Connect with us

Yönetmen Pedro Almodóvar’dan: Julieta Filmi Konusu ve Karakterleri

Sinema Filmleri

Yönetmen Pedro Almodóvar’dan: Julieta Filmi Konusu ve Karakterleri

Vizyon tarihi 28 Ekim 2016 tarihi olarak bilinen Julieta filmi, Pedro Almodovar yönetmenliğinde çekilmiştir. Dram türünde çekilen ve İspanya yapımı olarak bilinen bu filmde Emma Suarez, Adriana Ugarte ve Daniel Grao baş rollerde yer almaktadır. Bir kadının 30 senelik mücadelesini anlatan film, zorlu bir hayatın farklı bir bakış açısını yansıtmaktadır. 1.5 saat süren Julieta filminin yapımcılığını Pedro Almodovar ve Agustin Almodovar birlikteliği üstlenmiştir. İçerisinde hayata dair birçok konuyu barındıran bu film, toplumsal konu içerikleri ile dikkat çekmiştir. Filmin senaryosu da Pedro Almodovar kalemine ait olarak bilinmektedir. Filmin başarılı müzikleri ise besteci olarak bilinen Alberto Iglesias çalışması ile gerçekleştirilmiştir. 89. Akademi Film Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film ödülü için aday olarak gösterilmiş bir yapımdır.

Julieta Konusu:

julieta-filmi-konusu
50’li yaşlarını yaşamakta olan Julieta, erkek arkadaşı Lorenzo ile Madrid’den Portekiz’e taşınma hayalleri kurmaktadır. 12 senedir hiç görmediği kızının en yakın arkadaşı ile karşılaşır. Kızını yeniden hatırlayarak adeta acılarına da geri dönen Julieta, Portekiz fikrinden vazgeçer ve eskiden kızı ile yaşadığı eski evine döner. Kızı ile yaşadığı günleri düşünerek çok zor günler geçiren Julieta, duygularını kağıda dökme kararı alır ve başlar. Kızının yeniden dönmesi için umutsuzca beklemeye başlayan karakterimiz, bu sırada eski balıkçı aşkını, evliliğini ve eşinin ölümünü, kızının aniden gidişini ve 12 sene boyunca dönmeyişini hatırlar. Bu hatıralara gittikçe de kendi hataları ile yüzleşmeye başlayacaktır.

Julieta Filmi Karakterleri:

 

Julieta:

julieta-emma-suarez
Emma Suarez’in hayat verdiği bir karakterdir. 50’li yaşlarında duygusal bazı durumlar geçiren, kızına özlem çeken ve geçmişle bağlantılı yaşayan bir kadındır.

Lorenzo:

lorenzo

Dario Grandinetti’nin oynamış olduğu karakterdir. Julieta’nın sevgilisidir.

30’lu Yaşlarda Julieta:

adriana-ugarte
Adriana Ugarte oyunculuğu ile oynanmış bir karakterdir. Julieta’nın en önemli yaşlarını canlandırır.

Xoan:

xoan
Daniel Grao oyunculuğu ile devam etmiş bu karakter, Julieta’nın gerçek aşkıdır ve balıkçı olarak hayatını sürdürmektedir.

Julieta Filmi Detay:

Senaryo: Pedro Almodovar
Yönetmen: Pedro Almodovar
Oyuncular: Emma Suarez, Adriana Ugarte, Daniel Grao
Tür: Dram
Orijinal İsmi: Julieta
Vizyon Tarihi: 28 Ekim 2016

Yönetmen Pedro Almodóvar:

pedro-almodovar
Genel olarak Almodovar filmlerinde kadın hayatı merkezde yer almakta ve kadınların yaşadıkları hayat mücadeleleri üzerinden birçok detay verilmektedir. Julieta filmi de bu konulara örnek olarak gösterilecek bir İspanyol filmidir. Almodovar filmlerini çok iyi bilenler arasında eleştiri bakımından iyi ve kötü yorumlar almıştır. Kimi izleyiciler bu filmin kadın konusunda zayıf kaldığını söylerken, kimi izleyiciler aynı başarıyı yakaladığını söylemiştir. Julieta filminde herkes tarafından en çok sevilen bölümler, mekan geçişleri, kostümler ve geçmişe dönme konusundaki başarılar olmuştur. Oyuncular da, kendi dallarında en iyiler ve en tanınmış olanlar arasında seçilmiştir. Oyunculuk açısından da beğenilen bu yapımda, dram konusu olması gerektiği gibi işlenmiştir. Klasik bir Almodovar filmi tanımı yapılabilir.

Julieta Filmi Fragmanı:

Liste Film Sitesi Baba Editörüdür...

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top