50 Metrekare: (Netflix Dizisi) Konusu Ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

50 Metrekare: Duygusal Bir Komedi

Netflix ekranlarında izleyici ile buluşacak olan, yeni ve daha şuandan büyük bir merak uyandıran bir Türk yapımı dizidir. Dizinin belli olan oyuncu kadrosuna, artı senaristi ve yönetmenine bakıldığı zaman, heyecanla beklenen bu yerli yapımın türü hakkında insanlar fikir üretebilirler.

Daha önce birçok başarılı ve beğenilen işlerde rol almış başarılı oyunculardan oluşan kadro. Yine Türkiye gündeminde uzun yıllardır, yaptıkları başarılı işlerle isimlerinden söz ettiren bir senarist ve yönetmen tarafından hayata geçirilecek dizinin şuan herhangi bir fragmanı da yayınlanmış durumda değildir.

50 Metrekare Oyuncu Kadrosu

50 Metrekare dizisinin daha konusu ve içeriği belli olmamasına rağmen oyuncu kadrosu netleşmiştir. Bu yeni Netflix dizisinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir. Dizinin başrol kadın oyuncusu, 1995 yılı Ankara doğumlu olan aynı zaman da 2014 yılında Miss Turkey yarışmasında üçüncü olan güzel oyuncu Aybüke Pusattır. Aybüke Pusat, son dönemde içinde yer aldığı birçok başarılı proje ile adından söz ettirmiş yetenekli bir oyuncu olarak dikkat çekmektedir. Söz dizisinde sergilediği başarılı oyunculukla da oyunculuk çıtasını yukarılara taşımayı başarmıştır.

Netlix de Türk Dizilerine bir yenisi Daha Geldi

Bir başka başrol oyuncusu da ise 1986 yılında Eskişehir’de dünyaya gelen 33 yaşındaki başarılı ve yakışıklı oyuncu Engin Öztürk’tür. Engin Öztürk, Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisi ile geçtiği yükselişine Şehzade Selim olarak gösterdiği harika performansla devam etmiştir. Başarılı oyuncu bu defa da daha yayınlanmadan ses getiren bu yapımda başrolü üstlenmiştir.

50 Metrekare dizisinin kadrosunda yer alan bir başka ünlü oyuncu ise Cengiz Bozkurt’tur. Cengiz Bozkurt, uzun yıllardır, milyonlarca insanın severek izlediği, birçok yapımda çok önemli karakterle hayat vermiştir. Özellikle Leyla ile Mecnun dizisinde hayat verdiği Erdal Bakkal karakteri, televizyonun efsanevi ve unutulmaz karakterleri arasında yerini almıştır. Bir diğer oyuncu ise 36 yaşında olan Özgür Emre Yıldırım’dır. Son dönemde yer aldığı başarılı projelerde gösterdiği üstün yeteneği ile o da kariyerini yukarılara taşıyan bir oyuncudur. Dizinin bir diğer oyuncusu ise Hasan Yalnızoğlu’dur. Survivor Hasan olarak da tanınan oyuncu 1974 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir.

50 Metrekare Dizisi Konusu
50 Metrekare dizisinin konusu hala net olarak açıklanmamıştır. Dizinin iki sezon çekileceği ve yine komedi, absürt komedi konularını içereceği ise gelen en son bilgiler içinde yer almaktadır. İnsanları güldürürken düşündüren bir konu etrafında dönmesi beklenen yapımın, oyuncu kadrosu aslında konu ve içerik hakkında ipucu da vermektedir. Ama ilerleyen günlerde fragmanları yayınlanıp, ayrıntılı açıklamalar yapılınca, bizlerde konuya dair tahminlerin ötesinde bilgilere ulaşmış olacağız. O zaman kadar bekleyip, konuyu tahmin etmeye çalışabiliriz.

50 Metrekare Dizisi Yönetmen Ve Senaristi
Dizinin senaristi, herkesin çok yakından tanıdığı bir isim olan Burak Aksak’tır. Özellikle senaryosunu yazdığı ve ara rollerde oynadığı Leyla İle Mecnun isimli Türk televizyon tarihinin en önemli işlerinden birinin senaristidir. Ayrıca yeteneği, zekâsı, ve izleyenleri hayran bırakan kurgusuyla da ülkemizin en yetenekli kalemlerinden biri olduğu, tartışmasız bir gerçektir. İşte 50 Metrekare dizisinin böyle yetenekli bir insanın kaleminden çıkacak olması, dizinin başlamadan bu kadar ilgi uyandırmasının bir başka sebebidir. 12 Eylül 1985 İstanbul doğumlu olan Aksak birçok film ve dizi senaristliğini ve yönetmenliğini yapmıştır. Bunlardan başlıcaları şunlardır. Leyla İle Mecnun ve Ben De Özledim dizileri ile Bana Masal Anlatma ve Kara Bela adlı sinema filmleridir.
En iyi Yönetmenlerden Birisi Netflix de
Dizinin yönetmen koltuğunda da aynı senaristi kadar Türk dizi ve sinema sektöründe oldukça başarılı ve rekor izlenmeli işler yapan Selçuk Aydemir’dir. 37 yaşındaki Selçuk Aydemir, son yıllarda yaptığı diziler ve çektiği sinema filmleri ile oldukça büyük başarıları yakalamıştır. Selçuk Aydemir’in çektiği bazı dizler ve filmler ise şunlardır. İşler Güçler, Kardeş Payı dizileri ile milyonların izlediği, Düğün Dernek serisi, Çalgı Çengi serisi, Ailecek Şaşkınız ve yeni vizyona giren Baba Parası filmlerinin de yönetmenliğini yapmıştır.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *