Trendeki Kız Filmi Konusu, Oyuncuları ve Yorumları

Paula Hawkins’in 2015 yılında Trendeki Kız adlı romanı yayınlandığında The New York Times’ın En Çok Satan Roman kategorisinde 1 numaraya oturmuştu. Üstüne üstlük tam 13 hafta ardı ardına zirvede kalmayı da başardı. Dünya çapında 11 milyon adet satan romanın sinemaya uyarlanması kaçınılmaz olmuştu. Film haklarını Dream Works satın aldı. Tate Taylor yönetmenliğindeki film prömiyerini 20 Eylülde Londra’da yaptı.

Trendeki Kız Filmi Konusu:

trendeki-kiz-filmi
Rachel Watson, Tom ile evliliğinin sona ermesinden dolayı kendini bırakmış 32 yaşında bir kadındır. Alkol sorunu vardır ve bu yüzden işini de kaybetmiştir. Kocası Rachel’i başka bir kadın, Anna Boyd için bırakmıştır. Aşırı içtiği zamanlar kendinden geçmektedir. Evliliğinin bitmesine neden olarak çocuklarının olmamasını ve içki problemini görmektedir. Bu arada Tom’un yeni eşi ile bir kız çocukları doğmuştur. Bu da Rachel’i daha da üzmekte, alkole sarılmaktadır.

trendeki-kiz-filmi-afis
Rachel ev arkadaşı Cathy’den işsiz kaldığını gizleme çabası içindedir. Her gün sabah Londra trenine binmekte, eskiden kendisinin, şimdi ise Tom ve yeni ailesinin yaşadığı evin önünden geçmektedir. Tomun evinin hemen ilerisinde yaşayan bir çift, Scott ve Megan, dikkatini çeker. Trenle geçerken onları da izlemekte ve ne kadar müthiş bir çift olduklarını düşünmektedir. Megan, güzel, mutlu ve sadık bir adamla evli bir genç kadın olarak görünse de sorunlu bir geçmişe sahiptir ve kocasını bir çok kişiyle aldatmaktadır.

trendeki-kiz-filmi-konusu
Rachel bir gün Megan’ı bir erkek ile öpüşürken görür. Sarhoştur ve Megan’ın mükemmel bir evliliği mahvettiğini düşünür. O’ndan hesap sormak üzere trenden inerse de kendinden geçer ve uyandığında evindedir. Daha sonra Megan’ın kayıp olduğunu duyar. Bu arada Megan’ın öptüğü adamın psikiyatristi olduğunu öğrenir, gerçek kimliğini gizleyerek bir randevu alır ve doktoru görmeye gider. Görüşmede kocası Tom’dan ve yaşadıkları problemlerden bahseder. Bir süre sonra Megan’ın cesedi bulunur. Otopside hamile olduğu ortaya çıkar. Bebeğin babası ne kocası Scott ne de psikiyatrisidir. Rachel bazı şeyleri hatırlamaya başlayacak ve hiç ummadığı sonuçlarla karşılaşacaktır.

Trendeki Kız Filmi Oyuncuları:

Rebecca Ferguson, Laura Prepon, Justin Theroux, Edgar Ramirez, Lisa Kudrow, Luke Evans ve
Emily Blunt

Trendeki Kız Filmi Karakterleri:

Rachel Watson (Emily Blunt) :

rachel-watson
Kendine güveni olmayan, alkolik, boşanmış ve hayal gücü yüksek biridir. Çocuğu olmadığı için kendisini değersiz hisseder.

Megan Hipwell (Halley Bennett) :

megan-hipwell
Çok güzel ve çekici bir eş, mükemmel görünen evliliği ise yalanlar ve aldatmalar üzerine kurulu bir kadındır. Sakladığı geçmişinde yaşadığı olaylar O’nun problemli bir karakter haline getirmiştir.

Tom Watson (Justin Theroux) :

tom-watson
Rachel’in boşandığı eşidir. Bencil, insanları kullanan ve en kötüsü de mızmız bir tiptir. Hastalık derecesinde yalancı ve belki de sosyopat olan Tom, Rachel’ın evliliğin bitmesinin sebebi olarak kendisini suçlamasını sağlamış şeytani bir karakterdir.

Anna Watson (Rebecca Ferguson) :

anna-watson
Rachel ve Megan’ın çift karakterli görüntülerine karşın Tom’un ikinci eşi olan Anna daha dengeli görünmektedir. Rachel’in gözünde kocasını çalan cadıdan başka bir şey değildir. Anna da bencil ve kontrolcüdür.

Scott Hipwell (Luke Evans) :

scott-hipwell
Rachel, Megan’ın göründüğü kadar mükemmel olmadığını anladığı gibi, Megan’ın kocası Scott’ın da pek muhteşem olmadığını fark etmiştir. Bazen şiddete başvurabilecek bir tiptir.

Teknik Detay:

Yönetmen: Tate Taylor
Süre: 112 Dakika
Tür: Gerilim
Ülke: ABD
Orjinal İsim: The Girl On The Train
Atmosferi ve sürükleyici hikayesi ile dikkat çeken film seyircisine sıkılmadan geçecek iki saat vaad ediyor.

Trendeki Kız Filmi Fragmanı:

Bir cevap yazın