film izle

Frequency Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Frequency Konusu ve Oyuncuları: 2000 yılında aynı isimle çıkan filminin ardından 2016’da dizisiyle ekranlarda olan Frequency, ilk sezonuyla olumlu tepkileri üzerinde topladı. Dizinin yönetmen koltuğunda Brad Anderson yer alırken, senaristi Supernatural’dan da bildiğimiz bir isim olan Jeremy Carver’dır. Başrolünde ise Raimy Sullivan rolü ile Peyton List ve Riley Smith, Mekhi Phifer yer almaktadır.

Frequency Konusu:


Raimy, 1996 yılında 8 yaşındayken babasını kaybederek annesi ile yaşamaya başlamıştır. Ardından büyüyüp genç bir kız olduğunda ise dedektif olmayı tercih etmiştir. Genç ve güzel kızın birlikte olduğu erkek arkadaşından evlilik teklifi aldığı geceden sonra hayatı baştan sona değişecektir. O gece garajın üstüne düşen bir yıldırım olağanüstü olayları da beraberinde getirmektedir. Raimy, yıldırım düşmesi sonucu garajdaki eski bir radyonun yeniden çalıştığını fark eder. Bu radyo babası ile birlikteyken dinledikleri radyodur.

Radyodan gelen sese doğru yöneldiğinde ise radyonun arkasında farklı birinin olduğunu görür. Her ne kadar inanamasa da bu adam onun 20 yıl önce ölen babası Frank Sullivan’dır. Bunu fark eden Raimy, babası ile iletişim kurmaya başladı ve onu 20 yıl önce olacaklar için uyararak hayatını kurtarır. Ancak bunun sonucunda birden kelebek etkisi görülmeye başlanır. Babasının hayatının kurtulması üzerine şu an yerleşik olan birçok şey değişmeye başlamıştır. 1996 yılına kadar olan kayıp davalarını almak için uğraşan Raimy, değişen kelebek etkisiyle kayıpların günümüze kadar devam ettiğini görür. Bununla birlikte annesi de 1997 yılındaki kayıplar arasındadır. Peki annesinin ölümüne sebep olan şey veya kişi kimdir? Babası annesinin ölümüne sebep olmuş olabilir mi? Bu soruların eşliğinde ilerleyen dizinin ilk bölümü 20 Eylül 2016 tarihinde verilmiş ve kelebek etkisinin oldukça iyi anlatıldığı bir dizi olarak tabir edilmiştir.

Frequency Karakterleri:

Raimy Sullivan:

New York polis departmanında görevli olan Raimy, bir gece yaşadığı esrarengiz bir olayla hayatını kaybeden babasıyla iletişime geçmeye başladığını fark eder ve bunun sonucunda da geçmişteki birtakım olayları değiştirerek babasını hayatta tutmayı başarır. Fakat yaptığı bu hareketin günümüzde birtakım değişik sonuçları olacaktır.

Frank Sullivan:

Raimy’nin babası olan ve oğlu gibi eski bir New York polisi olan Frank, gizli bir görevdeyken öldürülmüş olsa da daha sonra oğlunun kendisini uyarmasıyla bu durumdan kurtulur ve hayatına devam eder. Oğlu kendisinin adını ve ünvanını kurtarıp normal bir polis kimliğine soksa da kendisini terk eden eşinin Frank’i affetmesi kolay olmayacaktır.

Stan Moreno:

New York polis departmanında çalışan bir dedektif olan Moreno, 20 yıl önce Frank’in ölümüyle sonuçlanan gizli görevi araştırmakla görevlidir. Aynı zamanda Raimy’ye kariyerinin ilk yıllarında koçluk da yapmış olan Moreno, olayların gelişmesiyle yaşanan gariplikleri yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

Frequency Fragmanı:

Yorum Yap

Yorum Yapıldı...Yapmak Çok Kolay

Bir Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.