The Son Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Son, ABD’nin AMC kanalında yayınlanacak olan drama türündeki bir yapımdır. Özellikle yayınlanan ilk tanıtımıyla büyük ilgi çeken yapım, 2017 yılının en fazla merak edilen yapımları arasına girmeyi başarmıştır. ABD’li yazar Philipp Meyer’in aynı adlı romanından uyarlanan yapımın ilk sezonunun 10 bölüm süreceği belirtildi. Her bölümü film tadında geçmesi beklenen dizi, önemli dönem dizileri arasına girecek gibi görünüyor. Dizinin uyarlaması Lee Shipman ve Brian McGreevy tarafından yapılmıştır. Yönetmenliği ise Kevin Dowling ve Tom Harper üstlenmiştir.

The Son Konusu:

the-son-konusu

The Son dizisinde ABD’nin Teksas Eyaletinde hızlı bir şekilde yükselen bir petrol imparatorluğu işlenmiştir. Nesiller boyunca devam eden bu hızlı yükseliş elbette ki kolay gerçekleşmemiştir. Yapımda McCullough ailesi üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu petrol imparatorluğunun özellikle ilk dönem ki yükselişi oldukça kanlı bir şekilde gerçekleşmiştir.

the-son-afis

ABD’nin özellikle iç sorunların yaşandığı dönemine ışık tutan yapım, petrol için nasıl mücadeleler verildiğini de gözler önüne seriyor. Önemli oyuncu kadrosunun yanı sıra kamera arkasındaki ekibiyle dikkat çeken yapımın tam olarak hangi tarihte başlayacağı henüz açıklanmadı. Yine de ilk fragmanı yayınlanan yapımın hangi gün başlayacağının kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor. AMC kanalının yeni draması The Son dizisinde şu isimler kamera karşısına geçecek:

The Son Oyuncuları / Karakterleri:

Pierce Brosnan (Eli McCullough):

pierce-brosnan
Yapımın ilk açıklanacağı dönemde Eli McCullogh karakterini Sam Neill’in canlandıracağı belirtilmişti. Neill’in ailevi sorunlar yaşaması nedeniyle bu role James Bond serileriyle ünlenmiş Pierce Brosnan getirildi. Brosnan, James Bond serilerinden başka birçok TV filminde de boy göstermiştir. Özellikle son yıllarda da dizilerle ön plana çıkmaya başlamıştır.

Henry Garrett (Pete McCullough):

henry-garrett
Dizide Pete McCullough karakterine oyuncu Henry Garrett hayat vermektedir. Daha önce Skins, Missing, Midsomer Murders, Atlantis, Poldark gibi önemli yapımlarda rol alan Garrett, son dönemlerin aranılan isimleri arasında yer almayı başarmıştır. Garrett’in sergileyeceği performans büyük bir merakla bekleniyor.

Electra Avellan (Ana):

electra-avellan
Dizide Ana karakterine Electra Avellan hayat vermektedir. Başarılı isim son dönemlerde adını daha sık duyurmaya başlamıştır. Daha önce Dehşet Gezegeni, Ustura, Stripped, Hidden in the Woods gibi yapımlarda rol alan Avellan’ın dizide nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Caleb Burgess (Jonas McCullough):

calep
Dizide Jonas McCullough rolüne Caleb Burgess hayat vermektedir. Çocuk oyuncular arasında ön plana çıkan ve oyunculuğunu daha da geliştiren Burges, daha önce Agent of S.H.I.E.L.D, Better Call Saul, Monkey Up gibi yapımlarda rol almıştır. Bu genç ismin performansı yine yüksek olacak gibi görünüyor.

The Son dizisinde bu isimlerin dışında Shane Graham, Paola Nunez, Sydney Lucas, Natan Cruz gibi isimler de kamera karşısına geçmiştir. Dizinin ilk sezonda elde edeceği başarıya göre sonraki sezonlar şekillenecektir. Merakla beklenen yapımın göreceği ilgi TV dünyasında büyük bir merakla bekleniyor.

The Son Dizisi Fragmanı:

Bir cevap yazın