan Apocalypse üzerine beklentiler yüksek tutuluyordu. Filmin Magneto’nun zorlama intikamı üzerinden dönmesi, oyunculukların zayıf kalması gibi etkenler sebebiyle film eleştirilere maruz kaldı. Filmi kurtaran sahnenin Quick Silver sahnesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

2. Avengers Age of Ultron (2015) IMDB: 7.5

avengers-age-of-ultron
Marvel’ın olağanüstü filmler ortaya çıkarmasıyla birlikte, Avengers’ın ikinci filmi olan Age of Ultron merakla bekleniyordu. Filme ismini veren Ultron karakterinin zayıf kalması, sanki olayların havada asılı gibi gözükmesine neden olmuştu.

1.Star Wars: The Force Awakens – Güç Uyanıyor (2016) IMDB: 8.2

star-wars-the-force-awakens
Seneler sonra Star Wars efsanesinin yedinci filminin vizyona girecek olması, Star Wars hayranlarını büyük bir heyecan içine sokmuştu. J.J. Abrams tarafından yönetilen film, ilk izlendiğinde zaman izleyicide soru işaretleri oluşmasını sağlamıştı. Çünkü kültleşmiş olan Darth Vadder ve Skywalker karakterlerine alışkın olan kitle, bu yeni dönemi pek içine sindirememişti. Filmin oldukça durağan ilerlemesi, karakterlerin bir türlü benimsenmemesi, kurgunun ve detayların iyi işlenememesi The Force Awakens’ı bir gişe filmi haline getiriyordu. Güç Uyanıyor, beklentilerin altında kalan 10 film arasında en dikkat çeken yapım olarak karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *