Yarım Elma Dizisi Konusu, Oyuncuları, Karakterleri

Türk dizi tarihinin en iyi dizilerinden birisi olan Yarım Elma Dizisi konusu ve oyucuları bakımından hala en sevilenler arasındadır. Gonca, Yonca ve Zeynel Abidin’in yanı sıra Kuzey ile oldukça başarılı olan bu dizi; bir zamanların en sevilen Türk Komedi Dizilerinden birisiydi. Peki, Bu dizinin konusu ve oyuncuları nedir? Gelin hep beraber bakalım…

Yarım Elma Dizisinin Konusu

Yarım Elma Dizisi oyuncularından biri olan modern ve yalnız dergi editörü olan Yonca, yaşama koşturmacasında devam ederken; bir gün her şeyi değiştiriyor. Yonca’nın hiç görmediği bir ikiz kardeşi vardır. Bir gün, yıllarca görmediği ikiz kardeşi Gonca aniden İstanbul’a gelerek Yoncayla yüzleşir. Editör Yonca her ne kadar bu duruma inanmasa da, gerçeği anlayarak bir süre sonra Gonca’yı evine götürür.

Bunun ardından Gonca ve Yonca’nın yaşadığı olaylar; Yoncalar’ıın evine Kuzey’in taşınması ve onu iş yerinde asla yalnız bırakmayan Sarp ile çok daha kolay bir hale gelir. Yoncanın kapıcısı olan Zeynel Abidin, Gonca’ya aşık olur. Sonrasında ise Zeynel Abidin ile Gonca, Kuzey ile Yonca evlenir. Bu dörtlü artık bekar değildir. Yarım Elma’da durum komedisi, bu olaydan sonra çok daha farklı bir boyuta geçer ve izleyicilerin kahkahadan kırılmasına neden olur.

Yarım Elma Dizisinin Oyuncuları

Janset – Yonca

Televizyon çocuğu programı ile ünlenen Janset, Çerkez asıllıdır. Yarım Elma dizisinin başrol oyuncusudur. Goncanın ikiz kardeşi, Kuzeyin biricik sevgilisidir.

01 Ocak 1971 Tarihinde doğan Janset Paçal, Yurt dışı doğumludur ve çocukluğundan beri oyunculuk yapmaktadır.

Günay Karacaoğlu – Gonca

 

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatroya başladı. Yeditepe Istanbul, Aşkım Aşkım gibi dizilerde yer alan oyuncu, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu: Kahpe Bizans, İnşaat, Abuzer Kadayıf filmlerinde de rol aldı. Günümüzde AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ‘Basit Bir Ev Kazası’ oyunuyla, gerçekliği ve hayalleri arasında gelgitler yaşayan ve aradığı aşkı bulamayan bir kadının hikayesini anlatıyor. Dizide baş rol oyuncusu olan Gonca, Yonca’nın ikiz kardeşidir.

Ruhi Sarı – Huşenk

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı. 1995 yılında Tunç Başaran’ın You You Go adlı filmi ile sinemaya adım attı. Yeditepe, İstanbul dizisindeki rolü ile başarılı bir yol çizdi. Popüler kültürün bir sonucu olarak, Yarım elma dizisinde de iyice tanındı.

Anta Toros – Sema Hanım

1965 yılında amatör tiyatroya başladı. Sırasıyla Ali Poyrazoğlu, Nisa Serezli-Tolga Aşkıner tiyatrolarında rol aldıktan sonra Amerika’da oyuncu olarak çalıştı. Üç ay boyunca Vera Vlasova, Aktörler Btudya’nın üyelerinden Mitehel Mestor ile çalışma fırsatı buldu. Eve döndükten sonra kısa bir süre için tekrar tiyatro oyunculuğu yaptı. Son oyunu Salih Kalyon Tiyatrolarında Kayıp Umut oldu. Daha sonra çalışmaları televizyon filmleri ve dizilere odaklandı.

Selim Erdoğan – Zeynel

Kendini çocuklarına adamış bir işçi baba ve ev hanımı bir annenin ilk çocuğu olarak doğdu. İzmit’te çocukluğu ve gençliği geçti. İlk okula getirdiği sayısız zayıflık üzerine babası tarafından İzmit’teki bir trafik izleme bürosunun çayhanesine yerleştirildi. 5 yılda 3 yıllık lise bittikten sonra, İzmit’teki İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne ilk giren kişi oldu. ve “Komik Para” rolünü oynadı. Ardından Rasim Öztekin başrol oynamasını diledi ve bu isteği kıramayan Selim Erdoğan, teklifi kabul etti. İki yıl Dormen Tiyatrosu’nda oynadı.

Bir cevap yazın