The Get Down Konusu ve Oyuncuları – Yabancı Dizi Tanıtımı

Dizi sektörünün en güçlü markalarından olan Netflix ve Sony Pictures’ın ortaklaşa çalıştığı proje The Get Down konusu ve yapım ekibi tarafından sezonun en çok dikkat eden yapımlarından biri. Drama ve müzikal gibi iki temayı oldukça iyi bir şekilde işleyen ve Stephan Adly ile Baz Luhrmann’ın kaleminden çıkan dizinin yapımcıları arasında ise Shawn Ryan, Catherine Martin ve Nasir Jones gibi isimler bulunmakta. Bölüm başı 12 milyon dolarlık bütçesi bulunan dizi, sezonluk 10 bölüm olarak ekranlara gelmekte. New York’ta çekilen ve 53 ila 93 dakika arasında değişen bölümler halinde yayınlanan dizinin konusu ise oldukça ilginç.

The Get Down Konusu:

the-get-down

1960’ların sonu ve 1970’lerin başının işlendiği dizide bu zaman dilimindeki New York ve şehirdeki yaşam stili konu edinilmiştir. Büyük düzensizliklerin bulunduğu, soygunların, şiddetin, ölümlerin yaşandığı şehirde yaşayan birkaç genç, bu karambol de kendi hayatlarını kurtarmanın peşindedir. Bu dönemde yavaş yavaş yükselmeye başlayan rap müziği ve yaşam felsefesiyle kendilerini bulan ekip ise bu yolda ilerleyecek ve bu şekilde kendilerini büyüteceklerdir.

The Get Down Karakterleri:

 

Ezekiel “Zeke” Figuero :

Akıllı, girişken ve gizli yetenekleri açığa çıkarma konusunda son derece yetenekli olan Zeke, adını tüm dünyaya ezberletmeye kararlıdır. Mylene’e aşık olsa da Mylene’in şehri terk etme isteği, aralarında birtakım problemler yaratmaktadır.

Shaolin Fantastic:

Sokaklarda büyüyen ve “sokak çocuğu” deyimini kendinde taşıyan Shaolin, ekibin en şahsına münhasır karakterlerinden biridir. Her zaman yeteneklerine bir çıkış noktası arayan, önceden hareketlerinin tahmin edilmediği, egzantirik bir karakter olsa da hepsinden ötürü garip bir kişidir. Mylene’le pek anlaşamaz, Ezekiel’in dikkatini dağıttını düşünür.

Mylene Cruz:

Genç yaşına rağmen inanılmaz bir sesi olan Mylene, ailesinin dindar bir yapısı olmasından dolayı çıkış noktasını şehirden ayrılmak olarak görür. Dünyaca ünlü bir disko starı olmayı hayal etse de Zeke’nin şehirden ayrılma konusundaki tereddütleri Mylene’in bu hayallerini gölgelemektedir.

Ra-Ra Kipling:

Ekibe aşırı sadık, büyük saygı gören ve üretken bir isimdir. Piyasada tecrübeli bir isim olan RaRa’nın çok da güzel bir sesi vardır.

The Get Down Detayları:

Başlangıç Tarihi : 12 Ağustos 2016
Bitiş Tarihi : Halen Devam Ediyor
Ülke : ABD
Dil : İngilizce
Televizyon : Netflix
Oyuncular: Justice Smith, Shameik Moore, Jaden Smith, Herizen F. Guardiola, Skylan Brooks
IMDb Puanı : 8,5
Süre : 53 – 93 Dakika
Sezon : 1
Bölüm : 10

The Get Down Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=usv442G6H8A

Bir cevap yazın