Connect with us

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst Konusu

Yabancı Diziler

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst Konusu

ABD’nin en çok seyredilen televizyonlarından olan HBO’nun özel yapımı olan The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst, bir diziden ziyade mini belgesel niteliği taşımaktadır. Konusu ve teması sebebiyle başta ABD’de dikkat çeken bir yapım olan The Jinx, final bölümünden önce konunun merkezinde olan ve dizinin başrol oyuncusu olan Robert Durst’ün tutuklanmasıyla tüm dünya genelinde büyük bir üne sahip olmuştur. Andrew Jarecki ve Marc Smerling’in senaryosunu yazdığı, Andrew Jarecki’nin ayrıca yönetmenlik koltuğuna da oturduğu belgesel tarzındaki dizi, toplam 6 bölüm sürmüştür.

The Jinx Konusu:

the-jinx-konusu

Dizinin hikâyesi genel olarak üç ana başlıktan oluşuyor. Durst’ün Kathleen ile evlendikten sonra ilişkilerinin bozulması ve Kathleen’in kayıplara karışması, daha sonra bu konuyla ilgili polise yardımda bulunmak isteyen Susan’ın öldürülmesi ve en son da Durst’ün komşusu olan kişinin vahşice öldürülmesi. Fakat hikâyeye ana temasını veren ise Durst’ün bu üç davadan da bir şekilde aklanmasıdır.

the-jinx

Robert Durst, ABD’nin New York şehrinde yaşayan varlıklı bir ailenin çocuğudur. Buna karşın nispeten orta gelirli bir ailenin kızı olan Kathleen McCormack ile evlenip New York’tan taşınan Durst, soluğu eşiyle birlikte Manhattan’da alır. Daha sonra ilişkileri bozulan ikiliden Kathleen kayıplara karışırken Durst ise ailesinin yanına döner. Kathleen’e ne olduğu bilinmezken kendisiyle ilgili açılan dava 18 yıl sonra tekrar gündeme gelir. Dava hakkında polise bilgi vermek isteyen ise Kathleen’in yakın arkadaşı Susan’dır. Fakat bu gerçek ortaya çıktıktan sonra da Susan vahşi bir şekilde öldürülür. Haliyle herkes Durst’ün bu cinayeti işlediğini düşünür ama konuyla ilgili net bir kanıt olmadığından Durst serbest bırakılır. Bu olaydan yaklaşık 1 yıl sonra ise Durst taşındığı eyalet Texas’ta komşusunu öldürür. Fakat bu sefer de avukatı jüriyi bunun bir meşru müdafaa olduğuna ikna eder. Durst bu şekilde bu üç davadan da paçasını kurtarsa da daha sonra belgeselin final bölümünden bir gün önce polis tarafından tutuklanır.

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst Detay:

Başlangıç Tarihi: 8 Şubat 2015
Bitiş Tarihi: 15 Mart 2015
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: HBO
Oyuncular: Robert Durst, Andrew Jarecki, Gary Napoli, Debra Kay Anderson, Dick Deguerin
IMDb Puanı: 8,8
Süre: 38 – 51 Dakika
Sezon: 1
Bölüm: 6

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst Fragmanı:

Continue Reading
You may also like...

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top