İzlemediyseniz İzleyebileceğiniz 5 Vampir Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Vampir Filmleri Listesi ile karşınızdayız.Listemizde sadece 5 adet filme yer verilmiştir.Tabi ki vampir filmlerini 5 de kısıtlamak kesinlikle doğru değildir. Alacakaranlık serisi, Blade gibi efsane filmleri listemize almadık.Bunun sebebi daha geniş bir Vampir filmleri listesinin yapılacak olmasıdır.Daha geniş bir listede dahi tüm vampir filmlerini bir araya toplamamız mümkün değildir.Sizlerde yeni yapacağımız listemizin daha geniş içerikli olması açısından YORUM kısmına sevdiğiniz, aklınızda kalan vampir filmlerini bizlerle paylaşabiliriz.Listemiz Imdb puan sıralamasını dikkate alarak listeyi oluşturmamıştır.İyi seyirler…

Bu arada yeni listemizi hazırladık.İncelemek isterseniz: Vampir Filmleri (20 Film)

İzlemediyseniz İzleyebileceğiniz 5 Vampir Filmi

 

5- Horror of Dracula – Dracula’nın Dehşeti – 1958 – IMDb:7,5

Horror of Dracula

Jimmy Sangster’ın yazdığı, Terence Fisher’ın yönettiği ve dünyaca ünlü oyuncu Christopher Lee’nin başrolünü oynadığı ve Christopher Lee’yi dünyaca ünlü bir star yapan film, gelmiş geçmiş en başarılı hikaye olarak gösteriliyor. Klasikleşmiş Dracula’nın karşımıza çıkışının ardından koskoca bir film serisinin başlayacağını kim tahmin ederdi ki?
Aslına bakarsanız en iyi 5 listemizi tamamen bu seriden yazılabilirdi ancak bu sefer diğer filmlere de bir şans vermek istedik.

4- Queen of the Damned – Lanetliler Kraliçesi – 2002 – IMDb:5,2

Queen of the Damned

Vampir filmleri içerisinde yakın tarihte efsaneleşen yegane film. Anna Rice’ın yazdığı en iyi filmler içerisinde gösterilen yapım, Michael Rymer’ın ellerinde gerçek pırlanta oldu. Gelmiş geçmiş vampir filmleri arasında mutlaka bulundurulması gereken ve izlenmesi gereken mükemmel bir yapım olduğununda altını çizelim. Özellikle Stuart Townsend’in Lestat rolüyle meşhur olduğu film olduğunu unutmayın.

3- Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles – Vampirle Görüşme – 1994 – IMDb:7,6

Interview with the Vampire The Vampire Chronicles (1)

Yıldızlar geçidi gibi bir film düşünün, görmek istediğiniz bütün starlar tek bir filmde toplanmış! Özellikle bu film vampir filmiyse gerçekten izlemeye değer olduğunu göreceksiniz. Interview with the Vampire’ı yazan Anna Rice’ın kim derdi ki yıllar sonra aynı yönetmenle Queen of the Damned’ı yazacak. Film’i size kısaca şöyle özetleyebiliriz;
Brad Pitt, Christian Slater, Tom Cruise ve Antonio Banderas aynı filmde… Özellikle Tom Cruise’un Lestat rolündeki başarısı dillere destan bir hikayeye konu olacak.
Film gerçekten bugüne kadar yapılmış en iyi vampir filmi olabilir (Yada en starlı).

2- Van Helsing – 2004 – IMDb:6,0

Van Helsing

Stephen Sommers’ın yazıp yönettiği Van Helsing listemize 1. sıradan giriyor. Van Helsing’in listeye ilk sıradan girmesinin sebeplerini size şöyle anlatalım:
– Hikaye ve kronoloji çok iyi anlatılmış
– Eklenen birden fazla paranormal varlık en iyi resmedilmeye sahip
– Oyuncular çok iyi seçilmiş (Özellikle Wolverine rolünde görmeye alışkın olduğumuz Hugh Jackman hiç sırıtmıyor)
– Çizgi roman – Anime versiyonun ardından çekilen en iyi film.
Aynı zamanda mükemmel bir oyunculuk destanı. Hugh Jackman – David Wenham uyumu o kadar başarılı olmuş ki karakter ve oyuncu seçimi olarak bir bütünlük söz konusu. Richard Roxburgh’a Dracula rolü bu kadar mı yakışabilir! demekten kendinizi alamıyorsunuz. Öylesine başarılı bir yapım olmuş ki filmi izledikten sonra modernize vampir filmlerinin ne kadar boş ve kayıtsız olduğunu göreceksiniz.

1- Nosferatu the Vampyre – Vampir Nosferatu – 1979 – IMDb:8,0

Nosferatu the Vampyre

Ünlü yönetmen Werner Herzog’un yazıp yönettiği, sessiz sinema döneminin en önemli korku eserlerinden olan film klasik vampir filmleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle “İyi, Kötü, Çirkin” filminden de tanıdığımız Klaus Kinski’nin baş rolünü (Count Dracula) oynadığı film, vampir ve korku severler için mutlaka bir defa izlenmeli.

Kendinize iyi bakın, yeni bir listede görüşmek üzere. Hoş çakalın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *