2 Broke Girls Konusu, Oyuncuları ve Karakterleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

2 Broke Girls, 2011 yılında Amerika’da yayınlanmaya başlayan sit-com türünde bir komedi dizisidir. Michael Patrick King ve Whitney Cummings tarafından dünyanın en büyük film yapım ve TV yayın şirketlerinden biri olan Warner Bros. Entertainment, Inc. Television için projelendirilmişti. CBS televizyonunda yayın hayatına adımı atmıştır. Türkiye’de ise bu diziyi TLC Türkiye yayınlamaktadır. 2 Broke Girls bir dönem Comedy Max kanalında da yayınlanmıştır. Dizi süresi görüp görebileceğin en kısa dizi sürelerinden birine sahiptir. Çünkü dizi süresi ortalama 22 dakikadır. 5 sezon finali de yayınlanmıştır.

2 Broke Girls
Başrollerinde iki kadın vardır 2 Broke Girls dizinin: Bunlar, Kat Dennings (Max rolünde) ve Beth Behrs (Caroline rolünde).

2 Broke Girls, yabancı sit-com komedisi türünde eşe dosta önerilebilecek nitelikleri mevcudiyetinde barındıran konuya sahip bir dizi olması vesilesiyle özelikle genç kızlara ve genel olarak lise ve üniversite gençliğine hitap edecek bir dizidir.
2 Broke Girls dizisinin karakterler tahlillerine ve dizi konusuna değinmeden evvel dizinin teknik detaylarına inerek inceledik.

2 Broke Girls Teknik Detay:

Senaryo: Whitney Cummings, Michael Patrick King
Oyuncular:
Kat Dennings – Max Black (120 bölüm, 2011-2016)
Beth Behrs – Caroline Channing (120 bölüm, 2011-2016)
Garrett Morris – Earl (120 bölüm, 2011-2016)
Jonathan Kite – .Oleg (120 bölüm, 2011-2016)
Matthew Moy – Han Lee (120 bölüm, 2011-2016)
Jennifer Coolidge – Sophie Kachinsky (106 bölüm, 2012-2016)
Yayınlanmış Sezonlar: 5 sezon
Yayınlanma Yılları: 2011- 2016
Dizi Süresi: 22 dakika
Televizyon Kanalı: CBS
TV Yapımcısı: Warner Bros.
Ülkesi: ABD
IMDb puanı:6,8

2 Broke Girls Karakterleri:

Dizinin başrollerinde yer alan iki kadın, Max (Kat Dennings) ve Caroline (Beth Behrs) New York, Brooklyn’de Williamsburg bölgesinde bir restoranda kesişmiştir ve bu restoranda garson olarak çalışmaktadırlar. Bu ikilinin genel itibariyle restoranda sürüp giden hikayeleri özel hayatları yarımıyla sürüp gitmektedir.

2 Broke Girls Konusu :

Max, Brooklyn’de alt sınıf bir restoranda garsonluk yapan, ailesinden bağımsız olarak yaşamını idame ettirmeye için gündüzleri garsonluk, geceleri de Manhattan’da sosyetik bir diva için hem yardımcılık hem de iki divanın iki çocuğunun bakıcılığını yapmaktadır. Sevgilisiyle görece yolunda giden bir ilişkisi vardır. Caroline, ince araştırmalar sonucu içinde yaşadığı lokasyondan ve önceden ait olduğu jet sosyeteden ırak bir yerde Max’in çalıştığı bu restoranda bir dalavere sonucu işe başlar. Caroline tabiri caizse zengin bebesidir.

2 Broke Girls Konusu

Daha önce bırakın bu türde bir işte çalışmayı bu türden bir mekana bile ayak atmayacak raddede zengin bir aileden gelmektedir. Babasının illegal yoldan para hırsı sonucu hapse girmesi sonucu her şeyine el konulan Caroline, evsiz barksız beş parasız kaldığı gibi eşi dostu da onun bu durumunu görmezden gelmiştir. Gelgelelim hiç bir şey bilmediği halde giriştiği bu garsonluk işindeki yeni arkadaşı Max onlar gibi değildir. Max, Caroline acır ve onu evine alır. Caroline işi bilmezse akademik geçmişi nedeniyle cin fikirlidir. Ve en önemlisi de arkadaşının sevgilinin yavşamasına izin vermeyecek kadar da onurludur. Max’in sevgili ne kadar yakışıklı ve baklava kaslı olursa olsun. Bu Max’in güvenin kazanmasına neden olacak ve ikilini uzun sürecek macerasının ilk adımı bun yolla atılacaktır. Bundan sonra Max ve Coroline maceralarıyla komedi yüklü dakikalarla seyircilerini selamlayacaklardır.

2 Broke Girls Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *