Ocak 2016’nın İlk Filmleri – 1 Ocak 2016 Vizyon

0/5 Votes: 0
Report

Description

1 Ocak 2016 tarihinde vizyona girecek yerli yabancı 5 film ile karşınızdayız. Yılın ilk günleri sinemaya gitmeyi düşünürseniz aklınızda bulunması gereken 5 film. Yılın ilk günleri sinemalarda olacak olan 2016 yılı filmleri listesine sizlerde YORUM yapabilirsiniz. Bu arada bu 5 sinema filminin ortak özelliği de 1 Ocak 2016 tarihinde Türkiye de vizyona girmesi. Yani kısaca yılın ilk vizyona giren sinema filmleri olma özelliğini taşımakta. Bu liste vesilesi ile birlikte yeni yılınızı kutlar ve bol sinemalı günler geçirmenizi dileriz.

 

2016 Yılının İlk Filmleri

 

1. Dheepan – Fransa – Dram

Dheepan
Sri Lanka’lı Tamil özgürlük savaşçısı olarak bilinen Dheepan, ülkesinde iç savaşın sonlarına doğru ülkeden kaçıp kendine yeni bir hayat kurmak için karar alır. Kolay sığınma hakkına sahip olmak için yanına bir adet kadın ve çocuk alır. İç savaşta ölen bir aileye ait kimlikleri alarak kendilerini tanınmaz kılarlar. Paris’e gelince kalıcı bir hayat için yeni ailesine bakma amacıyla kendine bir iş bulur. Lakin büyük şehirlerin içinde ses çıkarılmayan şiddet kendi geçmişini gözleri önüne getirir ve kanaması durmuş olan yarasını tekrar açar. Not:Jacques Audiard’ın yönetmen koltuğunda oturduğu sinema filmi Dheepan 2015 yılı Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülü almıştır.

2. In the Heart of the Sea – Denizin Ortasında – ABD – Dram

In the Heart of the Sea
Owen Chase ve arkadaşları okyanusa balina avına çıkarlar, fakat dev bir balinanın saldırısı ile gemileri batar. Kıyı ile aralarında binlerce mil olsa da kıyıya çıkmak için çabaları, Moby Dick e konu olan bu olay Ron Howard tarafından karşımıza getiriliyor.

3. Alvin and the Chipmunks: The Road Chip – Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası – ABD – Animasyon, Komedi

Alvin and the Chipmunks The Road Chip
Alvin ve dostları Simon ve Theodor, Dave ve Samanthanın evleneceğini duyunca harekete geçerler. Samanthanın oğlu Miles onlara sürekli kötü davranmıştır ve ikisi aynı evde kalırsa hayatları cehenneme dönecektir. Alvin ve dostları Dave’i durdurmak için ellerinden geleni yapacaktır.

4. Baskın: Karabasan – Türkiye – Korku

Baskın Karabasan
Gece devriyeye çıkan 5 polis, gelen bir destek çağrısı ile harabe halde bulunan bir Osmanlı karakoluna gider ve burada yaşadıkları kâbus dolu olayları asla unutamayacaklardır.

5. Kocan Kadar Konuş: Diriliş – Türkiye – Komedi

Kocan Kadar Konuş 2 Diriliş

Film Efsun ile Sinan’ın düğün telaşını konu almaktadır. Peyker hanım ve Sinan’ın düğünü duyunca ortaya çıkan babaannesi Cavide Hanım arasındaki tartışma bizi bir komediye sürüklüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *