Birbirinden İyi Süper Kahraman Filmleri

Biraz hayal gücümüzü zorlayan, sürprizlerle dolu ve izlenildiğinde heyecan katan filmler arasında kuşkusuz ki süper kahraman filmleri de yer almaktadır. Normal kişilerin yapamadıklarını yapan, çeşitli güçlere sahip olan ve bunu toplumun iyiliği için kullanan kahramanlarımız filmlerde derlenmektedir. İlk süper kahramanımız 1931 yılında çıkan Shade ve 1936 yılında çıkan Phantom’dur. Fakat popülerliğe ulaşan ilk süper kahraman Superman’dir.

İçindekiler

Süper Kahraman Filmleri

 

30. CatWoman – Kedi Kadın – 2004 – IMDb Puanı: 3,3

catwoman
Çok kırılgan ve duygusal bir kadın olan Patience Philips, dünyaca ünlü kozmetik devi olan bir firmada çalışmaktadır. Firma yaşlanmaya karşı yeni bir ürünü piyasaya sürmek üzeredir ve Patience, firmada dönen kirli oyunlardan haberdar olduğunda tüm hayatı değişecektir.

29. Zoom – 2006 – IMDb Puanı: 4,2

zoom
Eski bir süper kahraman olan Jack Shepard, bir grup haylaz çocuğu özel bir akademide kahraman olmaları için eğitmekte ve yetiştirmektedir. Bir gün yeniden göreve çağrıldığında bu ufak haylazlarla geçireceği zaman komik ve eğlenceli bir hal alacaktır.

28. Elektra – 2005 – IMDb Puanı: 4,8

elektra
Bullseye tarafından öldürülen ve daha sonra mistik güçler sayesinde yeniden hayata döndürülen Elektra, geçmişini unutamayıp huzurlu bir yaşam sürememektedir. Bunun yanında ailesinin katledilmesini de bir türlü unutamamaktadır. Alacağı yeni görevde hem kendisini yeniden bulacak hem de savaşına kaldığı yerden devam edecektir.

27. Ghost Rider – Hayalet Sürücü – 2007 – IMDb Puanı: 5,2

ghost-rider
Motoruyla akrobasiler yapan yakışıklı ve yetenekli motorcu Johny Blaze’nin babası ölümcül bir hastalığa yakalanır ve yetenekli motorcunun hayatı alt üst olur. Bu durumda ortaya çıkan şeytan, babasını iyileştirmesi karşılığında Johny’nin ruhunu ister. Ruhunu şeytana satan genç, bir gün şeytan için çalışacağını ne yazık ki unutmuştur.

26. Daredevil – Korkusuz – 2003 – IMDb Puanı: 5,3

daredevil
Avukat Murdock kördür ve diğer duyuları diğer insanlara göre çok daha fazla gelişmiştir. Normal hayatında avukatlık yapan Murdock, gece Daradevil kimliğiyle şehri kötülüklerden korumaktadır Zorlu bir mücadelenin ardından kendini kiliseye kapatan kahraman, rahibe teslim olur ve bekleyen insanlık için güç toplamaya başlar.

25. Batman Forever – Batman Daima – 1995 – IMDb Puanı: 5,4

batman-forever
İki suçluya karşı savaşan ve aynı zamanda aşkına boyun eğen Batman, kendisine bir otak bulup tüm sorunları çözmeye başlayacaktır. Şehrin neredeyse tüm güvenliği bu iki kahramandan sorulurken, iki korkutucu şüpheliyle de mücadele yeniden başlayacaktır. Serilerine de en iyi süper kahraman filmleri sıralamasında ilk sıralardadır.

24. Fantastic Four – Fantastik Dörtlü – 2005 – IMDb Puanı: 5,7

fantastic-four
Uzaydan veya başka bir yerden gelen tehlikelere karşı dünyayı koruyan kahramanlar; Bay Fantastik, Alev Adam, Taş Adam ve Görünmez Kadındır. Bu filmin konusunda, bir uzay araştırması sonucu kozmik ışınlara maruz kalan kahramanların başına gelenler bulunmaktadır.

23. Green Lantern – Yeşil Fener – 2011 – IMDb Puanı: 5,6

green-lantern
Tüm evrende barışı sağlamak amaçlı galaksiler arasında bulunan bir hava filosuna üye olan bir test pilotunun yaşamını anlatmaktadır. Dünya işlerini bırakıp, kendisini esrarengiz bir yeşil yüzüğe adamış bu adam yüzüğü olmadığında sıradan bir insandır.

22. Superman Returns – Superman Dönüyor – 2006 – IMDb Puanı: 6,1

superman-returns
Sevdiği kadının yokluğundan dolayı dünyaya küsmüş olan ve ortalıklarda uzun zamandan beri görünmeyen Superman, düşmanının tekrar kötülüklere başladığını görünce geri döner ve çevresindekilere tekrar kendisinin göstermeye başlar. Yeni düşmanlara karşı eski güçlerini kullanan Superman’in macerası tekrar başlamaktadır.

21. The Wolverine – 2013 – IMDb Puanı: 6,7

the-wolverine
Ünlü süper kahramanı X-Men, evrenin en ikonik kahramanlarından olan Wolverine’yi günümüz Japonya’sına götürür ve tanımadığı bir dünyada boyunu aşan işlere bulaşır. Bilinmez bir savaşa giren kahraman, sonsuz dek değişir. Düşmanlarının yanı sıra kendi ölümsüzlüğüyle de savaş veriyor kahraman.

20. Hellboy – 2004 – IMDb Puanı: 6,8

hellboy
Doğaüstü bir macera filmi olan Hellboy, cehennem alevleri içinde yaşama dâhil olur. Kötü ruhlu ve çılgın bir adam olan Grigori Rasputin tarafından yeryüzüne getirilmiştir ve tek amacı kötülüklerine aracı etmektir. Müttefik Kuvvetler tarafından kurtarılan Hellboy, Profesör Broom tarafından yetenekleri geliştirilir ve onu bir kahraman haline getirir. Ve artık Hellboy kötülüklere karşı savaşan iyilik yanlısı biri haline gelir. Rasputin ise Hellboy’u dünya savaşı çıkarmak için kullanmaktadır ve onu karanlık tarafa çekmeyi istemektedir.

19. The Incredible Hulk – 2008 – IMDb Puanı: 6,8

hulk
Hücresel değişimlere ve gama ışınlarına maruz kalan Bruce Banner, sinirlendiğinde artık yeşil bir deve dönüşür. Bu zor duruma ayak uydurmaya çalışan Banner, eski ve normal yaşam alışkanlıklarından kopar ve sevdiği kadından da ayrılmak durumunda kalır. Ve bir gün, bir bilim adamı Banner’in sorununa çare bulacağını söyler; ya tekrar Banner olacak ya da hayatına Hulk, yeşil bir deve olarak devam edecektir.

18. Batman v Superman: Dawn of Justice – Batman ve Superman: Adaletin Şafağı – 2016 – IMDb Puanı: 6,8

batman-v-superman-dawn-of-justice
Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane ve Laurence Fishburne gibi oyuncuların yer aldığı süper kahraman filminin yönetmeni Zack Snyder dır.870 milyon $ hasılat elde eden film izlenebilecek bir yapımdır.

17. The Mask – Maske – 1994 – IMDb Puanı: 6,9

the-mask
İyi niyetli bir bankacı olan Stanley Ipkiss’in bu harika maske macerası birçok kişinin izlerken büyük keyif aldığı filmler arasındadır. Akla gelebilecek en iyi ve en eğlenceli süper kahraman filmleri içinde unutulmazlar arasındadır. Hayata karşı umudunu ve şevkini yitiren bankacı Stanley, bir gün hayatını değiştirecek bir maske bulur ve yaşamı akıl almaz bir şekilde değişir.

16. Thor – 2011 – IMDb Puanı: 7,0

thor
Güçlü ve kibirli bir savaşçı olan Thor, düşüncesiz tavırlarıyla antik bir savaşın başlamasına sebebiyet vermektedir. Bunun üzerine savaşçı dünyaya sürgün edilerek, insanlarla birlikte yaşamaya mecbur bırakılıyor. Daha sonra Thor’un kendi dünyası bu dünyayı istila etmek istiyor ve en karanlık güçleri dünyaya gönderiyor. Ve burada Thor gerçek bir kahramanın neler gerektirdiği her şeyi öğreniyor.

15. Death of a Superhero – Süper Kahramanın Ölümü – 2011 – IMDb Puanı: 7,1

death-of-a-superhero
Kanser hastalığına yakalanan ve henüz 15 yaşında olan Donald, gün geçtikçe güçten düşerken kendisini çizgi roman dünyasına kaptırır. Zaman zaman intihar teşebbüsünde bulunan genç bir doktordan yardım almaya başlar ve artık geri kalan zamanını daha iyi değerlendiremeye karar verir. Kendi yaratmış olduğu çizgi roman süper kahramanı ile tüm zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır.

14. Man of Steel – Çelik Adam – 2013 – IMDb Puanı: 7,1

man-of-steel
Yıllar önce Krypton gezegeninden dünyaya getirilmiş olan Clark, kendisine devamlı “Neden buradayım?” sorusunu sorar. Clark, sahip olduğu büyük güçlerin çok zor kararlar alması gerektirdiğini fark eder. Dünya tam da bu sırada büyük bir saldırıya uğrar ve Clark yeteneklerini barışı sağlamak için mi, yoksa dünyayı bölmek ve fethetmek için mi kullanacaktır?

13. Justice League War – Adalet Birliği Savaşı – 2014 – IMDb Puanı: 7,2

justice-league-war
Ünlü olan Wonder Woman, Batman, Superman gibi süper kahramanlar dünyayı uzaylı saldırısından kurtarmak için bir araya gelirler. Takım ruhunun ön plana çıktığı filmde, süper kahramanların tanışma hikâyesi de yer almaktadır.

12. X – Men: Apocalypse – X-Men: Kıyamet – 2016 – IMDb Puanı: 7,2

x-men-apocalypse
Binlerce yıllık uykusundan uyanan ve karşılaştığı dünya ona büyük bir hayal kırıklığı yaşatır ve kendine mutantlardan çok güçlü takım oluşturur. Bu takımın amacı ise yeryüzünü insanlardan temizlemek ve aynı zamana kendisinin hüküm sürdüğü bir yaşam oluşturabilmektir.

11. Spider Man – Örümcek Adam – 2002 – IMDb Puanı: 7,3

spider-man
Sıradan bir hayata sahip olan Peter Parker’ı bir gün örümcek ısırır ve hayatı tamamen değişir. Bilimsel amaçlar için kullanılan bu örümcek sıradan değildir ve genetikleri değiştirilen bir denektir. Artık süper bir kahraman olan Peter’ın maceraları filmlerinde konu olmaktadır.

10. Wonder Woman – Harika Kadın – 2009 – IMDb Puanı: 7,4

wonder-woman
Antik Çağ döneminde savaş tanrısı Ares’i Amazonlar mağlup eder. Zeus Ares’i gizemli ve gizli bir adada hapseder. Aradan yıllar geçer ve yaşanan bir kaza sonucu Amerikan hava güçleri adaya düşer. Ares’in eline bu karışıklıkta bir kaçma şansı doğmuştur. Bu macera ilk kadın kahraman olan Wonder Woman’ın hikâyesini anlatmaktadır.

9. Watchmen – 2009 – IMDb Puanı: 7,6

watchmen
1985 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği arasındaki gerilim gittikçe artmaktadır. Bu dönemde öldürülen ‘komedyen’ lakaplı süper kahramanın olayını Rorschach araştırmaktadır. Kahramanları lekelemek için uygulanan komploları gün yüzüne çıkarır ve aynı zamanda öldürülen arkadaşlarının geçmişleriyle ilgili komploların tüm tarihin akışını değiştirecek türden olduğunu keşfeder.

8. Big Hero 6 – Altı Süper Kahraman – 2014 – IMDb Puanı: 7,9big-hero-6

Geleceğin teknoloji şehri olan San Fransokyo’da yaşayan Hiro Hamada, abisinin de yardımlarıyla robot dâhisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bir gün abisi onu üniversiteye götürür ve arkadaşlarıyla tanıştırır ve böylece 6 kişilik kahraman ekibi tanışmış ve bir araya gelmiş olur. Bu grup kendisinin büyük bir teknolojik komplonun içinde bulur ve tüm şehri sarmalayan büyük tehlikenin sırrını çözmek için bu altı kahraman iş başına geçer.

7. Iron Man 2 – 2010 – IMDb Puanı: 8,0

iron-man-2
Milyarder bir mucit olan Tony Stark zırhlı bir süper kahramandır ve bunu tüm dünya bilmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için halk, basın ve hükumet baskı uygulamaktadır fakat Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için sırrını açıklamak istemez. Bu sebepten büyük güçlerle ittifak kuran Tony, büyük güçlerle yüzleşecektir.

6. The İncredibles – İnanılmaz Aile – 2004 – IMDb Puanı: 8,0

The Incredibles
Bir zamanlar çok ünlü bir süper kahraman olan Bob artık emekliye ayrılmıştır. Ailesi ve sevdikleriyle, sakin ve huzurlu bir yaşam süren Bob, 15 yıl verdiği aradan sonra özel bir görev üstlenmek zorunda kalır. Fakat işler düşündüğü gibi gitmez ve birçok masum insanın hayatını kurtarabilmek için tüm aile bu savaşın içinde yer alacaktır.

5. Captain America: Civil War – Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı – 2016 – IMDb Puanı: 8,0

captain-america-civil-war
Normal insanların süper kahramanların güçlerinden korkmaya başladığı bir senaryoyla başlayan film, hükumetin kahramanların güçlerini kısıtlayacak yasa çıkartması üzerine ikiye bölünmeler olur ve macera başlar. Hiç kuşkusuz süper karaman filmleri arasında en çok beğenilenler arasında yerini korumaktadır.

4. Deadpool – 2016 – IMDb Puanı: 8,1

deadpool
Sivri dilli, ukala süper kahramanımız Deadpool 2016 yapımı bir süper kahraman filmidir.Yönetmen koltuğunda Tim Miller’ın oturduğu filmde Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller, Gina Carano ve Ed Skrein rol almaktadır.

3. Doctor Strange – 2016 – IMDb Puanı: 8,1

doctor-strange
Marvel Comics’in çizgi roman karakterlerinden uyarlanan harika bir süper kahraman filmidir. Başarılı doktor geçirdiği bir trafik kazası neticesinde elindeki sinirler zarar görür ve mesleğini artık yapamaz. Ünlü bir büyücünün varlığından haberdar olan ve güçlerinden yararlanmak isteyen Marvel, tahmin ettiğinden çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

2. The Avengers – Yenilmezler – 2012 – IMDb Puanı: 8,1

the-avengers
Bir gün dünyayı tehlike altına alan ve güvenliğini tehdit eden beklenmeyen bir düşman su yüzüne çıkar ve S.H.I.E.L.D. ismiyle bilinen barış teşkilatı dünyayı böyle bir felaketten kurtarabilmek için dünyanın her yerini gezmeye başlar. Ve en çok iz bırakan tüm kahramanlar bünyesinde bir araya gelerek bu düşmana karşı savaşırlar.

1. The Dark Knight – Kara Şövalye – 2008 – IMDb Puanı: 9,0

the-dark-knight
Bu filmde Batman suça karşı savaşını daha ileri götürmektedir. Batman, tüm şehir sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden geride kalanları temizlemeye çalışır. Fakat daha sonra kendilerini suç dehasının yarattığı karışıklığın içinde bulurlar.

Bir cevap yazın