4N1K Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Orijinal hikayesi genç yazar Büşra Yılmaz’ın kaleminden çıkan ve İnternet ortamında 25 milyon okunmayı geçtikten sonra kitap haline getirilen 4N1K, Yaprak isimli kahramanımızın sıradan bir genç kızın aksi yönünde gelişmekte olan hayatına aniden giren aşk müdahalesini anlatmakta. Epsilon Yayınları tarafından kitaplaştırılan hikaye, Deniz Coşkun tarafından senaryolaştırılıp yine Deniz Coşkun yönetmenliğinde filmleştirilmiş durumda. 12 Mayıs 2017’de gösterime girmesi planlanan ve Gözde Mutluer, Hasan Denizyaran, Burak Yörük ve Sina Özer gibi genç isimleri kadrosunda bulunduran filmde, Fabrika Yapım ise yapımcılık rolünü üstlenmekte.

Filmin yönetmenlik görevini üstlenen Deniz Coşkun, Türk televizyonlarının başarılı yapımlarından Kiralık Aşk dizinde ortak senarist görevi üstlenmişken, ilk sinema filmi olarak 4N1K’da sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

4N1K FİLM KONUSU:

Aynı isimli kitabın senaryolaştırılmasıyla beyaz perdeye aktarılan filmde Yaprak isimli karakterin hayat hikayesi ve başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Yaprak, klasik Türk mahallelerinde büyüyen çocuklar gibi sıradan bir hayata sahiptir. Fakat bir farkla, hayatı yakın arkadaşı olan dört erkek çocuğu tarafından ufak rötuşlara uğramıştır. Bu ufak rötuşlar sebebiyle gençlik döneminde herhangi bir kız gibi kadın – erkek ilişkilerini önemsemeyen, aşk dünyasına pek hevesi olmayan ve dört kafadar arkadaşıyla hayatın tadını çıkarmaya çalışan Yaprak, hayatını değiştirecek o güne kadar sahip olduğu yaşamdan gayet memnun durumdadır. Fakat her ne kadar bu hayatından memnun olsa da doğum gününde gelen bir hediye paketi, Yaprak’ın hayatını tamamen değiştirecek ve karakterimizi hiç alışık olmadığı bir dünyada yepyeni bir maceraya adım atmasını sağlayacaktır. Bu paketin bu kadar etkili olmasının sebebi ise hediyeyi gönderen kişinin Yaprak’ın gizli aşığı olması ve çok değişik bir şekilde Yaprak’ı etkilemeyi başarmasıdır. Yaprak’ın hayatı, küçük ve sınırlı dünyasından çıkıp maceralı bir labirent halini almaya başlayacaktır.

4N1K FİLMİ OYUNCULARI :

Yaprak: Kız çocukları için biçilmiş olan hayatın biraz daha dışında, gününü gün etmek için yaşayan bir kız çocuğudur. 4 erkek arkadaşıyla oluşturdukları ekip sayesinde yarınlarını düşünmeden yaşar. Kendi yaş gruplarındaki bir kıza göre aşk, sevgi ve erkekler konusunda oldukça soğuktur. Fakat günün birinde alacağı esrarengiz hediyeyle hayatı tamamen değişecektir ve o zamana kadarki hayatının tam tersi bir hayata sahip olacaktır.

Ali: Yaprak’a en yakın kişidir, ekiple birlikte tam 12 yıldır bir aradadırlar. Yüzündeki küçük gamzesi, gamzeli lakabına sebep olmuştur.

Oğuz: Ekibin en tembel isimlerinden biridir. Bütün gün olduğu yerde yatar, tek amacı gününü gün etmektir. Üzerinden hiç çıkarmadığı pijaması, her zaman yemek istediği pizzası, etrafından hiç eksik etmediği pisliğiyle 3P’yi tamamladığını düşünür. Yaprak en sevdiği arkadaşlarından biridir.

Gökhan: Grubun en zıpkın ismidir. Fevri hareketleri vardır ve çok çabuk parlar. Sevgilisi hayatındaki en önemli kişidir ve sevgilisini herkesten kıskanır, kılına zarar gelsin istemez. Bu yönü aynı zamanda arkadaşları için de geçerlidir, grubun koruyucusu ve kollayıcısıdır.

Sinan: Ergenliğin vermiş olduğu heyecanla kızlara fazla düşkünlüğü vardır, çorap fetişi de bu huyundandır. Fakat kızlara olan ilgisini derslerine pek göstermez, notları o kadar kötüdür ki toplamda bile normal bir sınav puanına ulaşamaz. Buna rağmen ekipte en sevilen isimdir ve tüm bu huyları onu biraz daha şirin göstermektedir.

4N1K FİLMİ TEKNİK BİLGİLER:

Vizyon Tarihi : 12 Mayıs 2017
Ülke : Türkiye
Dil : Türkçe
Oyuncular : Gözde Mutluer, Hasan Denizyaran, Burak Yörük, Sina Özer
Yapım Şirketi : Fabrika Yapım
Dağıtım Şirketi : Mars Dağıtım

4N1K Filmi Fragmanı:

5 comments on "4N1K Filmi Konusu ve Oyuncuları"

 1. güloo says:

  süper olacağına eminimm

 2. Eylül skr says:

  Bu kitaba aşık oldum

 3. ceyda says:

  flmi dizi yapsanız muazam olurdu çünkü harika bir flimdi

 4. ceyda says:

  flim dizi olsun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *