1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç

0/5 Votes: 0
Report

Description

Günümüzde pek çok kişi fazlalık kilolarından şikayetçidir. Bu gibi durumlarda 1 ayda 15 kilo verdiren ilaç seçenekleri neler, kişilerin aklına ilk gelen konular arasındadır. Özellikle Obezite tedavisinde kullanılan pek çok ilaç yer almaktadır.

Not: Kesinlikle kullanım tavsiyesi içermemektedir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle tüketmemelisiniz.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç

1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaçların ne olduğuna, ne işe yaradığına geçmeden önce bunların doktorlar tarafından kişilerin ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde reçete edildiği unutulmamalıdır. Bu nedenle bilinçsiz, rastgele şekilde hiçbir zaman kullanılmamalıdır. Yazımız sizi bilgilendirmek için hazırlanmış olup bir tavsiye değildir.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç: Xenical

Xenical zayıflama ilacı  olarak en çok bilinen ve adı duyulmuş olan ilaçlardan bir tanesidir. Prospektüs bilgisine göre ilacın etkin maddesi Orlistat içermektedir. Bunun yanı sıra yardımcı maddeleri ise,

 • Mikrokristalin Selüloz
 • Sodyum Lauril Sülfat
 • İndigo Karmin
 • Titanyum Dioksi
 • Sodyum Nişasta Glikolat
 • Povidon K30

Şeklindedir. Xenical zayıflama ilacı obezite tedavisinde kullanılmakta olup sindirim sistemine etki eder. Besinler ile alınan yağların üçte bir oranının sindirilmesinin önüne geçer. Sindirim sisteminde bulunan lipazlara bağlanmakta, bu enzimlerin öğün süresince alınan yağları sindirmesini engeller. Sindirilemeyen yağlar da emilememekte, böylece vüut tarafından atılmaktadır.

İlaç düşük kalorili bir diyet eşliğinde, Obezite’nin tedavisinde kullanılmaktadır. İlaç her zaman doktorun size belirttiği şekilde, tedavi planının dışına çıkmadan alınmalıdır. Prospektüse göre kapsüller çiğnenmeden, yeterli miktarda sıvı ile yutulmaktadır. Yan etkileri arasında rektumda kanama, safrakesesi taşı, karaciğer iltihabı ve pankreas iltihabı gibi durumlar vardır. Dolayısıyla tüm ilaçlarda olduğu gibi Xenixal’i de bilinçli bir şekilde kullanmak gerekir.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç: Saxenda

Kilo vermek için ilaç seçenekleri arasında doktorunuz tarafından reçete edilebilecek farklı ilaçlar bulunmaktadır. Saxenda da onlardan bir tanesidir. Bu kullanıma hazır bir kalem biçiminde olup etkin maddesi Liraglutid olmaktadır. Ayrıca yardımcı maddeleri arasında,

 • Disodyum Fosfat Dihidrat
 • Propilen Glikol
 • Fenol
 • Sodyum Hidroksit
 • Hidroklorik Asit
 • Enjeksiyonluk Su yer almaktadır.

 Saxenda ilaç kilo vermek için kullanılır. Vücutta doğal olrak mevcut olan, yemek ardından bağırsaktan salgılanan Glukagon benzeri Peptit-1 adlı hormonabenzer bir yapısı vardır. İlaç beyinde mevcut olaniştahı kontrol eden, karnın daha dolu olduğunu düşünmenize, daha az açlık hissetmenize yol açan alıcılar üzerine etki etmektedir. Böylece kiloyu azaltma konusunda size yardımcı olabilmektedir.

1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç
1 Ayda 15 Kilo Verdiren İlaç

Prospektüs bilgisine göre ilaç diyet ve egzersiz programıyla başlamaktadır. Saxenda kullanılırken programa bağlı kalınmalıdır. İlaç berrak, renksiz ya da renksize yakın bir çözeltidir. Kullanım her zaman doktorun size belirttiği şekilde olmalıdır. Prospektüs bilgisine göre tedavi düşük bir doz ile başlamakta, tedavinin ilk 5 haftası boyunca kademeli şekilde yükseltilmektedir.

İlaç günün herhangi bir saatinde kullanımgörebilmektedir. Yiyecek ya da içecek ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir, ancak bu her zaman doktorun size belirttiği gibi olmalıdır. Saxenda ilaç hızlı nabız, genel olarak iyi hissetmeme hali, pankreas iltihaplanması gibi bazı yan etkilere sahiptir.

Bunların haricinde kilo verme kapsamında doktorunuz tarafından verilebilecek farklı ilaçlar, uygulanabilecek değişik tedaviler de yer almaktadır. Bunların her biri bilinçsiz ve reçetesiz şekilde kullanılmamalı, doktorların söylediğine göre hareket edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *