En İyi Yabancı Zombi Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

En İyi Zombi Dizilerini sizler için listeledik. Genellikle bir virüs sonrası insanların ölmeyerek yaratık halini aldığı Zombi konulu diziler hemen her dönemde popüler olmuştur. Bu konuyla ilgili birçok dizi ve film izleyicilere sunulmuştur. Korkunun, gerilimin ana unsur olduğu bu tarz yapımlardan öne çıkan 15 taneyi güncel IMDB puanlarına göre listeledik. Eğer zombi dizisi izlemeye karar verdiyseniz listeyi incelemenizi öneririz. İyi seyirler dileriz.. Bu arada Zombi Filmleri listemizde dikkatinizi çekebilir.

Zombi Dizileri

15. I Survived a Zombie Apocalypse – 2015 – IMDb: 4.8

i-survived-a-zombie-apocalypse
İlginç yapımlar arasında yer alan I Survived a Zombie Apocalypse, 8 bölümden oluşan bir yapımdır. Zombiler tarafından istila edilmiş bir alışveriş merkezinde hayatta kalabilmeyi anlatan bu yapımda kişiler barınak, askerlik, gıda bulma gibi görevleri tamamlamak zorundadır. Her bölümde salgına karşı hayatta kalmak için şansları bulunan yarışmacılar karantina alanına ulaşmaya çalışacaklardır. BBC’de ekranlara gelen yapım farklı konseptiyle dikkat çekmeyi başarmıştır.

14. Z Nation – 2014 – IMDb: 6.6

z-nation
Syfy kanalında devam eden yapımlar arasında yer alan Z Nation’da dünyada beklenmedik bir şekilde yayılan virüs konu edinilmiştir. Bu virüs ölüleri vahşi birer yaratık olarak yeniden canlandırmaktadır. Canavarların ısırdıkları insanların da zombiye dönüşmesi işleri iyice zorlaştırmaktadır. Bir grup insan tedavi için ilaç üretmeye çalışan bilim adamına yardım etmeye karar vererek macera dolu bir tola çıkarlar.

13. Helix – 2014 – IMDb: 6.9

helix
Antartika’da hastalıkları araştırma merkezinde çalışan bilim adamları dünyada yayılması muhtemel virüsleri önlemek için çalışmalar yapmaktadır. Bir tür hastalığın kontrol dışına çıkması halinde felakete yol açacağını fark eden bilim adamları için iki seçenek kalmıştır. Artık ya hastalığı yok edecekler ya da dünyanın yok oluşunu izleyecekler. Bu durum da onları zor bir sürece sürüklemektedir. Sci-Fi ekranlarında yayınlanan dizi 1 sezon sürmüştür.

12. Fear The Walking Dead – 2015 – IMDb: 7.1

fear-the-walking-dead
Meşhur dizi The Walking Dead’ın sezon finali yaptığı dönemlerde gösterilmeye başlanan Fear The Walking Dead önemli izleyici kitlesi edinmiştir. The Walking Dead’de yaşanan olaylar başlamadan önce dünyaya farklı bir açıdan bakmayı sağlayan dizide sorun ortaya çıkmadan önce insanların yaptıklarına odaklanılmıştır. Dizi, AMC ekranlarında yayınlanmaya devam etmektedir. Dizinin The Walking Dead ile birleştirilmesi öngörülmektedir.

11. The Returned – 2015 – IMDb: 7.2

the-returned
Öldüğü sanılan bazı insanların sakin bir kasabada yeniden ortaya çıkmalarıyla başlayan dizi, bu kişiler üzerine yoğunlaşmaktadır. Öldüklerinden habersiz olan bu kişilerin kasabaya dönüşleri ile birlikte kasabada korkunç cinayetler başlayacaktır. Ölü yakınları geri dönen kasaba halkı büyük bir şok yaşamaktadır. Bu durum da kısa zamanda kasabanın gündeme gelmesini sağlayacak ve kovalamaca başlayacaktır. Dizi A&E kanalında yayınlanmaktadır.

10. Is This a Zombie – 2011 – IMDb: 7.5

is-this-a-zombie
Orijinal ismi Kore Wa Zombie Esu Ka olan bu animasyon birçok ülkede ilgiyle takip edilmektedir. Japonya yapımı olan bu anime komedi unsurlarını da bünyesinde barındırmaktadır. Lise öğrencisi Aikawa Ayumu bir seri katil tarafından öldürülür ve ardından bir necromancer tarafından zombi olarak tekrar canlandırılır. Sonrasında ise hem macera hem de komedi dolu olaylar birbirini takip eder. Yapım özellikle Uzakdoğu ülkelerinde oldukça popülerdir.

9. Highschool of the Dead – 2010 – IMDb: 7.5

highschool-of-the-dead
Orijinal ismi Gakuen Mokushiroku olan korku ve aksiyon dalındaki bu anime beğeniyle takip edilmektedir. Japonya’da yayınlanan bu yapımda ölümcül bir virüsün insanları zombiye çevirmesi ve bu zombilerin ısırdığı insanların da zombiye dönüşmesi anlatılmaktadır. Fujimi Lisesi’nden bir grup öğrenci ve okul hemşiresi bir araya gelerek Takashi Komuro ismindeki öğrencinin önderliğinde birleşerek zombilerle mücadeleye girerler.

8. The Last Ship – 2014 – IMDb: 7.5

the-last-ship
Çekimleri gerçek savaş gemisinde yapılan dizide ortaya çıkan bir virüsün dünyayı yok edecek kadar tehlikeli olduğu anlaşılmıştır. Bu noktadan sonra hayatta kalan insanlar kendilerini tam bir kaos ortamında bulmuşlardır. Virüsten kurtulmak için en büyük umut tedavi hakkında bilgi edinen bir Amerikan savaş gemisi mürettebatı ve kaptanıdır. Dizi TNT ekranlarında yayınlanmaya devam etmektedir.

7. Dead Set – 2008 – IMDb: 7.8

dead-set
E4 kanalında yayınlanan mini dizi Deat Set, insanları önce öldüren ancak sonrasında zombi olarak dirilten bir virüsün yayılmasıyla başlar. Salgın aniden ortaya çıkınca sadece bir TV yarışmasında izole edilmiş binada bulunan yarışmacılar hariç yayın ekibinden birkaç kişi kurtulur. Dışarıda zombiler olsa da evdekilerin asıl amacı bir gemi bularak salgının yayılmadığı bir yere gitmektir. Bu durum da hiç kolay olmayacak ve büyük mücadele yaşanacaktır.

6. Bite Me – 2010 – IMDb: 7.9


Web dizisi şeklinde sunulan ve online video izleme sayfalarından takip edilen Bite Me, korkudan ziyade komedi unsurunu ön plana alan bir yapımdır. Zombi salgını sonrası 3 arkadaşın başından geçen olaylar komik bir dille izleyicilere yansıtılmıştır. Alışıldık zombi gerginliğinden uzakta bir zombi dizisi izlemek isteyenler bu yapımı tercih edebilirler.

5. Death Valley – 2011 – IMDb: 7.9

death-valley
Zombi konusuna eğlence unsurunu ve aksiyonu eklemeyi başaran yapımlar arasında yer alan Death Valley dizisinde sadece zombiler değil kurt adamlar ve vampirler de bulunmaktadır. Tüm bunlarla savaşan özel bir polis ekibinin başından geçenleri konu alan yapım özellikle komediyi ön plana çıkaran diyaloglarıyla dikkat çekmektedir. Yapım, kısa sürede önemli bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır.

4. iZombie -2015 – IMDb: 8.0

izombie
Aynı adlı çizgi romandan esinlenen iZombie dizisinde, bir uyuşturucu partisindeki tüm gençlerin zombiye dönüşmesi sonucu yaşanan katliamdan yaralı kurtulan genç kızın hikayesi işlenmektedir. Aldığı yaradan dolayı zombiye dönüşse de kendini kontrol edebilen kahramanımız beyin yemek zorunda olduğu için morgda işe girmiştir. Sonrasında ise gördüğü rüyalar morgda bulunan ve öldürülen insanların cinayet soruşturmaları için önemli bir hale gelir.

3. In the Flesh – 2013 – IMDb: 8.1

in-the-flesh
Bilindik zombi hikayelerinden biraz farklı bir yol izleyen In the Flesh dizisi BBC ekranlarında yayınlanan bir mini dizidir. Gönüllü kuvvetler tarafından zombilerin tümü ya hapsedilmiş ya da öldürülmüştür. Bazı zombiler topluma geri kazandırılma projesiyle tedavilerinin ardından bırakılmaya başlamışlardır. Bu durumda olan Kieren Walker kasabasına geri dönmüş ancak onu öldü sanan herkes beklediği gibi karşılamamıştır. Bu durum da dramın ön plana çıktığı farklı bir yapımı ortaya çıkarmıştır.

2. The Walking Dead – 2010 – IMDb: 8.6

the-walking-dead
Zombi dizileri denildiğinde son dönemlerin en popüler yapımı şüphesiz ki The Walking Dead’dır. Dizide kan yoluyla bulaşan bir hastalık sonucunda insanlar zombiye dönüşmektedir. Hayatta kalmayı başaran polis memuru Rick Grimes ve bir grup insan hayatta kalabilmek için zombilerle savaşmaktadır. Ancak sadece zombiler değil hayatta kalan kötü insanlarla da yiyecek mücadelesine girmeleri gerekmektedir. Popüler yapım çok önemli bir izleyici kitlesi edinmeyi başarmıştır.

1. Ash vs Evil Dead – 2015 – IMDb: 8.7

ash-vs-evil-dead
Starz TV’de yayınlanan Ash vs Evil Dead dizisinde yaklaşık 35 yılını Evil Dead yani Kötü Ruh’a maruz kalarak geçiren Ash’in yeniden elektrikli testereye dönüşmesini anlatmaktadır. İnsanoğlunun geleceğini görmeye başlayan Ash, elektrikli testeresini alarak işe başlasa da başına komik ve aksiyon dolu olaylar gelmektedir. Zombilerle ve kötü insanlarla dolu bir dünyada geçen bu kanlı çarpışma büyük bir beğeniyle takip edilmektedir.

A comment on "En İyi Yabancı Zombi Dizileri"

  1. kaan sarp says:

    1 walkıng dead olması lazım da geç yayınlanıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *