İzlemediyseniz İzleyebileceğiniz 5 Fantastik Film

0/5 Votes: 0
Report

Description

Fantastik filmler listesi ile karşınızdayız. Listemiz çok kapsamlı yapılmamıştır. Sadece 5 filme yer verilmiştir. Daha önce hazırlamış olduğumuz Farklı Bakış Açıları İle Fantastik Filmler listesi de dikkatinizi çekebilir. Sizlerde YORUM kısmını kullanarak beğendiğiniz fantastik filmleri önerirseniz daha sonra yapacağımız kapsamlı fantastik film listesinde bize yardımcı olmuş olursunuz. Sıralama yapılırken filmlerin IMDb puanları göz önüne alınmamıştır. İyi seyirler dileriz…

 

İzlemediyseniz İzleyebileceğiniz 5 Fantastik Film

 

5) Eragon (2006) – IMDb:5,1

Eragon
Stefen Fangmeier’in yönettiği, Peter Bunchman’in yazdığı orta çağ fantastik filmi döneminin en başarılı “ejderha” çizimlerine sahipti. Konu olarak Ejderha Şövalyelerini konu alan filmde Eragon’u kurtarmak amacıyla yaşanan olaylar oldukça ilgi çekici. IMDB puanı her ne kadar 5.1 olsada “Fantastik Bilim Kurgu” severler için oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor. Özellikle büyü, ejderhalar ve fantastik ırklara merakınız varsa mutlaka denemelisiniz.

4) Malefiz – Maleficent (2014) – IMDb:7,0

Malefiz
Angelina Jolie’nin oynadığı bir film nasıl güzel olmaz değil mi? Uyuyan güzel hikâyesinin alternatifi olarak yaratılmış hikâye oldukça güzel işlenmiş. Linda Woolverton ve Charles Perrault’un beraber yarattıkları evrene Robert Stromberg’in elleri değince tadından yenmeyecek güzel bir hikâye ortaya çıkmış. Özellikle dijital animasyonları harikalar yaratan filmde Ent, Elf, Ejderha (ki inanılmaz yapılmış) gibi birbirinden güzel ırkları görebilmeniz mümkün. Angelina Jolie’yi ilk defa böyle bir rolde göreceksiniz ama çok beğeneceğinize eminim.

3) The Chronicles of Narnia – Narnia Günlükleri Serisi

The Chronicles of Narnia
Narnia Günlükleri romanının filme dökülmüş serisi oldukça başarılı ve ilgi çekiciydi. Bu film serisinin 2005 yapımı olduğuna inanmak gerçekten güç. Özel efektleri ve animasyonlarının başarılı olması fantastik bilim kurgu severleri oldukça mutlu etmişti. Andrew Adamson’un elinden böyle güzel bir film çıkması da kendisine ödül getirdiğini unutmamak gerekli. Constantine filminde melek olarak tanınan Tilda Swinton, Georgie Henley ve William Moseley gibi isimlerin filmde bulunması ve rollerinin hakkını sonuna kadar vermeleri filmi sevdiren diğer bir etmen. Şunu da eklemeden bitirmek istemiyorum;
“Romanlardan filmlere dökülen eserler genellikle isteneni vermemesi ve beğenilmemesiyle ünlüyken Narnia bu durumu yıkıp geçti”

2) Harry Potter Serisi (2001)

Harry Potter
Daniel Radcliffe’in bu filmle bir star olacağını kim düşünebilirdi? J.K Rowling’in bir trende yazmaya başladığı hikâyesi ödüllerin yanında en çok satan kitaplar arasına girmiş ve en çok izlenen filmler içerisinde yer alan Harry Potter’ı yaratmıştı. Gel gelelim aramızda hala izlemeyenler varsa bu filmi kaçırmalarını kesinlikle önermiyoruz! Mutlaka izleyin. Film serisi boyunca ünlü oyunculardan Ralph Fiennes (kendisi Kızıl Ejder filminde de başrol), Michael Gambon, Alan Rickman, Helena Bonham Carter gibi ünlü birçok ismi barındırdı. Büyücülük okulunda yaşanan maceralar 8 film boyunca sizi kendine bağlayıp bitti mi yaa! Dedirtecek.

1) Yüzüklerin Efendisi – Lord of The Rings Serisi (2001)

Yüzüklerin Efendisi
J.R.R. Tolkien’in efsane eseri Yüzüklerin Efendisi serisi listemize 1. sıradan giriyor. Üç filmlik bu seri elbette fantastik kurgu severlerin vazgeçilmezi. Ne kadar izlenirse izlensin kendine tekrar tekrar aşık eden film IMDB’den 8.8 alıyor. Geçtiğimiz yıl ölen Christopher Lee, Ian Holm, Orlando Bloom, Andy Serkis, Ian McKellen, Liv Tyler, Hugo Weaving gibi oyuncuları barındıran filmin tüm serisi uzun versiyon olarak mutlaka izlenmeli. Orklar, ejderhalar, soylu Elfler, Cüceler ve Ent’leri kaçırmamanızı öneririz. (Goblinleri kaçırabilirsiniz onlar yeterince çirkin zaten 🙂 )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *