24: Legacy Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Uzun soluklu yapımlar arasında yer alan 24 dizisi, yaklaşık 10 yılın ardından final yapmıştı. Spin-off yapımlar arasında yer alan 24: Legacy, ilk yapımın devamı olarak görülebilir. Yapımcı kadrosu neredeyse aynı kalan dizinin 12 bölüm olarak sipariş edilen ilk sezonunda 7 bölüm geride kalmış durumda. Yapımcı ekibi aynı kalsa da 24 dizisine göre oyuncu kadrosu neredeyse tamamen değişmiştir. Bünyesinde dram, aksiyon, gerilim unsurlarını barındıran 24: Legacy konusu itibariyle polisiye tarzından hoşlanan izleyicilerin dikkatini çekecektir. ABD’nin FOX televizyonunda yayınlanan dizi, sürükleyici bir yapıya sahiptir. 24: Legacy dizisinin yönetmenlik koltuğunda Stephen Hopkins oturmaktadır.

24: Legacy Konusu:

24 dizisinin mirasını devam ettiren 24: Legacy konusu incelendiğinde, olayların merkezinde Eric Carter bulunmaktadır. Birçok operasyona katılan ve kritik görevler üstlenen Eric Carter, eski bir askerdir. Bir sürenin ardından ABD’ye dönüş yapma kararı alan Carter’ın tecrübeleri son derece önemlidir. CTU isminde terörist faaliyetleri önceden belirleyen ve buna engel olmaya çalışan bir ekibe dahil olan Carter, kendini bir anda olayların ortasında bulacaktır. Özellikle de şiddetten ve geçmişinden kaçmaya çalışırken bunu yapması daha da zor olacaktır.

CTU birimi hız kesmeden çalışsa da ABD’nin terörist olarak görülen bir şeyhe karşı operasyon yapması işleri iyice karıştıracaktır. Şeyhin taraftarları tarafından ABD’de kapsamlı bir terör saldırısı hazırlığı yapılmaktadır. Bu misilleme eyleminin ABD tarihinin en kanlı saldırısı olabileceği söylentisi üzerine CTU birimi harekete geçecektir. Eric Carter ve ekip arkadaşlarının hayatları tehlikede olsa da bu operasyonu engellemeleri zorunludur. 24: Legacy konusu özellikle günümüzden alınan güncel hikayeleri içerdiği için dikkat çekmektedir. ABD’nin güvenliğini sağlamada kritik görev üstlenen CTU biriminin tüm faaliyetleri Eric Carter merkezinde izleyicilerle buluşmaktadır.

24: Legacy Oyuncuları:

24: Legacy konusu kadar oyuncularıyla da gündeme gelmiştir. 24: Legacy oyuncuları şu şekildedir:

Eric Carter:


Eski bir asker olan ve ülkesine döndükten sonra CTU birimine dahil olan Eric Carter, geçmişiyle yüzleşen bir isimdir. Yeni işi sayesinde teröristlerle mücadele etme imkanı yakalayan Carter için bu durum son derece önemlidir. Her ne kadar geçmişindeki şiddet olaylarından kaçmaya çalışsa da kendini yine olayların ortasında bulacaktır. Eric Carter karakterine The Walking Dead ile tanınan oyuncu Corey Hawkins hayat vermektedir.

Rebecca Ingram:


CTU biriminin direktörü olan Rebecca Ingram, Senatör John Donovan’ın eşi olması nedeniyle de önemli bir konumdadır. İşi ve sosyal hayatı arasında sıkışıp kalan Rebecca için hayattaki en büyük amaç yönettiği birimin başarılı olmasıdır. Rebecca Ingram karakterine Miranda Otto hayat vermektedir. Otto daha önce Yüzüklerin Efendisi, Homeland, In Her Skin, The Thin Red Line gibi önemli yapımlarda rol almıştır.

John Donovan:


CTU birim direktörü Rebecca Ingram ile evli olan Senatör John Donovan önemli ilişkiler kuran biridir. Zaman zaman eşiyle karşı karşıya gelen Donovan için en büyük hedef kariyerinde daha da yükselmektir. John Donovan karakterine ünlü oyuncu Jimmy Smits hayat vermektedir. Smits daha önce Dexter, Sons of Anarchy, Outlaw, NYPD Blue, The West Wing gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Bu yapımda da oyunculuğu beğeni toplamaktadır.

24: Legacy oyuncuları arasında Teddy Sears, Dan Bucatinsky, Ashley Thomas, Anne Diop, Charlie Hofheimer, Shelia Vand gibi isimler de yer almaktadır.

24: Legacy Detay:

Yapım Yılı: 2017
Tür: Gerilim, Aksiyon, Dram
IMDb: 6.4/10
Yayınlandığı Kanal: FOX
Senarist: Evan Katz, Manny Coto
Süre: 42 Dakika
Oyuncular: Corey Hawkins, Miranda Otto, Jimmy Smits, Teddy Sears, Anna Diop, Dan Bucatinsky, Ashley Thomas.

24: Legacy Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *