Temmuz Ayında Sinemalar Yeniden Açılacak Mı?

Korona virüs salgınlarından dolayı ülkemiz dahil tüm dünya geneli üzerinde Mart ayı itibari ile sinemalar kapatılmıştı. Şimdi ise yakın zamanda Temmuz ayı içerisinde tekrar açılacak olduğu konuşmalar arasında.  CVG Mars gibi dağıtım şirketler tarafından yapılan açıklamalara göre Temmuz ayı için vizyon takvimleri hazırlanmaya başladı.

Salgından en çok etkilenen noktalardan bir tanesi olan sinemalar iki aydır duraksama durumu ile bir hayli etkilendi. Sadece karantina sırasında evde yapılacak durumlardan biri olan post prodüksiyon süreçleri devam ettirilirdi. Sinema ve şirketler ne zaman açılacak olduğu bir hayli merak konularından bir tanesi oldu. Yapılan açıklamalara göre Temmuz ayı içerisinde sinemalar farklı salon sistemleri sayesinde yeniden açılabilecek. Sinema vizyonunda ilk görülecek olan filmler ise Tenet ve Mulan olarak biliniyor. CVG mars dağıtım şirketi bu nokrada vizyon takvimlerini de yayınladı. 3 Temmuz tarihi ile Nuh Tepesi açılış yapacak.

Kapalı olarak yer alan sinemaların nasıl ve hangi koşullar ile açılacak olduğu henüz bilinmiyor. Bu Temmuz ayı içerisinde açılacak olsa bile daha korona virüs aşısının geliştirilememiş olması ile salgın devam edecek. Böyle bir durum söz konusu olduğu için de salon içerisinde uygulanacak olan sistemin dışına çıkmak adına yeni çözümler gerekiyor. Şu an bakanlıktan sinemalar için bir açılış tarihi ile ilgili bilgi gelmedi. Fakat korona virüs kısıtlamalarının bir hayli adım adım kaldırılacak olduğu da gözleniyor.

Bir cevap yazın